Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: въпрос за съединител

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default въпрос за съединител

    Здравейте колеги,имам алфа 146 1.9жтд 2001г.Съединителят ми започна да отделя много високо и явно скоро ще трябва да го сменя.Като се поинтересувах по въпроса открих,че има демферен маховик,който никак не е евтин.Въпросът ми е всички жтд двигатели ли са с такъв маховик.В форума прочетох 1 тема и до колкото разбрах няма как да се отърва от този маховик и да сложа обикновен.Когато подавам газ и после върна педала се чува тропане,но не мога да установя от къде идва то.Тампоните на мотора и на скоростите са здрави.Това значи ли че тропа точно този маховик и има ли как да разбера без да отварям скоростите?

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Никой ли не може да помогне с малко инфо

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    За 1,9 не съм сигурен дали всички са с демпферен маховик.
    Иначе за състоянието - не може да се прецени преди да се свали съединителя. Има косвени признаци - тресене при потегляне и ускорение, промяна в звука при натискане на съединителя, дрънчене и все такива радости. Нов наистина е доста скъп, но винаги съществува и вариант втора ръка от някоя ударена.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Ако го търся втора ръка какво трябва да погледна задължително за да съм сигурен,че е читав?и въобще има ли такъв начин?

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Доколкото знам се проверяват луфтовете - аксиален и радиален. Аксиален не трябва да има никакъв, допустимо е да има лек радиален луфт.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Благодаря за помоща колега

  7. #7

    Default

    В сервиз след отваряне ли ти казаха, че е с демпферен маховик?
    Доколкото и аз съм запознат на 145 няма демпферен маховик.

    П.П.: И може да ти прозвучи смешно за тропането, но проверявал ли си как ти е задния мост?

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Колега още не съм отварял скоростите и не съм сигурен дали е с демферен маховик,затова питах дали всички жтд-та са с такъв за да няма изненади.А относно задния мост какво точно имаш в предвид?

  9. #9

    Default

    Само предположение - преди години на бензинова 155-ца ми похлопваше при потегляне, оказа се от разбито задно окачване, то е идентично с това на 145.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Аз имам 155 1.8 8 клпанова и на нея и се беше пр**бало окачването отзад ама по спомени самата гума май отваряше долния край а горният го събира и стои леко под наклон.а на 146-цата сега са прави.Поне на пръв поглед

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    145/6 JTD винаги е с демпферен маховик и с голямата ск. кутия. Няма вариант с плътен.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Искам да използвам темата да попитам за съединител на 2.4 жтд 136 коня. Съединителя отделя много високо, почти на края на хода на педала и това ми се струва много странно. Някой със същата кола да каже как е при него. Дали е за смяна вече..?

  13. #13
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Искам да използвам темата да попитам за съединител на 2.4 жтд 136 коня. Съединителя отделя много високо, почти на края на хода на педала и това ми се струва много странно. Някой със същата кола да каже как е при него. Дали е за смяна вече..?
    ако педалът е твърд и отделя високо горе това е сигурен признак че съединителят е за смяна
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  14. #14
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    ако педалът е твърд и отделя високо горе това е сигурен признак че съединителят е за смяна
    Не е твърд, всичко си е съвсем нормално, просто отделя много високо и имам чувството, че ако продължа да го отпускам колата ще огасне. Смисъл границата е много тънка. Отпускам почти до края и в следващия момент е готова да изгасне и малко трудно да се кара на полусъединител.

  15. #15

    Default

    помпата на педала може да не е в ред
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •