Results 1 to 12 of 12

Thread: Въпрос за хидравлика на волана.

  1. #1
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default Въпрос за хидравлика на волана.

    Като застудя ми прави впечатление че непосредствено след палене волана ми е твърд на пресекулки - т.е. - паля - мек е, става твърд, омеква, става твърд и после си омеква за постоянно.

    Докато беше топло - нямаше такива проблеми.
    След първия път като ми направи тоя номер 'смених' хидравличната течност - с една спринцовка изсмуках всичко от казанчето и долях Тутела. После запалих и развъртях волана наляво надясно докато потъмнее отново - и пак я изсмуках. Така докато ми свърши литъра.

    Промяна няма след тази интервенция.

    На някой друг случва ли му се такова нещо и от какво може да е. Не че ми пречи, ама ме дразни. След първите 1-2 'утежнявания' повече не го прави. Като я оставя да изстине - пак се случва.

    Колата е 156 1,9жтд, 2002 фейслифт 1.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Като застудя ми прави впечатление че непосредствено след палене волана ми е твърд на пресекулки - т.е. - паля - мек е, става твърд, омеква, става твърд и после си омеква за постоянно.

    Докато беше топло - нямаше такива проблеми.
    След първия път като ми направи тоя номер 'смених' хидравличната течност - с една спринцовка изсмуках всичко от казанчето и долях Тутела. После запалих и развъртях волана наляво надясно докато потъмнее отново - и пак я изсмуках. Така докато ми свърши литъра.

    Промяна няма след тази интервенция.

    На някой друг случва ли му се такова нещо и от какво може да е. Не че ми пречи, ама ме дразни. След първите 1-2 'утежнявания' повече не го прави. Като я оставя да изстине - пак се случва.

    Колата е 156 1,9жтд, 2002 фейслифт 1.
    това което си направил не е смяна системата събира около 1,5литра и смяната става като разкачиш отдолупримерно от входа на серпентината за охлаждане на хидравличното масло палиш пълен ляв пълен десен и гасиш тогава ше си я поизточил и пак не всичката за това може да се повтори процедурата. След което възстановяваш връзката наливаш масло до горе в казанчето палиш започвеаш да доливаш като миняваш няколко пъти през крайните положения е тогава може да се каже че си я сменил.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    От долу през серпентината пак не е удачно. От маркуча горе който се връща в казанчето се точи най-добре. Аз източих всичката 1.5 литра и налях толкова. И с новото масло ако има някъде хлабава скоба или маркуч понеже ще прави вече по-високо налягане и избива от някъде Особено зимата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От долу през серпентината пак не е удачно. От маркуча горе който се връща в казанчето се точи най-добре. Аз източих всичката 1.5 литра и налях толкова. И с новото масло ако има някъде хлабава скоба или маркуч понеже ще прави вече по-високо налягане и избива от някъде Особено зимата.
    Не ми е много ясно как източваш това дето е по ниско в тръбите ама нейсе.
    Ма мен ми се беше скъсала скоба долу та принудително го смених. Не мерих колко налях ама от втората туба малко остана.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Помпата изпомпа всичко до горе. И да са останали 100 грама на фона на цялото количество е нищо. Ама то и през серпентината пак остава. Аз имах предвид, че много се цапа през серпентината. От горе е по-интелигентно някак си. Поне за мен След като се изпомпа наливам новото и пускам да се изпомпа още малко докато спре да излиза чернилката и доливам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ..... От горе е по-интелигентно някак си. Поне за мен ....
    А ако имаш и кора е доста по практично и лесно При мен всичко се беше събрало в кората. Екология брат. нито капка върху настилката)))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    от скоро и аз имам подобен проблем сутрин като запаля и почва да вие а течноста е черна и на мехурчета каква течност да взема (марка и модел) и какво количество
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Да използвам темата. Някой знае ли,колко мм. е вътрешно отвора на маркуча на хидравликата,това от долу до рейката. Иначе дължината ми се видя,горе-долу,30тина см.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    55
    Posts
    41

    Default

    Колеги, Иаз го имам същият проблем.Въпросат ми е защо трябва да има охладител на хидравлика?От какво се нагрява маслото ,че да трябва да се охлажда?Моята идея е да махна охладителя!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dolls View Post
    Колеги, Иаз го имам същият проблем.Въпросат ми е защо трябва да има охладител на хидравлика?От какво се нагрява маслото ,че да трябва да се охлажда?Моята идея е да махна охладителя!
    Masloto какво го задвижва? Къде се намира тази помпа и до колко се загрява? А и самият двигателен отсег колко му е температурата при загрят двигател? .... Та помисли дали да го махаш този охладител. По-добре си намери и отстрани причината за проблема ти

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    от скоро и аз имам подобен проблем сутрин като запаля и почва да вие а течноста е черна и на мехурчета каква течност да взема (марка и модел) и какво количество
    TUTELA GI/A - трябват ти поне 4л. за да промиеш и мръсотията щом ти е черно и има вода в него

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by dolls View Post
    Колеги, Иаз го имам същият проблем.Въпросат ми е защо трябва да има охладител на хидравлика?От какво се нагрява маслото ,че да трябва да се охлажда?Моята идея е да махна охладителя!
    Ей тва ще и е последния щастлив ден на помпата като махнеш охладителя(серпентината).

    Лечен опит,щото протече рейката и я смених с такава без хидравлика чисто нова(което е добре щото вече не мисля за бози),рекох вместо да премахвам помпата и да се чудя кви ремъци да мисла,взех,че я оставих но и скопих тръбичките.Те при фиата нямят серпентина ама са над рейката и отиват и под радиатора и са от алумин да се охлажда.Та след като олекотих конструкцията,бях оставил само тъбите под радиатора,помпата взе да загрява след 120км се предаде е протече.

    Ако ти е интересно,ще ти кажа кво има вътре в помпата.Едно роторче с много процепи в които са вкарани пластинки.Понеже вътре търбуха на помпата е направен така,че да е на ексцентрик спрямо ротора.Пластинките се изхвърлят от центробежната сила,уплътняват в корпуса,(то от там идва триенето и загряването)и чрез промяната на геометричния обем се получава един път засмукване и един път нагнетявяне на определини градуси.Вземи една вакумна роторна помпа с лопатки работи по същия начин.Няма да изброявам колко вида роторни помпи има щото ще стане дълго.


    това което аз не одобрявам на конструкцията е че е направена с втулка,не с лагер.И понеже ремъка винаги я натяга само от едната страна се износва и прокапва и надира оста или както в моя случай прегрява и надрасква оста и протича и става за в коша.

    специално по хидравликата не пипай нищо добре е направена,но си има ресурс.като се прецака нещо го смени но не изхвърляй нищо,щото ще се хапеш сам за гъза.

    как реши точно тва да бараш???и аз съм олекотил доста неща,но поне си признавам грешките.Не пипай охладителя,сериозно!
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  12. #12
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    ще ползвам темата за да непускам нова.смених рейката със друга втора употреба сега няма течове но има много странен шум .шума е според подаването на газ ,а звука е все едно имам турбо.от какво може да е
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •