Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Въпроси за Алфа 147 от новобранец :)

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Колега, аз карам също по толкова километри на ден. Не е евтино, по-около 300лв бензин на месец ми отива. Но с тези цени на нафтата едва ли ще ти излиза по евтино ако караш смесено - градско/извън градско.

    Моята беше със спортно окачване - махнах го! Лятото е със 17"ки - твърдо е доста, а и гумите са скъпи, дори и 2ра ръка трудно се намират. Зимата съм с 15ки, има разлика във возията, но и се губи стабилността на широката джанта.

    Ако ти харесва, пуснал съм я в продажба, тъй като ми трябва ван. Поддържана и пазена. 100% няма да хвърлиш още толкова пари за нея!

    http://www.непозволена препратка
    Last edited by fiore; 13-01-2011 at 17:45.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #17

    Default

    Благодаря, за съветите които ми дадохте
    По принцип и аз съм по-склонен за дизел, тъй като сега пътуваме с една 156 1,9 JTD и от нея се запалих по Алфа. Вярно е, че "трака", но пък в моя случай си мисля че ще ми е далеч по-икономично да карам дизел, при положение че няма да я настъпвам зверски. Не съм от типа шофьори - състезатели. Сигурно много от вас ще си кажат сега, защо ми е Алфа, но дизайна на 147 и самата марка Алфа ми харесва най-много в този ценови клас(6000-9000лв). Относно джантите ми помогнахте много, защото очите са ми все в 17ките(разбираемо е), но самата цена и по-ниска надеждност не са ок за мен, а това че ще е по-стабилна в завоите за мен не е толкова от значение тъй като няма да я карам като пилот (поне така си мисля :d ) Незнам, но джанти 15ки, които да ми харесат истински не съм виждал
    Понеже не бързам с покупката на колата, поради липсата на достатъчно средства за "качествена" 147ца, всяко едно мнение ще ми е от полза Иска ми се да попитам още някои неща, които ми изскачат в момента.
    Каква е разликата( има ли такава) в самата возия и поведение на пътя спрямо 156 1,9 JTD и еквивалентната 147ца, тъй като в 156 съм се возил хиляди километри, но в 147 съм нямал тази чест :d
    Искам колата да е задължително с кожа, но от 1-2 алфисти подочух, че жълтата кожа се напуква много лесно искам да попитам вярно ли е, защото не ми се вижда логично едната да се нацепва и състарява много по-лесно от другата(черна например)?
    Last edited by lombardia; 13-01-2011 at 21:02.

  3. #18
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    На 147 чудесно и стоят и еленовия рог и спиците (спици 15 не знам дали има).
    До колкото съм наясно окачването е еднотипно, возията трябва да е същата.
    За кожата не мога нищо да кажа, не харесвам кожени салони, запарват лятото и държат студено зимата.
    (Е има и такива с екстри, ама все пак)
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #19
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Сега като намалиха цените във Варна и на газ не се кара Само на метан. Ако искаш колата ти да върви и да се чува мощно взимай БЕНЗИН. Ако искаш да ти трака колата, да ти е малко по-икономично и да не върви толкова и да издава кофти звук с измислена турбина зимай Дизел
    Особено с метана върви и се чува 2-пъти по-мощно!!! Даже се олекотява като сложиш бутилките и върви още повече от тракащите,невървящи и не икономични дизели!И багажника ти се оголемява и задното окачване не се амортизира!Пък и си зареждаш колата кадето ти кефне - метана на всяка крачка в БГ!

    ---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    ---------- Post added at 22:57 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

    Quote Originally Posted by lombardia View Post
    Благодаря, за съветите които ми дадохте
    По принцип и аз съм по-склонен за дизел, тъй като сега пътуваме с една 156 1,9 JTD и от нея се запалих по Алфа. Вярно е, че "трака", но пък в моя случай си мисля че ще ми е далеч по-икономично да карам дизел, при положение че няма да я настъпвам зверски. Не съм от типа шофьори - състезатели. Сигурно много от вас ще си кажат сега, защо ми е Алфа, но дизайна на 147 и самата марка Алфа ми харесва най-много в този ценови клас(6000-9000лв). Относно джантите ми помогнахте много, защото очите са ми все в 17ките(разбираемо е), но самата цена и по-ниска надеждност не са ок за мен, а това че ще е по-стабилна в завоите за мен не е толкова от значение тъй като няма да я карам като пилот (поне така си мисля :d ) Незнам, но джанти 15ки, които да ми харесат истински не съм виждал
    Понеже не бързам с покупката на колата, поради липсата на достатъчно средства за "качествена" 147ца, всяко едно мнение ще ми е от полза Иска ми се да попитам още някои неща, които ми изскачат в момента.
    Каква е разликата( има ли такава) в самата возия и поведение на пътя спрямо 156 1,9 JTD и еквивалентната 147ца, тъй като в 156 съм се возил хиляди километри, но в 147 съм нямал тази чест :d
    Искам колата да е задължително с кожа, но от 1-2 алфисти подочух, че жълтата кожа се напуква много лесно искам да попитам вярно ли е, защото не ми се вижда логично едната да се нацепва и състарява много по-лесно от другата(черна например)?
    Спокойно колега!Това с жълтата кожа не е вярно!Всичко зависи от това как се поддържа!С моята нямам проблеми!
    156 не съм карал много време затова за поведението на пътя не знам,но возията на 147 е определено доста по-лоша от на 156!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Какво и е на возията на 147 спрямо тази на 156? Окачването е 1:1 - носачи, пружини, амортисьори, единствено стаб.щангата на 147 е 24мм, а при 156 е 22мм. Разлика във возията има, ако караш с 15ки и после минеш на 17ки (като мен)... Относно спора дизел или бензин...Вземи това, което ти по-харесва И двете си имат + и - .... Аз дизелова 147-ца бих взел само 150 коньовата ЖТДм, но това си е мое лично мнение
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - Аз препоръчвам дизелче, здрави мотори, иконимични, добре вървят.
    - Кожата, аз съм с такава, и нямам проблеми, не се напуква, все кожа, вярно лятото запарва, зимата студена, но не бих я заминил никога за текстил, НИКОГА !
    - Със спортно окачване съм и със 17 джанти, еми свиква се, и не е толкова друсането, нз аз 17 не я махам. Гумите са скъпи, но не всеки ден си купувам гуми. За стабилността е голяма разликата между 15 и 17.
    - Мотора бил шумен, явно аз съм доста глух...нито ми трепери, нито трака, но това е друга бира.
    - АР156 е със 26см по-дълга, с 26 по-широка, с 22см по-ниска, което предразполага към малко по-голяма стабилност, мисля не е толкова голяма разликата обаче.

    Аз казвам "ДА" на кожата и на 17 джанти! Зимата карам с 15 джанти, друго си е със 17', нека ми друса
    Last edited by rusiq86; 14-01-2011 at 01:01.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега бъркаш Сантиметрите с Милиметри
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Какво и е на возията на 147 спрямо тази на 156? Окачването е 1:1 - носачи, пружини, амортисьори, единствено стаб.щангата на 147 е 24мм, а при 156 е 22мм. Разлика във возията има, ако караш с 15ки и после минеш на 17ки (като мен)... Относно спора дизел или бензин...Вземи това, което ти по-харесва И двете си имат + и - .... Аз дизелова 147-ца бих взел само 150 коньовата ЖТДм, но това си е мое лично мнение
    Така е колега - окачването е 1:1, обаче междуосието и дължината им е различна! Това е моето пряко наблюдение от двата автомобила и според мен няма как два автомобила от различен клас с еднаква ходова част да имат еднаква возия!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by assassin's View Post
    Случайно къде паркирам ми е все тази,като немога в подземния има надземен!Случайно 500+км ги минавам с около 60 лв газ!Случайно градско в София ми гори 12,е тва са много случайности!
    Колега аз като собственик от 3 месеца на 2.4 JTD ще ти кажа следното без да давам оценки за дизел и бензин.
    Елементарна калкулация за газ: 12х1.35=16.2 лева за 100 км. + газов инж.

    Калкукация за дизел при моята кола градско:8.5 х 2.25=19.125 лева за 100 км.

    Видно разликата е 2.925 лева на сто км. в полза на бензиновата с газ но там вече имаш да избиваш газовата до като при дизела тръгваш с избиването още от начало.Още повече, че след като ще караш извънградско наистина според мен на дизела там му е силата в разхода.Моята в момента я карам почти само градско и да ти кажа наистина не е много практично тъй като до като стигна до работа колата е загряла съвсем малко.Но пък аз се зарибих по звука и т.нар тракане на JTD то кой както го кефи.
    Та относно калкулацията ако караш 20 000 км. на година и сложиш разликата от 2.925 лева на 100 км. в полза на газта и като я разхвърляш ще видиш, че на година избиваш по 585 лева.Което означава, че мин. за 2 г. ще избиеш газовото.Да не говорим, че покрай карането на газ и ако наистина държиш на колата си трябва аз лично съм сменял примерно въздушен филтър на 6 000 км., гърнето ти почва да се дупчи тук таме от водата която хвърляш повечко заради газта, задължително трябва да си с хубави свещи и кабели за свещи.И като си сметнеш и това според мен идват на кантар нещата само дето за бензинката ще си на равно след 2 г. и нещо

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Сега като намалиха цените във Варна и на газ не се кара Само на метан. Ако искаш колата ти да върви и да се чува мощно взимай БЕНЗИН. Ако искаш да ти трака колата, да ти е малко по-икономично и да не върви толкова и да издава кофти звук с измислена турбина зимай Дизел
    Колега мен тракането си ме кефи а за турбината ,,ходих на сервиз и ми казаха, че е истинска"

    Относно разхода за моята кола само да поясня, за да не ме метнете предварително че наистина е такъв градско в моментните зимни условия във варна които не са много зимни 4 ,5 градуса.Разхода е 8.5. Стана толкова след смяна на масло препоръчано от pinifarina-Иво и след препоръчана добавка от него за незамръзване на дизела в зимни условия
    Last edited by syfer; 14-01-2011 at 09:09.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  10. #25
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    156 е с дължина 4м 43см, ширина 1м 74.5см, височина 1м 42см.
    147 е с дължина 4м 17см, ширина 1м 72.9см, височина 1м 44,2 см.
    Какво значи измислена турбина!?
    Иначе колегата ти е направил сметките. Бащата има на мерцедеса газов инжекцион...еми все някакви грешки ходи да чисти от газовото, на повече от 70% от бензиностанциите газта е кофти.
    Last edited by rusiq86; 14-01-2011 at 09:39.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #26
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    A относно здравината на 1,9 - 8 клапановия Петко (KGB) ускорява до 100 за 6,8 секунди, надул го е с голяма турбина от 155 сега 220 коня и се опитва да го счупи последната година , щото си е приготвил по мощния 1,9 16 клапанов за смяна. Та скоро смята да я надуе още повече и да тормози 8 клапановия за да види предела му Като ме вози редовно го бичи до 5 хил оборота. Знаете че ходи и на писта с тази кола,а колата е чипната почти от нова, а вече е над 180 хил км. Ей Радо от Поморие лятото разправя за една дето е на 470 хил . км 1,9 8 клапанова 147-ца, а за 2.0 TС ...ами може да погледне колко са "раждалите" такива мотори (да по западните сайтове изкарват доста километри , ама там си го вземат нов и си го потдържат те, а вземе ли се втора ръка не знаеш как е потдържан) говоря и от опит с 1,8 TС който взривих преди години (обслужването на бензина е ми излизаше по скъпо , отколкото после на 2,4 дизела) Виж 2,0 TС ама 8 клапановия е друга бира (но го няма за 147) ако вземам 147 бензин само 3,2 V6 e мотора
    Last edited by BatVas; 14-01-2011 at 11:03.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  12. #27
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    A относно здравината на 1,9 - 8 клапановия Петко (KGB) ускорява до 100 за 6,8 секунди, надул го е с голяма турбина от 155 сега 220 коня и се опитва да го счупи последната година , щото си е приготвил по мощния 1,9 16 клапанов за смяна. Та скоро смята да я надуе още повече и да тормози 8 клапановия за да види предела му Като ме вози редовно го бичи до 5 хил оборота. Знаете че ходи и на писта с тази кола,а колата е чипната почти от нова, а вече е над 180 хил км. Ей Радо от Поморие лятото разправя за една дето е на 470 хил . км 1,9 8 клапанова 147-ца, а за 2.0 TС ...ами може да погледне колко са "раждалите" такива мотори (да по западните сайтове изкарват доста километри , ама там си го вземат нов и си го потдържат те, а вземе ли се втора ръка не знаеш как е потдържан) говоря и от опит с 1,8 TС който взривих преди години (обслужването на бензина е ми излизаше по скъпо , отколкото после на 2,4 дизела) Виж 2,0 TС ама 8 клапановия е друга бира (но го няма за 147) ако вземам 147 бензин само 3,2 V6 e мотора
    Друг е въпроса че ние с Бобо сме виждали 147 1.9 ЖТД на 900 000 км. в Пловдив в една автокъща,и колата палеше като часовник
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #28
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    900к ... тоя двигател на добавки ли се е държал или е бил поддържан както пише по най-дебелите книги?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    900к ... тоя двигател на добавки ли се е държал или е бил поддържан както пише по най-дебелите книги?
    Работеше много твърдо и шумно,но запали от първия път,пък беше късна есен като я гледахме
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    и аз знам една такава 147 на подобни километри( може да е същата)
    На бащата Тезиса е на 600000 почти и буталата и сегментите му бяха екстра
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •