Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 197

Thread: Коментари относно спирането на системата за репутация

  1. #31
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ех тоя зелен боб

    То никога не му е била целта да прави нещо друго освен да мери коректност.

    Некоркектно ползван обаче метод за мерене на коректност е абсолютен нонсенс... та докато не порастнем или не се измисли система която да е устойчива на манталитета ни - по-добре без бобчетата.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #32
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Пуснете една анкета и да се види какво е желанието на форума. И дали модераторите вземат решението през главата на хората, ЗА които би трябвало да работят.
    Май не сте прочели анонса.
    Модераторският екип няма нищо общо с това решение.

    А "хората" през чиито глави се вземат решения не е зле да си припомнят че са гости тук.
    Гости в къща която си има стопанин.

    Което ми припомни едно мнение пуснато преди доста време.

    Насладете му се.

    Човек решава да си построи къща, старае се да е красива и удобна за ползване, да е достъпна, създава правила и внася ред. След време хората със сходни интереси и не чак толкова научават за нея и решават, че трябва да посетят дадената къща, но още със прекрачването на прага внасят кал на хубавия килим, предупреждават ги , че в къщата пушенето е забранено, но те палят защото трябва да има свобода на волята.След известно време се появява и съпругата на стопанина, готина мацка и един двама гости започват да правят нагли намеци, че е по хубаво ако стопанина им разреши да я оправят защото то не било само за гледане, трябва и консумация.След неколкократни забележки от страна на домакина гостите решават, че кой е той пък да им прави забележки и да им изхвърля фасовете или да разчиства кочинката която са спретнати, а те наглите даже и със саморазправа се заканват.Не след дълго близките приятели спират да ходят на гости на човека поради изтрещялата обстановка и постоянното им нагрубяване, е да няколко са останали защото са малко по-твърдоглави, ноооо демокрация трябва да е инак комунизъм и цензура го наричат гостите!!!
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #33
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Много жалка работа. Но "къщата" си е ваша, сами си я разрушавате! Накрая ще си останете само "стопаните"
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #34
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Браво на админ-ите за решението! Подкрепям на 100%. По-добре без репутация отколкото да се злоупотребява с нея
    Last edited by ogi100; 12-01-2011 at 14:15.

  5. #35
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    И аз съм получавал анонимни минуси и мисля, че тези които са го направили са *****. Затова беше хубаво да се направи видимо кой как гласува, а не да се премахва като цяло системата за оценяване. А вероятно съм много тъп, но неразбрах от тая тема защо е "свалена".


    --------------------------
    Мод едит pr_00f
    Last edited by pr_00f; 12-01-2011 at 14:28.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  6. #36
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Четете бре хора, решението не е на модераторския, а на администраторския екип... двата не са едно и също.
    Ей го написано черно на бяло в заключената тема за репутационната система.
    А всеки поне малко запознат с компютърна техника знае какво и как може да види, провери и направи един администратор.

    В случая си говорим за спиране на компрометирана допълнителна и косвена "услуга", стояща извън основните услуги които предлага един форум (с две думи - шарена глезотийка) ... след установяване на компрометирането.

    Какви гости, какви стопани, каква демокрация, какви 5 лв. на стотинки?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #37

    Default

    Няма да се сърдите, но с тая репутация каква полемика стана.... когато я имаше, а сега когато я няма... пак!

    100% Подкрепям решението.
    Репутацията е изкривена и си е жив спамметър. Мен ме забавляваше, но не ми е била ориентир, на кой менението да кажем тежи повече.
    Т.е. хубава идея, но явно лошо боравим с нея.

  8. #38
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Много жалка работа. Но "къщата" си е ваша, сами си я разрушавате! Накрая ще си останете само "стопаните"
    Не бих си позволил да класифицирам някой който не познавам като жалък, както човека така и работата му.

    Но в интерес на истината цитираното от мен мнение за къщата е пуснато на 22 Януари 2008. И тогава имаше подобни мнения.
    Само че от тази дата до днес броят на новите регистрации е 8928.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #39
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Не бих си позволил да класифицирам някой който не познавам като жалък, както човека така и работата му.

    Но в интерес на истината цитираното от мен мнение за къщата е пуснато на 22 Януари 2008. И тогава имаше подобни мнения.
    Само че от тази дата до днес броят на новите регистрации е 8928.
    Не се изразих коректно. Не ви класифицирам като такива - както казах в 99% от случаите съм бил доволен от това което правите. Нарекох решението такова. Отново казвам, че не всички ваши действия са некадърни и т.н. - повечето са правилни и на място. Но ако продължавате да връщате назад форума, вместо да го усъвършенствате, това ще се получи като резултат. След като видях, че решението не е на вашия екип, мисля че няма нужда повече да го обсъждаме помежду си. След като нямаме право на референдум се примиряваме с решението и точка.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  10. #40
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Аз не държа особено на "бобчетата", но според мен би било добре (ако е възможно според сайта) :
    - репутация да има в раздела "купува/продава"
    - репутация АБСОЛЮТНО да няма във всички раздели от типа "общи приказки"
    Пък дали ще стане - да си кажат админите. Отчасти реп-а има значение, но самото използване от юзърите мина всякакви граници - визирам даване на плюсчета по повод на "ебаси яката мисъл" или "тоя ме кефи, ш'го цъкна" (тва последното важи и за минусчетата барабар с кавичките).
    Затуй, ако има начин - да остане репутацията там, където би спомогнала за избягване на евентуални проблеми и разправии. Имаше подобна хубава тема в раздел "купува/продава" - май се казваше "Коректни продавачи/купувачи във форума" - може да се пренесе рейтинга от там за начало. А в строго техническите теми също е добре да има рейтинг. Но тва всичкото е по мое виждане де ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #41

    Default

    Според мен усъвършенстването на форума, не се измерва в репутация, а в полезната и систематизирана информация, която той предлага.

  12. #42
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Аз не държа особено на "бобчетата", но според мен би било добре (ако е възможно според сайта) :
    - репутация да има в раздела "купува/продава"
    - репутация АБСОЛЮТНО да няма във всички раздели от типа "общи приказки"
    Пък дали ще стане - да си кажат админите. Отчасти реп-а има значение, но самото използване от юзърите мина всякакви граници - визирам даване на плюсчета по повод на "ебаси яката мисъл" или "тоя ме кефи, ш'го цъкна" (тва последното важи и за минусчетата барабар с кавичките).
    Затуй, ако има начин - да остане репутацията там, където би спомогнала за избягване на евентуални проблеми и разправии. Имаше подобна хубава тема в раздел "купува/продава" - май се казваше "Коректни продавачи/купувачи във форума" - може да се пренесе рейтинга от там за начало. А в строго техническите теми също е добре да има рейтинг. Но тва всичкото е по мое виждане де ...
    Точно от такова усъвършенстване на системата имаше нужда.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  13. #43
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Абсолютно подкрепям Васко Петров и Светльо!
    Преди,всеки втори мрънкаше,че някой му бил гласувал с минусче, все едно това им беше най-важното в тоя живот.И да се е обозначил,кой е,какво ще стане?!И нали,уж на 99% не им пука,защо се оплакват?
    Сега,същите са от най-големите противници на репутацията...Всеки се оправдава,спамметър било...безсмислено било...не ми е било цел.
    Айде,моля ви се,стана като лисицата и гроздето
    Имаше хора,които явно бяха нещо повече от другите и по някакъв начин виждаха кой с какво им гласува.
    Репутацията беше забавна.Беше си нещо като социален експеримент,ако щете.Просто някои хора я приемаха твъъърде сериозно.Затова и така се получи...
    Е,вече наистина е по-добре да я няма.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Абсолютно подкрепям Васко Петров и Светльо!
    Преди,всеки втори мрънкаше,че някой му бил гласувал с минусче, все едно това им беше най-важното в тоя живот.И да се е обозначил,кой е,какво ще стане?!И нали,уж на 99% не им пука,защо се оплакват?
    Сега,същите са от най-големите противници на репутацията...Всеки се оправдава,спамметър било...безсмислено било...не ми е било цел.
    Айде,моля ви се,стана като лисицата и гроздето
    Имаше хора,които явно бяха нещо повече от другите и по някакъв начин виждаха кой с какво им гласува.
    Репутацията беше забавна.Беше си нещо като социален експеримент,ако щете.Просто някои хора я приемаха твъъърде сериозно.Затова и така се получи...
    Е,вече наистина е по-добре да я няма.
    Е за това, щях да ти лепна една +

  15. #45

    Default

    Моето мнение въпреки че имах 50т. репутация е, че беше безмислица пълна. Най забавно в цялата работа беше някой като почне да риве като ''вдовица за .......", защо са ми гласували с минус. Други пък с връзки с глобалните модератори ррррр.... как звучи само си разчистваха сметките образно казано. Абе пълен т...к беше целата работа.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •