Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 99

Thread: "Голямата дилема" - 1.8 или 2.0 на 156 ?

  1. #1
    започва да се пристрастява PaLMaL's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    35

    Thumbs up "Голямата дилема" - 1.8 или 2.0 на 156 ?

    Здравейте ,
    Насочил съм се към Alfa Romeo 156 бензин.Та въпроса ми е - кой от 2-тa двг е по-добър (вървеж , разход).И какво мислите за SELESPEED ? Сполучливи ли са ?

  2. #2

    Default

    Има наистина много дискутирани теми. Selespeed e първата роботизирана кутия поставена в сериен автомобил. Като идея е добра , като изпълнение дава дефекти. Нека някой колега ме поправи ако греша. 2,0двигателя има балансиращи валове и още един ангренаж , като вървеж спрямо 1,8 разликата е осезаема , а разхода е малко по-голям и откъм потдръжка и откъм гориво , така че оттук нататъка си ти!
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  3. #3
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Здравей, колега!
    Аз съм с 2,0 ТС и до колкото знам разликата в разхода между 1,8 и 2,0 е много малка, но зависи и от десният ти крак.
    Двигателят е почти еднакъв, еднакви бутала имат, разликата им е в коляновия вал и биелите мисля.
    Уж 2,0 по-не се чупел, но моя го купих със 3 счупени бутала от 4, та всичко е на късмет. В скоростните кутии има мисля също малка разлика.
    Съветът ми е Вземи си каквото ти припадне по-изгодно.
    И късмет разбира се при избора!!!!
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Някакви 300г на 100км едва ли е по-висок разход
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5

    Default

    2,0 без компромис, разхода е почти идентичен при двата двигателя, вървежа е осезаемо различен, въпреки малката разлика от 4 к.с. Градско се приготви за 12-14/100, извънградско си 7,5/100 някъде. Поддръжката не е много евтина, но не е и космическа, всичко е въпрос на шанс. Ако можеш си направи диагностика преди покупката, за да разбереш реалните километри. Имат навика да превъртат биелни.
    Arena Coast Customs

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Моя съвет е да си вземеш (по ред на важността).
    - По-запазената или по-добре поддържаната кола (ако може да бъде установено преди покупката).
    - Това което те влече повече.
    - По-големия двигател.

    Селеспийда много го хранят защото е екзотика, но от четенето из форума ми се струва, че има вече хора които знаят как да го вкарат в пътя.
    Разгледай раздела, потърси из темите, има доста писано за него и за проблемите и решението им.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Моя съвет е да си вземеш (по ред на важността).
    - По-запазената или по-добре поддържаната кола (ако може да бъде установено преди покупката).
    - Това което те влече повече.
    - По-големия двигател.

    Селеспийда много го хранят защото е екзотика, но от четенето из форума ми се струва, че има вече хора които знаят как да го вкарат в пътя.
    Разгледай раздела, потърси из темите, има доста писано за него и за проблемите и решението им.
    Абсолютно!
    Например: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...FA%E2%E5%F2%E8

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    2,0 без компромис, разхода е почти идентичен при двата двигателя, вървежа е осезаемо различен, въпреки малката разлика от 4 к.с. Градско се приготви за 12-14/100, извънградско си 7,5/100 някъде. Поддръжката не е много евтина, но не е и космическа, всичко е въпрос на шанс. Ако можеш си направи диагностика преди покупката, за да разбереш реалните километри. Имат навика да превъртат биелни.
    Разликата не е 4к.с. а 11к.с.
    1.8тс-144к.с.
    2.0тс-155к.с.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  9. #9
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Мойто мнение е която е по-запазена,но принципно съм за 2,0,за Селето мойта Алфа е Селе но съм много доволен.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Разликата не е 4к.с. а 11к.с.
    1.8тс-144к.с.
    2.0тс-155к.с.
    Има и 150 к.с. версия на двигателя и дори върви повече. Но да не му спамим на колегата, лично аз бих заложил на 2-ката - купето на 156 е тежко за останалите двигатели.
    Arena Coast Customs

  11. #11
    Запален алфист Geri_ms's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Sofia, Geo Milev - Mladost :)
    Posts
    136

    Default

    Аз съм с 1,8 но бих ти казала по-добре 2,0 и не селеспид. А с оглед нарастване цената на горивото и разхода на тая кола, най-добре дизел
    http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
    159 1.9JTDm
    156 1.8TS ...exxxx
    145 1.4TS ...exxxx

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    И защо не Селеспийд? Или така сме чули? Следващата ми кола пак ще е селеспийд. Една профилактика на робота, включително проверка на помпа и сфера и съм сигурен, че проблеми няма да имаш. А удобството при шофиране няма да го коментирам.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #13
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Аз съм за 1.8 поне от моята не видях някоя 2.0 до тук да съм се пускал с нея и да ме е била!Или на моята и има нещо или всичките окло 6-7, 2-ки са куци!Абе общо взето всичко над 1.6 е добре!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Гледай по запазената и по възможност със сервизни документи - много важно при 16 клапановия TС e да е бил потдържан правилно и редовно. Много важно ремъците да се сменят само от хора разбиращи от алфа и от 16 кл. ТС, да се зацепят правилно защото и един зъб може да е фатален.
    Ако вземаш селеспийд за да нямаш проблеми е добре робота на селеспийда или направо колата да е след април 2001 година (ако не греша) тогава се сменят едни елементи с по устойчиви. Аз лично бих предпочел 1.8 с ръчни скорости. Задължително преглед и диагностика преди покупка и задължителна смяна на ремъци, масла и докато са разглобили да видят вариатора дали има нужда от ремонтно комплектче (ефтино е като го направиш с облужването)
    Много е дискутирано за окачването на 156 - ще намериш достатъчно из форума за полиуретан и т.н.т
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Моя съвет е да си вземеш (по ред на важността).
    - По-запазената или по-добре поддържаната кола (ако може да бъде установено преди покупката).
    - Това което те влече повече.
    - По-големия двигател.
    По този повод да отбележа, че затова аз се оказах с 1.6 ТС в ръцете. Няколкото 1.8 и единия 2.0, които гледах, за практически същите пари, бяха абсолютни кокошарници. След огледа на последната такава, ми трябваха точно 2 минути + одобрителния поглед на жената, за да реша, че ще се върна при първата, която гледах и която беше перфектна отвсякъде... с изкл само на факта, че е 1.6, 120 коня. Но не съжалявам грам, защото ядове с нея досега - никакви. Само консумативи и се чувствам сякаш съм си купил кола от магазина. Голям мераклия и много внимателен е бил предишния й стопанин от Комо.
    Така че дори за сметка на един такъв компромис - кубатурата и мощността, по-добре по-читавата. Спестява нерви и носи усмивки.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •