Page 2 of 119 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1778

Thread: За социализма

  1. #16
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Кувейт, Дубай и прочее места - държава, която произвежда по един или друг начин огромни ресурси, а населенито й е сравнително малобройно и може да отдели добър ресурс за безвъзмено ползване на всеки свой поданик.
    не, че се намесвам в темата на знаещите ама оня ден се върнах от там и да ти кажа социализъм или комунизъм няма... по-скоро изроден върл капитализъм в най-различни и разнообразни форми!
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  2. #17
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pent View Post
    не, че се намесвам в темата на знаещите ама оня ден се върнах от там и да ти кажа социализъм или комунизъм няма... по-скоро изроден върл капитализъм в най-различни и разнообразни форми!
    Щото не си местен. Тезата че в тия страни има комунизъм се защитава доста лесно.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #18
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by pent View Post
    не, че се намесвам в темата на знаещите ама оня ден се върнах от там и да ти кажа социализъм или комунизъм няма... по-скоро изроден върл капитализъм в най-различни и разнообразни форми!
    Асо знаеш какви привилегии имат месттните и какви суми получават, както и жилища, ще искаш да си арабин.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #19
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Щото не си местен. Тезата че в тия страни има комунизъм се защитава доста лесно.
    шейха си няма хал хабер кво е комунизъм а още повече там населението са доволни дори пре-доволни



    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ако знаеш какви привилегии имат месттните и какви суми получават, както и жилища, ще искаш да си арабин.
    знам доста неща за арабите привилегиите им и всичко което казваш е така... но пак не искам да съм арабин ти?
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  5. #20
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Почнах да се замислям вече, на така или иначе пък никой не ми и предлага
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Айде и от мен набързо нещо:

    -селското стопанство раждаше толкова, че бабите в село не можеха да го оберат и идваха ученици, студенти, служащи, дето от бране разбираха колкото трудовак от теорията на Айнщайн
    Виж сега за бригадите гласувам с двете ръце щото у нас на село всака година имаше каки или батковци.Просто се ходеше при кмета и се казва колко стаи маже да дадеш на разположение(естествено безплатно),ко нямаш не даваш.
    Но поколението се учи на труд,а не на задна прашка,LSD,попърс и др.лай.....на.И няма да казват тъпо ми е щото няма кво да правя,ами като стане в 6 и се прибере в 6-7 вечерта,ще се вземе душ и ще иде на седянката да се базика с каките още час ,два и кат се прибере ще заспи кат къпан.
    Относно брането и да не разбираш,ще се научиш щото има норма на ден,не че те наказват ако не я изпалниш ама,береш срам пред съучениците си и другите деца дето не познаваш.


    Quote Originally Posted by Max View Post
    Венци, ти какво си спомняш от соц-а?
    Аз си спомням,че ходех по два пъти годишно но почивка или с баба или с баба и дядо,щот мама и тате работят.
    Спамням си,че баща ми 12 години работи домостроителен комбинат и трябваше да се записва в листа за нов блок,щото живеехме под наем.Та който има стаж имаше предимство,да ама не.Тате 4 пъти го вадеха от листата щото хора със стаж по 3 месеца на разни другари го пререждаха за блок.Най-накрая на баба няква роднина,мъжа и военен,та хвана некви връзки та уредиха баща ми да вземе на 7ми етаж апартамент.А връзкарите обраха хубавите 3 и 4 етажи.
    Тате ходи да разтоварва камион с плочки та да меже да се уреди да си направи банята с фаянс и теракот.Нямяше тогава такъв лукс,на всички баните им бяха с мозайка.
    Quote Originally Posted by Max View Post
    Така де... както каза Морфиус, за хумор е темата...

    ---------- Post added at 01:15 ---------- Previous post was at 01:09 ----------



    Аз си спомням режим на тока (то не че и след 10-ти нямаше), опашка за банани по Нова година (тогава Коледа не се празнуваше официално), частните и държавните номера на колите (черни и бели), вестник Работническо дело, задължителните бригади...
    Е то и аз се нареждах с майка ми на опашка за свещи,щото даваха по 2кутии на човек(в кутия по 8 свещи) та да има повече кат спре тока да си напиша домашните да не бера срам пред другите деца,да не съм без домашни.
    Quote Originally Posted by fred View Post
    Колега Дери, каквито и да са ти възгледите, ако си запознат с трудовете на Маркс и Енгелс /точно по задълбоченото им изучаване като студент, а преди това и като ученик в икономически техникум ме направи върл антикомунист/, ще разбереш, че такова неща като социализма и комунизма е невъзможно.То даже и с Лениновите теории пак ще стигнеш до същия извод.Чисто хипотетично то може да съществува в някакъв вид, който и сега съществува в Кувейт, Дубай, Бруней и прочее места - държава, която произвежда по един или друг начин огромни ресурси, а населенито й е сравнително малобройно и може да отдели добър ресурс за безвъзмено ползване на всеки свой поданик.
    А на практикане може да съществува икономика, подчинена на идеологията и непазарни принципи,
    То единсвената мечта на Ленин сбъдната е да ядем хляб от лаборатории.Е сбъдна се,ядем сирене ама е химия,ядем салам,ама не е салам .... и.т.н.

    Всеки строи е сбъркан,ама да ти бъркат у канчето и да те хранят с помии,е тва вече на никой не прощавам.Едно е да се гавриш с труда на хората,ама и с храната им вече са за бесило.Някои влизал ли е в болница в детско отделение?За две години толкова дечица видях,че да ти се скъса сърцето и то се от хубави болести(знаете от кво окапва косата нали...химиотерапия).Едно е да си заминеш на двадесет и няколко години,пак си видял нещо от света,съзсем друго е на 1г,имаше деца още не можеха да говорят,абокатите бяха по-големи от ръчичките им.Мамка им на ония дето скриха истината за Чернобил,мамка им и на тия капиталисти дето ни тровят с химии храната(щото имат по-голама печалба) и ми говорят,че е безопасна.От изродска храна и изроди ще отгледаме и все няма да им стига за здравеопазване бюджета.
    Не се будалкаите,че едно време е било хубаво ,а сега лошо или обратното.Парите превръщат хората в зверове.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  7. #22
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Всичко навързано, интересите и печалбата също са повод за престъпления, но идеологията прави най големите, както е доказала историята.
    А за бригадите-и аз имам и хубави спомени, но не може блигадирите да бъдат основна работна ръка.В цял свят за това си има сезонни работници
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Никой не е казал да са основна работна ръка.15 дена стигат,хем ще се запознаеш с други хора истински а не виртуални,хем и ще се държиш почтено,щото си в чужда къща.
    Но ще се научат малките на труд и няма да са толкова откъснати.Ти знаеш ли,че бях веднъж с едно маце в един зоопарк и малкото австрийче се спукваше от смях,щото е видяло магаре.5 минути бях в шок,не можех да проумея,какво му е смешното на едно селско работно животно.После се сетих,града изражда хората по доста уродлев начин.Но сигурно някой на мен се е смял,щото имаше една лодка на 10м релси качена и от ресите се засилва и бух в едно басенче.Пускането по 1 евро.Огледах се и като видях,че няма деца на около и почнах,дай,дай 8 пъти.Понеже лодката е малка и правена за деца а аз съм по тежък,хем плясъка във водата беше силен,хем и лодката почти до борда потъваше.После някви малчугани дойдоха и ме досрамя да се нареждам до тях.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  9. #24
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by koko156 View Post
    ....После някви малчугани дойдоха и ме досрамя да се нареждам до тях.
    Мен такива чувства ме напъват като се кача в блъскащите колички ама като ме влече . Същата работа и на аква парк, всички съвсем млади келешчета.

    ---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Всичко навързано, интересите и печалбата също са повод за престъпления, но идеологията прави най големите, както е доказала историята.
    А за бригадите-и аз имам и хубави спомени, но не може блигадирите да бъдат основна работна ръка.В цял свят за това си има сезонни работници
    Тия бригади са остатък от бригадирско движение, пък някога това е било движеща сила, подобни неща и в америка е имало. Аз малко ги хванах тия неща ходил съм за домати и череши, но пък не си спомням да сме свършили много работа.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  10. #25
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Едни от най-големите язовири в България са били изградени с бригадирски труд. Такъв е язовир Копринка край Казанлък.

  11. #26
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами много обекти особено в бившата СССР са изградени и с робски труд, а по времето на робовладелския строй пък всичко е изградено така и има обекти от хилядолетия, оцеляли и до днес, но не там е работата.При това, така наречените бригади по наше време бяха задължителни, а не доброволни и децата на номенклатурчиците почти никога не ходеха на тях, освен като "командири" по разни щабове и прочее. В нормалните държави, тия неща се изграждат от наемни работници
    Last edited by fred; 25-01-2011 at 20:09.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #27
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    В Русия не е имало робство и тези обекти за които споменах са били изградени в голямата си част с доброволен труд. В развитите страни все още се стимулират доброволните начинания когато се създава нещо полезно за обществото. Така например в САЩ се изграждат цели квартали за бедни с доброволен труд. Habitat for humanity например.
    Last edited by pavlin; 25-01-2011 at 21:25.

  13. #28
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    В Русия не е имало робство
    Ааааа, копеуеее, you made may day

    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #29
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    А това не ли спам.

  15. #30
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Още твоето мнение е спам...

    За робството в Русия:

    История на Русия: От най-древни времена до наши дни от А. С Орлов,В. А Георгиев,Т. А Сивохина

    41 стр. и чети внимателно.

    Ето и екран от Гугъл буукс.
    Attached Images Attached Images
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Page 2 of 119 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •