Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 84

Thread: Алфа Вирджиния - Проект

  1. #46
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Най - сетне резултати... След 10 дена упорит труд я излъгахме...
    Проблемът беше в смукателните колектори. Турбопътищата от маркуч явно компенсираха всичко хубаво което може да се случи в цялата идея. Днес те бяха заменени с метални тръби и комбинацията с 2хДелорто с тромпетки се оказа трепач. В движение разликата е осезаема. Сравнявам с компресор , и без компресор. Със подаване на газта надува на 0.3 и по4ва да расте до 0.5. Даржа да отбележа че беше изчислен за 0.3.
    Когато се оправи времето ще снимам и ще засичам , защото за сега всичко е осезаемо , а и без предно стъкло илюзията си е голяма.

    Екип Вирджиния.

  2. #47

    Default

    Мога само да гледам и да се възхищавам!

    С нетърпение чакам завършения вид.


  3. #48
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default алфа

    Здравеи колега,поздравления за уникалния проект,моля ако можеш да опишеш по подробно компресора че ми е много интересно,пък ми е влезнала една муха в главата и ште ми е много полезно.Поздрави и успех.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  4. #49

    Default

    поздрави за ентусиазма

  5. #50
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Ето , че и времето се пооправя. Тези дни поработваме по колата. Подобрения има по ремъчното задвижване на компресора( сложихме обтегач) , и пооправихме малко жилата , защото доста усилие беше необходимо за подаване на газ , пък и хода на педала беше доста къс.
    Петък бе пагубен ден. Скъсан ремък на компресора се оплете на шаибата на разпределителния вал. Резултата беше внезапен удър последван от тракане и работа на 2 цилиндъра...
    Днес събута отворихме и АХНАХМЕ... 4 от 4 . Клапъните бяха народили един куп малки клапънчета. Последва банален ремонт и колата запали. В момента дадохме един зъб предварение за да изследваме динамиката в движение , но днес проба на пътя нямаше.
    За утре съм планирал да въртим валове и да гоним на 400м. Ще има отчетени времена , а вапросът ми е какво подяволите трябва да очаквам.
    Някой ако се е засичал нека ми напише какво дава за да имам база за сравнение.
    Да се надяваме че утре ще имам времена а не чупен мотор на колесар...

  6. #51

    Default

    Еми около 16 секунди. Ако всичко е изпипано може и 15
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  7. #52
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Еми около 16 секунди. Ако всичко е изпипано може и 15
    За коя кола и колко конски сили е?

  8. #53

    Default

    За твоята
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  9. #54
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    интересно ми е как ще е мериш на 400 м
    тя има ли стъкла ?
    или спрямо някоя друга кола ?
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  10. #55
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    интересно ми е как ще е мериш на 400 м
    тя има ли стъкла ?
    или спрямо някоя друга кола ?
    От вчера има оборотомер , а от утре надявам се и километраж. Колкото до 400м има един сравнително прав участък от пътя Първенец Брестовица , които е равен и няма завои. засичането ще е ориентировъчно.

  11. #56
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    съвет:
    сравнявай я с някоя друга кола как вървите иначе нищо няма да измерете ако имаше стъкло можеже да се помъчим да я видим на г-тека ама ....
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  12. #57
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    След няколко проби с компресор двигателя прегря ...Дали заради многото аванс или заради детонациите , но и преди да прегрее не беше това което се очакваше. Рязко тръгва и кам 3000 оборота почва да тъпче и да не ускорява , а като позагря и до 3хил. пак не вървеше. 0до100 за има нема 16 сек. - позор за марката.
    Свалихме компресора и качихме пак 2 двойни , но този път делорто 36мм. Колата стана коренно различна , при еднакви други обстоятелства. Засекохме е ориантировъчно около 10сек от 0 до 100. (100 ги дига на 2ра)
    Извода за мен е детонации , породени от високата за случая заводска степен на згъстяване и допълнителнито пълнене на 0.5бара.

    Скоро ще зарязвам моя компресор и ще слагам от VW G60, като тогава ще съм с инжекцион.

    Намира ми се чаркалък от L3 Jtronic(33 1.7и.е.) и сигурно за начало ще е той.
    Last edited by stratos; 26-03-2011 at 21:21.

  13. #58
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    От вчера вече имам кабеляци... Сдобих се с работила до последно инжекционна система Бош Мотроник 1.5 (от опел вектра 2.0 115кс) и скоро ще се качва.
    Някой ако има за или против този модел нека каже съображенията си за да реагирам , защото за мене сичките са еднакви... (инжекциони)

  14. #59
    започва да се пристрастява stratos's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    52

    Default

    След едноседмичен труд инжекциона заработи... Сега слагаме Г60то , та се чудя дали някои няма идея какви са фазите на тоя моя двигател и тр ли да има корекция по газоразпределението като го надувам.
    В момента е разреден на 7.8 :1 степен на сгъстяване и мислим да надуем около 0.8 бара.

  15. #60
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by stratos View Post
    След едноседмичен труд инжекциона заработи... Сега слагаме Г60то , та се чудя дали някои няма идея какви са фазите на тоя моя двигател и тр ли да има корекция по газоразпределението като го надувам.
    В момента е разреден на 7.8 :1 степен на сгъстяване и мислим да надуем около 0.8 бара.
    Много сте го разредили. Фазите на газоразпределението неможеш и не трябва да ги пипаш!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •