Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа 146 - странен шум

  1. #1
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default Алфа 146 - странен шум

    Привет колеги . Искам да попитам дали някои се е сблъсквал с моя проблем. Та въпроса ми е относно съединителя ( колата е 1.9 ТД ) Като педала на съединителя е натиснат се чува само мотора да работи , а когато го отпусна, от някаде идва странен шум наподобяващ почукване. Аз мисля че е лагера на съединителя . Проблема е че не знам дали това е нормално или не . Колата си върви добре скоростите си влизат като в масло . Ако някой е имал такъв проблем нека сподели . Благодаря .

  2. #2
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами колега незнам,ама не е нормано предполагам до сега не съм карал дизеларка ама предполагам,че има нещо за ремонт,но все пак да каже някой колега който разбира.Щом като натиснеш съединителя значи би трябвало да е скоростите ама знам ли

  3. #3
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Default

    може от студа да ти се обажда лагера, смисъл че е на път

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    ами колега незнам,ама не е нормано предполагам до сега не съм карал дизеларка ама предполагам,че има нещо за ремонт,но все пак да каже някой колега който разбира.Щом като натиснеш съединителя значи би трябвало да е скоростите ама знам ли
    Ей и аз от дизели не разбирам, при този модел с кой съединител си? Може да провериш в Епер дали си с този който пружините са в маховика, иначе и на мене ми мириве на лагер, щом като отделиш кутията от двигателя млъква.
    145 1.7 16V Boxer


  5. #5
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Един приятел ми каза " Примири се караш Алфа " ...
    Писна ми от ремонти . Е здраве да е тези дни ще я водя на майстор малко да я постегнат и да погледнат от каде може да е този шум.

  6. #6

    Default

    Питай приятеля си колко алфи е карал и за колко време,щото се напълни с отворковци,дето са само виждали алфа. А пък ти се готви да сменяш съединител ,макар че може и да не е толкова скоро. Едва ли ще смениш само лагер,ама то зависи и какви са ти майсторите ( и приятелите)

  7. #7
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Трябва да се види и чуе, но ако има шум само при отпуснат съединител, няма да е лагера на съединителя. Той се чува при натиснат.
    По описания симптом, най-вероятно е лагер на първичен вал. Особено ако тракането е по-силно, след като се е движила колата няколко километра. И пак, добре е да се погледне и чуе, преди да се предприемат мерки.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравейте,на моята кола не чувам шумове от съединителя, но ми се струва че и моя върви към смяна,като потеглям претриса доста, особено ако не давам газ,даже доста падат и оборотите на двигателя ако тръгна без газ.Дали проблема е в съединителя?
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  9. #9
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    При мене се чуваха разни звуци при ОТПУСНАТ педал на съединителя (на твинспарка) и се оказа аксиалния лагер. Като се натиснеше педала и спираше...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  10. #10
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Вчера минах през клубният сервиз и диагнозата беше съединител . Та засега ще карам така, пък каквото сабя покаже .

  11. #11
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Вчера минах през клубният сервиз и диагнозата беше съединител . Та засега ще карам така, пък каквото сабя покаже .
    А защо не мина през Пламен от гара Елин Прелин?
    Венци го познава добър майстор е и ти е близо.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  12. #12
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Не знам след като закарах първата ми алфа при него , не останах много доволен .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •