Results 1 to 6 of 6

Thread: Въпрос за охладителната течност

  1. #1

    Default Въпрос за охладителната течност

    В момента горе долу ми е 50 на 50 антифриз и вода. Нормално ли е да ми изчезва от охладителната течност, при положение, че от никъде по мъркучетата не тече.. Говоря за липса от порядъка на 0.5 л. на месец..
    Lexus IS200

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Според мен никак не е нормално. Питай WASP, и на него така му се губеше, той ще сподели подробности като види темата
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    да, на мен ми се губеше така, спирам , гася , чакам да видя откъде тече .. чакам чакам 2-3 минути, нищо, и си ходя ... а то почва да тече след 5-6 минути реално (предполагам че нещо заради налягането, но не съм сигурен, не разбирам толкова). И то много слабо тече, трябва да го търсиш специално за да разбереш, най-вече течеше там точно над гумите имам едни пластнаси оребрени, не знам как му се вика.

    Оказа се спукан отстрани радиатор, казаха ми че не можело да се залепи или поне нямало да стане качествено, та взех нов Валео и го смених при Румен.

    Най-добре отиди да го видят в сервиз според мен.
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И при теб колега е много малък теча и е на незабележимо място
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    И при теб колега е много малък теча и е на незабележимо място
    И най често теча е отстрани има едни гумени съединения

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    на мен таками се беше случилои карах така цяла година, долива,като ненормален, докато не я заведох да сменят дискове и накладки, и майстора вика, дай да я изфорсираме на място, и от малкия маркуч излизащ от термостата излезе танка струйка вода, толкова тънка, че ако не майстора не се беше навел над мотора и не гоопръска нямаше да я забележим, такова нещо не може да се открие лесно , според мен започваш да форсираш намястои оглеждаш цялата системамаркуч по маркуч, все ще излезе отнякъде,иначе на зимаще се сцепи още, а да доливаш всеки ден антифриз не е ефтино...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •