Results 1 to 11 of 11

Thread: датчик аербег

  1. #1
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default датчик аербег

    искам да попитам къде се намират датчиците или сензорите за аербега някъде отпред ще са ама къде.Днес намерих една букса с 2 кабела на нея в десния калник докато развъртах бронята а от известно време когато изключа пасажерския бег лампата не светва тя май и на двата спря да свети на какво може да се дължи на диагностики не ми дава грешки нищо
    156 1,9JTD 2000

  2. #2
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Ако не се лъжа някаде там беше сензора

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз не съм чувал да има датчици за еърбег, принципно централата я върши тази работа. Щом ти е светнала веднъж лампата значи има записани грешки, само ми е интересно как е изгаснала, щото по принцип светне ли един път докато не се оправи и изчисти грешката няма угасване. Ако искаш смеси си диагностика или ми звънни по телефона да видим дали няма да измислим нещо.

    пс Ако не се лъжа трябваше да има нещо в седялката или коланите, на повечето автомобили (поне тези на които знам със сигурност)без колан не се отваря еърбега.
    Last edited by mirchozo; 14-01-2011 at 21:17.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Какви датчици за еърбеци? За какво се ползват въобще? Има по един кантар под всяка седалка и това е. Иначе в самата централа има един датчик, който представлява една съчма, която при удар прескава, прави контакт и това е. За какво са тия датчици?
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Русе
    Age
    33
    Posts
    14

    Default

    на мен лампичката за еърбега ми сжети постоянно, ходих да чистят грешките и след 1 час светна пак....

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Еми те тези грешки не се появяват ей тъй от нищото, щом са записани значи има някаква причина (проблем) която трябва да се отстрани.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    На шофьорската седалка незнам дали има "кантарче", но на пасажерската има. Загледайте се когато седне някой на пасажерското място и започва да мига жълта лампа в ляво на километража. И май ако не отчете тежест на седалката, при удар не гърми еърбега(пасажерския). А това с постоянното светене, доколкото знам е нещо като фабричен дефект (така са ми казвали) на централата. И след препрограмиране май се оправяло.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  8. #8
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    Здравейте ! Моят проблем е подобен . Както си карам ми светват еъебега , АБС и ръчната . връщам ключа , паля отново и проблема го няма . Незнам дали е като мина през неравност или нещо друго .ходих на диагностика иии оня мрън мрън нищо не ми каза . Моля за помощ ! Мерси предварително .
    147 ; 77kw ; 2001

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KaloianIvanov View Post
    Здравейте ! Моят проблем е подобен . Както си карам ми светват еъебега , АБС и ръчната . връщам ключа , паля отново и проблема го няма . Незнам дали е като мина през неравност или нещо друго .ходих на диагностика иии оня мрън мрън нищо не ми каза . Моля за помощ ! Мерси предварително .
    147 ; 77kw ; 2001
    Най вероятно се губи някоя масано си трябва бая ровене и читава диагностика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    Када да се ровя ? Може ли някой да ме насочи ?

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Като заначало отиваш на диагностика за да видят кой е проблемния датчик, ако проблема пак се появи махаш буксата дето е в подкалника и запояваш кабелите като спазваш цвета и ползваш термосвиваема шлаухка. Естествено ако нямаш хабер какво правиш се обърни към жичкаджия. Ако и това не помогне си взимаш един нов датчик (втора употреба) и го сменяш пак със запояване щото вече от по-горната интервенция си отрязъл буксичката. УСПЕХ!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •