Results 1 to 11 of 11

Thread: "Натриеви" клапани.....алтернатива?!?!

  1. #1

    Default "Натриеви" клапани.....алтернатива?!?!

    ......така наречените клапани с натриев пълнеж или нещо трудно се намират, или технологията им е вече старичка и затва не се предлагат често......търся да си намеря 10на изпускателни клапана с размерите от атачнатата снимка, оригинално колата е с "натриеви" клапани, някой дето е по навътре с технологиите да ми каже някаква алтернатива......звънях насам натам, някакъв от Косер-ите ме държа на върбата с някакви високотехнологични клапани дето били директно от Швейцария и били по - по - най......
    ПиЕс - баси, ся се оказва че клапана има различни размери от показаните по долу - тва мануалите могат да са ебаси обърканата работа...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot - 1_13_2011 , 4_00_05 PM.jpg  
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 13-01-2011 at 16:44.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Тези пита ли ги
    http://www.drouzhba.bg/BG/index.html
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А каква е идеята на тези "натриеви" клапани?

    това ли : в клапана натрият просто се плиска нагоре-надолу и с всяко плисване пренася и топлина. Нагрява се в по-топлия край и изстива в по-студения ?
    Last edited by Furious 155; 13-01-2011 at 17:59.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    започва да се пристрастява IcemaN92's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Горна Малина
    Age
    32
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А каква е идеята на тези "натриеви" клапани?
    в стеблото на клапана има натрий,който се топи и започва да се плиска по вътрешноста на стеблото и така пренася топлината...вид охлаждане кажи речи ...разсейва топлината....
    Last edited by IcemaN92; 13-01-2011 at 18:02.
    The new one - Lancia Delta II 1.8 16v 131hp 98'
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 98'
    Lancia Dedra 1.8 i.e. 92'
    ex Fiat Uno Turbo

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Тези пита ли ги
    http://www.drouzhba.bg/BG/index.html
    Тва няма отваряне бре....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    или си купуваш от тука някаква марка клапани, които при всички случаи са високотемпературна хром-никел неръждаема стомана без натриев пълнеж, че са евтини, или пък търсиш из нета клапани за твоята от Инконел - това е високотемпературна никелова сплав която се ползва при най-злите турбо тунинги и държи на 1200* Ц, скъпички са де.

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    или си купуваш от тука някаква марка клапани, които при всички случаи са високотемпературна хром-никел неръждаема стомана без натриев пълнеж, че са евтини, или пък търсиш из нета клапани за твоята от Инконел - това е високотемпературна никелова сплав която се ползва при най-злите турбо тунинги и държи на 1200* Ц, скъпички са де.
    Инконела държи 1400 градуса Целзий Но да не забравяме че и водачите на клапаните е добре да са подготвени
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Тези пита ли ги
    http://www.drouzhba.bg/BG/index.html
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тва няма отваряне бре....
    Наще клапани не правят, само бутала сегменти и болтове.

    Иначе си мисля, че клапани със соли вътре отдавана не се правят.
    Инконела е хубава идея, но да ти кажа този материал струва... Казвам го от опит защото бях търсил една жица от инконел и ми поискаха доста солена сумичка, не ми се мисли колко ще струва комплект клапани.

    П.П
    не съм на 100% сигурен но мисля че на Зил157 (Джугито) ЗИЛ130, Газ53 имаше такива натриеви клапани, но като размер... ще трябва да се провери!
    Last edited by fade; 14-01-2011 at 22:45.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #9

    Default

    Ники я вземи пробвай едни изпускателни от 2.0TS
    днес не можах да им намеря точните размери, но на диаметър са същите
    иначе те са "натриеви"
    Last edited by голямата риба; 15-01-2011 at 01:12.

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Сега проверих, не са същите, спарковите са 28.0, а на петака са 28.5, както и дължината на петаковите е с 18мм по-голяма(126 срещу 10.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #11

    Default

    Май ще си портна главата на спокойствие, и впоследствие ще прехвърля клапаните от сегашната глава на тази.......исках поне изпускателните ми да са нови, но ще взимам само ако настоящите са в окайващо състояние.......само дето не мога да вдяна защо в тоя шот дължината сумарно е писана че е 88.5, а клапана е 108.5.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •