Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 153 of 153

Thread: Проблем със скорости-166 ЖТД

  1. #151

    Default

    Въпреки това, той ме убеждава, че тези вибрации няма да са толкова очебиини и фрапиращи, и като ги поставим на кантар с разликата в цената, определено си заслужавало, без да е груб компромис и побългаряване, когато ми дойде до главата ще му мисля, проблема ми е, че все се опитвам да изпреваря събитията и да предвидя всичко още преди да се е случило , и за турбото си говорим доста, въпреки, че за сега няма проблем, за него ме убеждава, че въобще не е сложно и скъпо за рециклиране и излишно се преекспонира този проблем....но това е една друга тема.
    Колкото до вибрациите, един наш колега махна счупен балансиращ вал, тракащ почти като веригата на маслената помпа, ефекта беше - изчезване на тракането и липса на каквито и да е проблеми, противно на логиката, че като е сложен там, имало за кво !? А и вече доста време, отрицателни последствия от липсата му няма (дано и да няма), е, значи и без него можело.
    Last edited by vnimavai; 09-02-2011 at 22:54.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  2. #152

    Default

    Както съм споменавал и друг път,моята няма бал.вал и няма такива вибрации и тракане от към маслена помпа за разлика от тази на жена ми която има такъв вал.Трака сериозно като загрее и вибрира
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #153
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Нали се сещате, че това нещо е наречено маховик не случайно. Значи евентуалния заместител трябва да е със същите диаметри, тегло, дебелина и т.н. Там "чегърта" и стартера. Отделен е въпроса дали има феродов диск, чийто ламаринки да издържат на дооооста високия вътрящ момент на 2,4 ЖТД. Като се вгледате в постнатата снимка (в разрез) и загледате пружинките на който и да е демпферен феродов диск... мисля, че от няколко "резвания" направо ще се разпадне на съставните си ламаринки.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •