Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Къде да си намеря диоди и лампи за таблото и цен.конзола 156 зелена

  1. #1
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default Къде да си намеря диоди и лампи за таблото и цен.конзола 156 зелена

    Колеги рагледах темите за смяна на светлините на цент.конзола и таблото, но от къде мога да си купя такива светлини - на таблото имам две за смяна - една на километража и една на оборотомера, на конзолата на температурата и на врътката за температурата на парното. Аз съм от Бургас, ако някой помогне ще съм му много благодарен. Светят зелено
    Alfa 156 2.0 TS

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    19

    Default

    Здрасти колега аз имам 156 2002 година с вътрешния фейслифт но уредите са еднакви. Предполагам че си видял как се свалят. Сваляш ги и като го отвориш взимаш едната лампичка и отиваш на някои автоаксесоари. Почти на всички трябва да имат такива лампички те са си обикновени а цвета идва от самото стъкло на уреда така че споко не ти трябва определен цвят. Ако има проблеми със свалянето питай ако мога ще помагам
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 12.2002 - 115 hp

  3. #3
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default

    thanks, мятам се да разглобявам
    Quote Originally Posted by sharrrk View Post
    Здрасти колега аз имам 156 2002 година с вътрешния фейслифт но уредите са еднакви. Предполагам че си видял как се свалят. Сваляш ги и като го отвориш взимаш едната лампичка и отиваш на някои автоаксесоари. Почти на всички трябва да имат такива лампички те са си обикновени а цвета идва от самото стъкло на уреда така че споко не ти трябва определен цвят. Ако има проблеми със свалянето питай ако мога ще помагам
    Alfa 156 2.0 TS

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by didikoff View Post
    Колеги рагледах темите за смяна на светлините на цент.конзола и таблото, но от къде мога да си купя такива светлини - на таблото имам две за смяна - една на километража и една на оборотомера, на конзолата на температурата и на врътката за температурата на парното. Аз съм от Бургас, ако някой помогне ще съм му много благодарен. Светят зелено
    20, 30 стотинки струват и ще ги намериш навсякъде...И са обикновенни, просто самия циферблат ти е оцветен в зелено
    И си смени всичките 6 броя и скоростомера и обортомера
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    20, 30 стотинки струват и ще ги намериш навсякъде...И са обикновенни, просто самия циферблат ти е оцветен в зелено
    И си смени всичките 6 броя и скоростомера и обортомера
    Да колегата е прав. Казва ти да ги смениш всички защото ако някоя от старите свети по слабо което е много вероятно да не те дразни това
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 12.2002 - 115 hp

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sharrrk View Post
    Да колегата е прав. Казва ти да ги смениш всички защото ако някоя от старите свети по слабо което е много вероятно да не те дразни това
    Освен това ако смени само изгореите е възможно след месец, два да изгорят другите и да се налага да разглобяваш 2 пъти
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Наскоро на мен ми изгоря лампичката на горивото не тази дето показва когато свършва а самите стрелки... също и на врътките за скороста на духане и посоката но само за горивото намерих за другите 5 магазина обиколих нямаха такива лампички и ми казаха в единия, че трябвало в специализиран магазин за италянски коли. ...

  8. #8
    започва да се пристрастява paparak_ivi's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    57

    Default

    тези за посоката на духалките, температурата и за скороста на вентилатора ги има само в Александър ауто и ако ви кажат че сетуват само 25 лв бройката, е така толкова струват за съжаление в TN car сащо ги имат но са само 26 лв бойката за да не се дават тези пари трябва да си преправиш оригиналната лампичка със такава от 80 ст но е доста пипкава работа и иска много добри умения с поялник и то хубав и качествен поялник не от 10 -20 лв

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolov View Post
    Наскоро на мен ми изгоря лампичката на горивото не тази дето показва когато свършва а самите стрелки... също и на врътките за скороста на духане и посоката но само за горивото намерих за другите 5 магазина обиколих нямаха такива лампички и ми казаха в единия, че трябвало в специализиран магазин за италянски коли. ...
    Пълни глупости, в който и магазин да си влязъл е имало такива крушки
    Само тези които са на врътките ги няма същите, но при тях си взимаш от най-обикновенните и отиваш в един телевизионен сервиз и ти ги запояват
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by paparak_ivi View Post
    тези за посоката на духалките, температурата и за скороста на вентилатора ги има само в Александър ауто и ако ви кажат че сетуват само 25 лв бройката, е така толкова струват за съжаление в TN car сащо ги имат но са само 26 лв бойката за да не се дават тези пари трябва да си преправиш оригиналната лампичка със такава от 80 ст но е доста пипкава работа и иска много добри умения с поялник и то хубав и качествен поялник не от 10 -20 лв
    Ако са същите като при 147цата, има ги в Еуро 07 по 2 лв. Каталожния им номер е 2387.
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  11. #11
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Пълни глупости, в който и магазин да си влязъл е имало такива крушки
    Само тези които са на врътките ги няма същите, но при тях си взимаш от най-обикновенните и отиваш в един телевизионен сервиз и ти ги запояват
    За тези на врътките говоря но аз като не съм запознат от каде да знам, че става с запояване невиждам каква глупост казах ... а споделям това което ми се е случило
    П.С. извинявам се за спама

  12. #12
    JTD power Vasil82's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    140

    Default

    тези за врътките на климатика ги има в магазина на AXM-AUTO в Ямбол,лампичката заедно с цокъла и са на цена 1.50 лв. скоро сменях.

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    http://vbox7.com/play:mb32a77d3a

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolov View Post
    За тези на врътките говоря но аз като не съм запознат от каде да знам, че става с запояване невиждам каква глупост казах ... а споделям това което ми се е случило
    П.С. извинявам се за спама
    Нищо бе здраве да е
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    Младши алфист noi_soli's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    7 Hills
    Posts
    18

    Default

    Споделете от къде може да се вземат такива крушки, защото в Еуро 07 ги няма вече
    My Alfa goes PTSSSSHHHHH

  15. #15

    Default

    За километрава и оборотомера ги има на всякъде и сменяй всичките защото после много дразни да ти светят добре едни а другите да светят слабо.Тези за врътките на парното и уредите (часовник и т.н) ги открих много трудно поне в Добрич.Открих ги в магазин за аудио техника, но само крушчицата.Малко си е играчка да ги махнеш от това пластмасово държаче и да ги сложиш пак.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •