Results 1 to 9 of 9

Thread: Старата песен на нов глас

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Старата песен на нов глас

    Преди около месец,колата започна да скърца ужасяващо откъм дясната врата,като с времето скърцането се усилваше.Вчера се замислих,дали неможе да скърца от бравата на вратата/познат проблем от 145/6/,и реших да го напръскам с ВД40 както си знам.Вечерта подкарах колата и оооо чудо,колата не скърцаДемек старите проблеми се появяват отново при нашите любими коли.Ако при някой се появи подобно скърцане,нека пробва с напръскване на бравата на вратата с ВД.

    П.С.Остана само досадното леко потропване на нещо от шофьорската врата,разузнавал съм го,но още немога да открия проблема,с времето ако има нещо ще пишаНека всеки,който открие някакви детски болести решението им,да пише в тази тема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2

    Default

    По този повод французите имат готин лаф, че Алфата е кола пълна с rossignols (славейчета)

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Калпава сглобка. Явно толкова си могат.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Калпава сглобка. Явно толкова си могат.
    Абе не е баш така Коле,просто талянците немогат да изчислят температурното свиване на пластмасата при -10 гр.Моята издава леки шумове само когато температурата падне под -5 гр.,иначе като е топло се чува само оная гад откъм шофьорската врата/кора
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе не е баш така Коле,просто талянците немогат да изчислят температурното свиване на пластмасата при -10 гр.Моята издава леки шумове само когато температурата падне под -5 гр.,иначе като е топло се чува само оная гад откъм шофьорската врата/кора
    Те са си ги изчислили , но за техния климат Колко често средностатистическия италианец кара на -10 градуса Друг е въпроса, че не са помислили за климата в северните страни . Колегата Оги да сподели как се спряват пластмасите с руския климат
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Те са си ги изчислили , но за техния климат Колко често средностатистическия италианец кара на -10 градуса Друг е въпроса, че не са помислили за климата в северните страни . Колегата Оги да сподели как се спряват пластмасите с руския климат
    Дали не са, някой виждал ли е кола правена за Норвегия примерно как се държи на студено?
    Просто ми е интересно, дали е поради масовия внос у нас на коли от южна Италия това, че все имат някакви капризи зимата?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Споко, има и по-лоши от наще коли - КИА Карнивал 2010г(в момента е на около 25 000км). вече скърца като стар Джъмпер, кръстосвал София поне 5 години по маршрутна линия №16.
    И това не е всичко: същата тази кола на 22 000км й се разтрака дясното каре, а на една КИА Сиид на около 12 000 км й смениха биалетките. Всичко това - гаранционно.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Дали не са, някой виждал ли е кола правена за Норвегия примерно как се държи на студено?
    Просто ми е интересно, дали е поради масовия внос у нас на коли от южна Италия това, че все имат някакви капризи зимата?
    На niki-25 147цата е финландска доколкото знам, но не съм се сетил да го питам как е зимата, едва ли има разлика
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    На niki-25 147цата е финландска доколкото знам, но не съм се сетил да го питам как е зимата, едва ли има разлика
    Ше има 100%, ще има най-малкото подревни свещи на антифриза, с които загрява доста по бързо колата, също и няма да е с термостат който започва на 78 да отваря...и още и още...
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •