Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 218

Thread: Alfa Romeo 155 Бензин или дизел?

  1. #1
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Smile Alfa Romeo 155 Бензин или дизел? Решено - 1.7 TS

    Здравейте на всички. Малко ме затруднихте с този математически въпрос за регистрация, но се справих .. Та по моят върпос...Събрах 1600 лева и понеже съм малко заклет алфист, в такъв смисъл, че съм страшно впечатлен от марката, от към визия и комфорт. Интересуват ме 2та конкретни модела на 155ците, а именно дизел или бензин. До колкото знам за бензин е най-добре 1.8 или 2.8 8в, но такива за момента няма на оферта поне не в моя бюджет . Но за сметка на това попаднах на няколко добри оферти за 1.7 туин спарк и ТДИ като едната е пловдивска http://www.cars.bg/u264446 другата е кюстендилската http://www.cars.bg/u266536 - това са дизеловите, сега бензиновите едната е от Видин http://www.mobile.bg/11289296598461929 другата http://www.mobile.bg/11294401781623243 .
    Така... Ще съм ви много благодарен ако споделите къде и какво да гледам за скрити дефекти. Навит съм да взема дори с мен колега от форума от София да дойде с мен да види и той, защото си нямам много представа за скрити дефекти при алфичките, пък ще почерпим ... Според вас добри ли са офертите...бензина или дизела е по-добър като двигател. Търся си по принцип икономичен автомобил от семейството на алфите...Ако взема бензинка без Газова ще гълта ли много в София ? Дизела не ме интересува колко ще харчи, тъй като ще намирам нафта на добра цена. Задължително гледам да са с климатик/климатроник. Това е в общи линии, благодаря ви отново
    Last edited by RomeoSpark; 17-03-2012 at 20:33.

  2. #2

    Default

    Аз имам 155 2.5TD от шест години и досега съм дал за ремонти само около 7 000лв иначе колата е страхотна ама да си я гледаш от терасата.А за скритите дефекти какво да кажа освен че тя цялата кола си е един скрит дефект
    Alfa 155 2,5TD

  3. #3
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default

    Стиига бе...Е това наистина ме уплаши...Значи да се насоча към бензиновото

  4. #4

    Default

    Колегите ще си кажат мненията и за бензиновите но според мен и там е същата работа
    Alfa 155 2,5TD

  5. #5
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default

    Е ти направо разби всичко децко в мен...

  6. #6

    Default

    Нещо колегата е случил на куца работа. Аз със смяна на двигател(комплект със скорости) - сам си ги счупих, регулатора на вентилатора(втора ръка), зареждане на климатика, горна и долна помпа съединител, ремъци клима и алтернатор, масла 2 пъти, хидравлична течност, спирачна течност, антифриз, термостат Вернет и др. неща съм дал малко на 1000 лева. Хубавото е, че повечето неща ги има втора ръка на добри цени оригинални. Цялата предница с истински носачи ти е не повече от 350 лева с труда. Съветвам те бензинка 8 клапанова. Няма да сменяш ангренажни ремъци - с верига е. А аз мислех, че съм с лош късмет.
    Arena Coast Customs

  7. #7
    започва да се пристрастява Gandi_MC's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Калофер/Пловдив
    Posts
    93

    Default

    Според мен бензиновата е по удачен вариант!!!Части втора ръка се намират по лесно доколкото виждам в обявите за коли на части!Това си е мое мнение де!Погледни в "Mobile.bg" има поне 4-ри коли до сумата,която си събрал!
    Успех!!!

  8. #8

    Default

    Пасторе недей да залъгваш човека.Съвета ми е да забрави за тази марка и изобщо за италиански коли.Както казах колата е страхотна ама да си я гледаш от терасата
    Alfa 155 2,5TD

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Пасторе недей да залъгваш човека.Съвета ми е да забрави за тази марка и изобщо за италиански коли.Както казах колата е страхотна ама да си я гледаш от терасата
    Мненията са като задниците, аз си имам един и това ми е мнението.
    Arena Coast Customs

  10. #10

    Default

    Прав си.И все пак поддържам гореказаното от мен
    Alfa 155 2,5TD

  11. #11
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Колега за 1600 лв. едва ли ше си купиш нещо като кола . Аз съм за 1,9 ТД ,ама не тази от обявата .Много приличен разход , стар и изпитан мотор на Фиат.За 90 коня си върви прилично.Ако си бензинов фен 1.8 или 2.0 8клапана . Успех с търсенето.
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  12. #12
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Пасторе недей да залъгваш човека.Съвета ми е да забрави за тази марка и изобщо за италиански коли.Както казах колата е страхотна ама да си я гледаш от терасата
    Кой си ти бе? Как започваш да се пристрастяваш бе? Бакшиш ли си?
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  13. #13
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default

    Само не се карайте, моля ви... Другия варянт е да изчакам малко...Да посъбера 2200-2500 и чак тогава да огледам

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Пасторе недей да залъгваш човека.Съвета ми е да забрави за тази марка и изобщо за италиански коли.Както казах колата е страхотна ама да си я гледаш от терасата
    Ми що не я смени за 6 години като си толко недоволен?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Приятелю от години имам 2.0 тс и съм си доволен. Този автомобил е добър избор, но проблема е, че няма добре запазени. А това за дизелите казано от ония пич си е жива лъжа.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •