Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 84

Thread: Алфа Вирджиния - Проект

  1. #31
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Искам да го видя това на живо. Няма какви забележки да ти отправя, защото нищичко не разбирам. Но такова чудо само по хамериканските филми съм гледал как го майсторят баща и син
    Но тук.. незнам ЕВАЛА Продължавайте с мръсна газ напред.
    Той проекта беше тестван на предпоследният опъндей на калояново.

    Момците не се стахуваха да дават мръсна газ заедно с батките.

  2. #32
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Ти затова ли преди време ме подпита за турбо 6-така
    Да колега. Имах интерес и още имам към V6 , но засега работя по боксер 1.7 Компресор. Ако се окаже слаб 6така е следващото решение , макарче имам V8 от Газ

    ---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Той проекта беше тестван на предпоследният опъндей на калояново.

    Момците не се стахуваха да дават мръсна газ заедно с батките.
    Така беше въпреки проблемите дадохме 1.08 на пистата , но тогава бях със скорости от алфа75 В6 , а те са доста дълги. Сега съм с друга кутия , понаправена та може и да подобрим постигнатото.
    Усвен това ония ден не ми достигаше гориво. След натискането на правата , механичната помпа не достигаше като дебит и изпразвах карбораторите с изключение на последните обиколко когато малко се подобри(след наша намеса).
    Last edited by stratos; 06-02-2011 at 08:59.

  3. #33
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Е вече и с компресор...
    днес беше първата проба " на сухо " дет се вика. Вижте снимки , чуйте клипчето и давайте мнение...

    http://www.vbox7.com/play:ceb9c540
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG042.jpg   IMG044.jpg   IMG045.jpg   IMG046.jpg   IMG047.jpg  


  4. #34
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    а ето и какво представлява компресора от вътре :

    На втората снимка се вижда че хлабината за едната пластина е значително по голяма от другите две.
    Това е така защото стената на ротора към оста беше тварде малка за да удържи на налягането което прави. По мои виждания е около 0.6 до 1 атм буст .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG050.jpg   IMG054.jpg   IMG055.jpg  

  5. #35

    Default .

    Цецо и земи го нахрани хубаво това недоносче,че с тва сираче Лорто 40 малко алтава работа дето си го замислил.

    PS.Хаймана зел съм ти от онова специалното комплресорно олио AVIA,земеш да минеш да си го земеш ли?
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  6. #36
    Болен от Кинтонемия Galof's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София, Надежда City
    Posts
    194

    Default

    Възхищавам ви се! Айде и дано по скоро я гледаме в завършен вид по - пистите! А както каза колега, това сякъш гледам някой филм, как баща и син се хващат и прават люта бИгачка.
    Да Бъдеш Алфист Това Е Религия!!!
    Алфа Ромео - колата която харасваш, не заради това което прави, а заради начина, по които те кара да се чустваш!

  7. #37
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Вие наистина сте гениални хора!!! Дълбоки адмирации към желанието и трудът ви. Много интересно ми стана относно този компресор. От какво е, за пръв път виждам такъв "блоър". Като гледам как се развърта страшно много ми наподовява на начина на действие на Rotrex-ите. Ако вие сте го изработили, наистина имам интерес, ако приемата поръчки да си поръчам един по мои спецификации. Разбира се ще платя колкото трябва, а и предлагам да се отвори някакъв фонд тук в клуба и да подпомогнем този проект, това е нещо, което се прави в България все пак хора!!!! Още повече, че може да се помогне и с разни части, които не са ни нужни примерно, а същите могат да бъдат използвани за този проект. Още повече че някой от колегите каза, че човекът е един от първите собственици на автомобил от марката Алфа Ромео в България! Моля админите да помислят по този въпрос. А относно компресора съм напълно сериозен, моля пишете ми на лично да объсдим.

    Поздрави
    Last edited by Hassel; 07-02-2011 at 05:53.
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  8. #38
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Проблем... Помагайте защото още ден два и минавам на г60 и механи4ен инжекцион.
    Разбор - направих ротора сложих го и пробвах с манометар. Резултат - вдига налягане в колекторите до 0.6 бара при 4к оборота. Но колата работи само с рака зад карборатора. т.е на супер богата смес. Без да съм закачил ремъка на компресора работи само на ниски до средни и оттам нататък глъхне жестоко, а би трябвало да работи като стандартен двигател. Парвоначално мислехме че е от карбораторите - направихме им пълна ревизия и всичко е като по учебник. Следващата версия беше че смуче въздух преди дросела на карборатора - отстранихме и това - не че се видя пропуск ама допълнително силиконирахме. Вече нямам идея защо не трагва нормално да работи.

    За това моля , някой ако се е сблъсквал с подобен проблем нека пише. Кърбораторите са Делорто от 1.8 Жулиета
    Last edited by stratos; 11-02-2011 at 20:08.

  9. #39

    Default

    Компресора в карбураторите ли духа и хреметични ли са? Също с каква горивна помпа сте?
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  10. #40
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Компресора в карбураторите ли духа и хреметични ли са? Също с каква горивна помпа сте?
    Не колега , компресора смуче от карборатора и надува в колекторите , а помпата е електрическа и е от форд като сам я реголирал като налягане до толкова че да ми държи нивото на поплавака...
    Напълно херметични са

  11. #41

    Default

    Всички карбове деллорто ако не се лъжа са херметични.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  12. #42
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Всички карбове деллорто ако не се лъжа са херметични.
    Даи по подробно колега
    Не съм мн наясно какво имаш в предвид , но ако имаш предвид хермети4ността на поплавковата камера , да наясно съм
    Last edited by stratos; 11-02-2011 at 20:45.

  13. #43

    Default

    Ако са наистина херметични може от компресора да надуваш в карбураторите. Това със смученето се прави на обикновенните. И все пак по всякаква логика би трябвало да работи. BTW 0.6 бара не ти ли стигат като за начало?
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  14. #44
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Ако са наистина херметични може от компресора да надуваш в карбураторите. Това със смученето се прави на обикновенните. И все пак по всякаква логика би трябвало да работи. BTW 0.6 бара не ти ли стигат като за начало?
    Стигат... От тук искам да започна но не ми се връзват карбораторите. Днес запуших 3/4 от светлия отвор зад карбораторите и направих едно кръгче - резултата беше задоволителен - чувствително по силна от 2 двоини вертикални , но и сякаш беше муден двигателя. В смисъл набира яко , надува на о.4 но се цепи по-бавно вероятно поради запушването.
    Мисля утре да пробвам да сложа тромпетки отзад , но изобщо не знам какво да очаквам.
    Някои ако има идея какво правят точно тромпетките нека сподели , защото аз така или иначе ще кажа дали са помогнали , но е добре да се знае.

  15. #45
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Още сутринта направих опита с дросели . Имаше подобрение , но не чак толкова.
    Също така сложихме два спиртни карбуратора Делорто от Исо (спортен модел Ява предназначене за Speedway) - Те вече нахраниха спря пукането от бедното гориво и се изчисти работата , но до едни средно високи обороти където започва да тъпче...

    Питам се дали 2та двойни карба да не могат да го нахранят тоя 1.7мак... Утре предстои последна проба с карборатор - от 1.5 боксер - и тои е делорто но е с последователно отварящи се клапи.

    Междовременно малко снимки от последните дни:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG070.jpg   IMG071.jpg   IMG072.jpg   IMG073.jpg   IMG057.jpg  

    IMG059.jpg   IMG065.jpg   IMG066.jpg  

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •