Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Gap на Денсо

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default Gap на Денсо

    Някой има ли идея ако си поръчам Денсо иридиум свещи къде могат да ми променят Gap-a със съответните инструменти, не с чук и линия.

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Някой има ли идея ако си поръчам Денсо иридиум свещи къде могат да ми променят Gap-a със съответните инструменти, не с чук и линия.
    Можеш и сам,със самия луфтомер,аз поне така ги правя,но много внимателно,защото са много нежни

    П.С.Нали знаеш че на големите трябва да е 0.8
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Можеш и сам,със самия луфтомер,аз поне така ги правя,но много внимателно,защото са много нежни

    П.С.Нали знаеш че на големите трябва да е 0.8
    нямам луфтомер

  4. #4
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Да ползвам темата на колегата.
    Четох някъде, че при работа на газ разстоянията м/у електродите трябва да се коригират. Може ли някой да ми даде стойностите.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Намаляваш с 0.1 и двете свещи или ги оставяш същите. Колкото по-малко разстояние толкова по-сигурно запалване за всеки цикъл при високи обороти, колкото по-голямо толкова по-мощна искра и по-чисто изгаряне. Зависи как е нагласена сместа. В някои случай може да не се налага да ги буташ. Не трябва да бягаш много от препоръчителната настройка. Колкото по-голям е гап-а толкова по-голямо напрежение се иска и от бобината. Фабричните данни са компромис между сигурно и силно запалване.

    Ако си караш колата нормално нагласи си ги на фабрични данни. Ако често я изпъваш във високи обороти свали ги с до 0.1 и ще усетиш разликата и ще си прецениш с коя настройка ти харесва повече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...Ако си караш колата нормално нагласи си ги на фабрични данни.
    А фабричните данни са ..? Препоръчителните за бензин колко са..??
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За твоята кола с Denso IR 0.9 за големите 0.7 за малките.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    П.С.Нали знаеш че на големите трябва да е 0.8
    Тука що пише друго..?
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    В сайта на Денсо има фабричните данни за всеки модел. Могат да се погледнат там.

    http://www.globaldenso.com/cgi-bin/g...w/4w-maker.cgi

    Въпросът ми беше къде в София могат да ми наглсят гап-а цивилизовано?
    Last edited by kkkrisss; 18-01-2011 at 12:32.

  10. #10
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Колега защо трябва да задаваме едни и същи въпроси всеки път?По тази тема за разстоянието между електродите и преди е писано.Преди да беше пуснал темата да се беше разгледал малко,на тази странница по нагоре има сервизи за София колкото щеш.
    Last edited by BillyBoy`; 18-01-2011 at 13:00.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Тука що пише друго..?
    Щот спред мен на 0.8 работят по-добре,но ако искаш си ги направи по заводски данни,на Денсо,няма да сбъркаш
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Колега защо трябва да задаваме едни и същи въпроси всеки път?По тази тема за разстоянието между електродите и преди е писано.Преди да беше пуснал темата да се беше разгледал малко,на тази странница по нагоре има сервизи за София колкото щеш.
    За да пусна темата явно не съм намерил необходимата ми информация. Сервизите ги знам много добре, но нямам представа кой от тях има необходимите инструменти, за тази манипулация и за това пиша тук. Както съм написал, предпочитам настройката да не става с чук, клещи и тн.
    За теб колега, ако е толкова лесен отговора, някъде са настройвали твоите свещи и си доволен, можеше просто да ми напишеш къде да отида и да не водим безсмислени разговори.
    Last edited by kkkrisss; 18-01-2011 at 13:28.

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами така е. Има си високо технологични инструменти за тази цел. За прецизна настройка. Не може с чука...

    Сега сериозно. Баш с чукчето и луфтомера си се прави тази настройка. И нищо друго не се изисква. Като те е страх, купи си един луфтомер и си нагласи сам
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    За да пусна темата явно не съм намерил необходимата ми информация. Сервизите ги знам много добре, но нямам представа кой от тях има необходимите инструменти, за тази манипулация и за това пиша тук. Както съм написал, предпочитам настройката да не става с чук, клещи и тн.
    За теб колега, ако е толкова лесен отговора, някъде са настройвали твоите свещи и си доволен, можеше просто да ми напишеш къде да отида и да не водим безсмислени разговори.
    Еми виж какво ще ти кажа има и много писано и много отзиви и за тези сервизи и за момчетата които работят във тях а те са професионалисти.Как мислиш дали ще махат със чука и теслата?А ти какво очакваш като пишеш тука официална покана ли да ти пратят.Във раздел 156/147 имаше тема за това и мисля че колегата oem беше го написал много добре кое как се прави.Колкото до моите свещи аз лично си ги нагласям както колегата oem го е написал.Мисля няма смисъл от дублиращи се теми,така форума се задръства със излишни неща.

    ---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46904 ето ти и темата отне ми не повече от 30 секунди,а сервизите вече ти казах има ги малко по горе.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Еми виж какво ще ти кажа има и много писано и много отзиви и за тези сервизи и за момчетата които работят във тях а те са професионалисти.Как мислиш дали ще махат със чука и теслата?А ти какво очакваш като пишеш тука официална покана ли да ти пратят.Във раздел 156/147 имаше тема за това и мисля че колегата oem беше го написал много добре кое как се прави.Колкото до моите свещи аз лично си ги нагласям както колегата oem го е написал.Мисля няма смисъл от дублиращи се теми,така форума се задръства със излишни неща.

    ---------- Post added at 13:23 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=46904 ето ти и темата отне ми не повече от 30 секунди,а сервизите вече ти казах има ги малко по горе.


    В случай, че не си ме разбрал - не ме интересува как се настройва. Аз няма да седна да си ги настройвам защото не ми е това работата и искам да се направи професионално. Въпросът ми беше къде могат да ми ги настроят в София? Исках да ми отговори някой, който е правил въпросната настройка някъде в София.

    Моля някой от модераторите да изтрие темата! Очевидно е чиста загуба на време и нерви.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •