Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 218

Thread: Alfa Romeo 155 Бензин или дизел?

  1. #16
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Към колегата - АЛфа Ромео 155 е една от най-сполучливите алфи, произвеждана някога, а аз твърдя и една от най-сполучливите коли в този клас въобще. Единственият, но сериозен недостатък е, че вече е твърде стара - моделът е спрян от производство преди 14години, а последният читав бензинов двигател - преди 16. Затова имай предвид, че дори да купиш кола в перфектно техническо състояние - двигател, скоростна кутия, окачване, неизбежно ще имаш по някоя занимавка с по някой дребен или не толкова дребен чарк - вентилаторче, брава, нещо по тоците. Добрата новина е, че вече са доста евтини, все едно поддържаш Лада. Ако това не те плаши, можем да продължаваме нататък.
    За бензин или дизел - по мое мнение няма подходящ дизел за тази кола. 1.9 на мен ми идва слаб, но това си е мое мнение. 2.5 е хубав по принцип, но разходът е почти като на бензинов, а е значително по-скъп за поддръжка. 1.7 бензин също не е добър вариант - гори колкото, че и повече от другите, а е значително по-слаб като вървеж. За 16-клапановите бензинови въобще не гледай, по-добре смени марката. Накратко - неиздръжливи на натоварвания, чупливи и със скъпа поддръжка. Най-добре е 8-клапанов 1.8 или 2.0 бензинов мотор, който и да избереш, няма да сбъркаш.
    Аз от почти 3 години карам 1.8 бензин 8 клапана. За това време съм минал 43000 км. Разходът е между 11,5 и 13/100 в София по средно натоварен маршрут и според зависи от сезона. Извънградско - от под 7 до над 10, най-често около 7.5 при скорости 120-150.

    Прилагам и таблица с разходите, които съм направил за 3 години и 43000 км, сам прецени много или малко са, като имаш предвид, че не търпя колата да не е изправна.

    РАЗХОДИ ЗА РЕМОНТИ

    Дата Ремонт Сума лв
    Февруари.08 Носачи 152
    Амортисьори 144
    тампон двг 46
    Труд 200
    Март.08 маркуч гор. Рейка 30
    маркуч обр. Бензин 10
    Април.08 ламбда сонда 198
    Юни.08 съединител 450
    Юли.08 кабели и свещи 158
    Септември.08 дръжка врата 103
    Октомври.08 махане катализатор 30
    Ноември.08 гумички колектор 76
    датчик нал. Масло 40
    труд 130
    Декември.08 комутатор 35
    Април.09 водачи сп. Апарати 64
    Юли.09 серво спирачки 180
    Септември.09 гарнитура 30
    вентилатор клима 20
    Ноември.09 долна помпа съед. 95
    Януари.10 термостат 100
    Юли.10 перка радиатор 50
    смяна гумички 100
    Ноември.10 външно каре 95
    2536


    РАЗХОДИ ЗА КОНСУМАТИВИ

    Дата Консуматив Сума лв
    Февруари.08 масло селения 81
    дискове и накл. 100
    Април.08 гуми 500
    01.Април реглаж предница 27
    Ноември.08 масло аджип 68
    Август.09 чистачки 68
    Септември.09 масло 6л и филтър 93
    Ноември.09 зимни гуми 392
    Април.10 масло селения и филтър 100
    Декември.10 масло селения и филтър 84
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #17
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default

    Значи от цялата история като гледам си поддържаш колата отлично. Всичко купуваш ново и да е хубава марка...и пак излиза евтино според мен Значи ще изчакам още малко да огледам за 1.8 или 2.0 8в

  3. #18
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoSpark View Post
    Значи от цялата история като гледам си поддържаш колата отлично. Всичко купуваш ново и да е хубава марка...и пак излиза евтино според мен Значи ще изчакам още малко да огледам за 1.8 или 2.0 8в
    Правилно се ориентираш, но най-вече гледай колата да е запазена, защото ако се метнеш на издъхнала, каквито са поне 80% от предлаганиите, ще имаш много ядове.
    Възможно е аз в скоро време да продавам моята, та ако не си намерил дотогава ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #19

    Default

    Romeospark, събери още малко кинти и взимай тази 155 1.8 8V, гледал съм я и е много добра
    Иначе знам и една двойно по-евтина 1.8 8V която се продава в момента но няма нищо общо с горната
    Last edited by Tedo; 21-01-2011 at 23:07.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  5. #20

    Default

    Не я смених защото за 13 000лв колата ми вече е перфектна и не си заслужава да правя подаръци на някой.А кой съм Аз е без значение важното е че Alfaromeo не е кола която може да те закара от точка А до точка Б безпроблеми и без да изпсуваш поне 10 пъти
    Alfa 155 2,5TD

  6. #21
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Не я смених защото за 13 000лв колата ми вече е перфектна и не си заслужава да правя подаръци на някой.А кой съм Аз е без значение важното е че Alfaromeo не е кола която може да те закара от точка А до точка Б безпроблеми и без да изпсуваш поне 10 пъти
    Мене си ме кара. И не само мене.
    И как така е перфектна, пък не може да те закара. Нещо си противоречиш ...
    Last edited by koolio; 21-01-2011 at 23:50.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #22
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Ванка , няма смисъл да убеждаваш хората тук що за кола е 155-та. Напиши аджеба за какво си дал 13 бона на тая твойта 155-ца ?!.
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  8. #23
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by ванката View Post
    Прав си.И все пак поддържам гореказаното от мен
    да и аз я имам от четири години и половина навити около 54 хил. клм. по колата нищо не е правено !!! ,освен 2 те скоросни кутии който разбира се сам си ги потроших!!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  9. #24

    Default

    Аз карам 16 клапанова бензинка само щото преди пет+ години като търсех,не намерих дизел. За това време(68 к км) съм сменил ремък,ролки, свещи и един маншон на карето.Е, разбира се масла,филтри и гуми.А, забравих и бензина! Та... кой както улучи.

  10. #25
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    Ванка , няма смисъл да убеждаваш хората тук що за кола е 155-та. Напиши аджеба за какво си дал 13 бона на тая твойта 155-ца ?!.
    Абе има едни хора тук във форума, дето не само че говорят наизуст, ами ... ай да не довършвам.
    Има едно простичко правило - колата или те кефи и си я поддържаш, или я сменяш.
    Място за изказвания от типа "колата ми е перфектна, ма не става за нищо" са без извинение пълна глупост. Освен това ... с тия 13 бона ще направя всяка 155 по-добра отколкото е излязла от завода !!!
    Та сега по темата. Както каза колегата koolio, 155 е един от най-успешните модели на концерна от що-годе новото време. Икономична (разход от 8/100 за 130 коня и купе от почти тон и половина много ли са ???), красива, здраво окачване (в сравнение с по-новите), комфортна. За сравнение една пи*а въшка от типа на Корса 1.2 има разход над този на 155 2.0 ...
    Иначе за моторите - дизел ако те влече, 1.9 TD е най-изгодния вариант. Здрав, дуракоустойчив, доказан с времето. И това че не върви, е абсолютна глупост - ако всичко си му е наред, включи ли се турбината - набира доста сериозно, дори наравно или по-добре от някои от бензиновите мотори... Другия огромен плюс е, че при него липсват поне 3 от най-скъпите електроники на бензинките, което спестява много главоболия и пари. 2.5 TD е страхотен мотор - адски върви наистина, но в 95% от случаите шанса е да попаднеш на прецакан мотор, и оттам се започва ходене по мъките. VM мотора стана рядък като боксерите вече - никой почти не ги прави...
    От бензиновите варианти най-изгодни и подходящи за нашите условия са верижните 1.8 и 2.0 (8 клапановите). 16v моторите са капризни към всичко, скъпи за поддръжка, а откъм динамика и мощност дават не чак толкова повече от 8v.
    Това от мен. За последно - наистина гледай колата да е читава и да е гледана добре. Ако попаднеш на "каруца", наистина може да се откажеш от марката... Но пък едни 13 бона ще те оправят със сигурност
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #26

    Default

    Всъщност слушал съм от познавачи,че в коша на 155 1,9TD може да се сложи 1,9 JTD. Не съм спец,но ако това е вярно,за мене въпроса "дизел или бензин" е решен окончателно.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    Много ме кефи плевенчанина (ако е такъв наистина)напуках се от смях......

    Пич, ти да нямаш Пасат... хаха
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  13. #28
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ако сега трябва да си купя кола за возене то тя ще е твърдо 155 95г. новото купе и 1.7 8клапана...Мисля, че двигателя е достатъчно вървежен. Няма да е много малтретиран....Ест. ако изпадне 1.8 читава няма да я откажа, ама НЕ СМЯТАМ ЧЕ Е УДАЧНО да се отхвърлят добри оферти за 1.7 8в!!!

    Иначе колегата може да е дал и 15хил лв. за ремонти, ама това е защото НЕ чете форума Имам познат, който три пъти си прави ремонт на алфата и трите пъти за по 1000лв. и колата пак не е в движение...тааа щом незнаете какви части и майстори ви трябват, то тогава това си е ваш проблем. Това не е опел или гоуф, та си трябва едно малко четене из форума и съм сигурен, че никой никога няма да даде 13хил. за поддръжка на 155....


    Аз лично бих се насочил твърдо към бензиновите агрегати 8клапана...И 1.9 си има ядове...

    Иначе няма казвам много...само ще се цитирам няколко мои изказвания....

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Миналия ден се видях с колега от форума, на който му дадой стелки за 155цата(впрочем такива от 147 пасват доста добре и аз съм с такива)...та той си е купил 155 1.8 8в 93г. за 3000лв. Колата е много добра! Колегата се пише "Sabko" -Съби и просто този човек ми напълни за пореден път дошата и ме накара да се чувствам ГОРД, че притежавам този почти 19годишен метал наречен 155 YEAHHHAAAAAAAAAAAAAA
    Тааа който иска да кара 156 ! Айде да не звуча прекалено сектантски ама 156 НЯМА НИЩО повече от една 155ца с новото купе! Ама нищо....Таа аз лично вместо да си купувам 156 за 3 бона 97г. бих си взел 97г. 155....


    155 мания, 155 страст, 155 желание, 155 ухание,155 тръпка, 155 секс, 155 движение,155 качество,155 надежност, 155 чувства, 155 красота, 155 сексапил, 155 дом,155 семейство!!!!!!!!
    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Часът е 1.20 през ноща...Преди 15мин се прибрах...От къде ли? От срещата...с коя ли? С НЕЯ...Тя красивата, тя пленяващата, тя сърцеразтуптяващата....просто тя...The Legend 155 2.5 V6 93" rosso...




    Всъщност вечерта трябваше да протече като среща с гаджето(говоря за човешко същество)....а протече като някакъв филм в мисли за нея...нея...любовницата...ТЯ!Мъркащотo V6 котенце, което с леко подканяне се превръща в разярена лъвица гонеща стадо антилопи(голфове)....Ключовете бяха в джоба ми...нямаше ли най-после да свърши тази среща с гаджето? Копнеехх да се кача в нея..нея....любовницата...ТЯ! И ето! Мрънкане, женски прищявки и лека караница...Но не не не...това ни най-малко не ме накара да се ядосам...Напротив...знаех че отивам при нея....нея....ТЯ!

    Седнах вътре...завъртях ключа 800об. и нищо...нищо...прекрасния V6 беше толкова балансиран,че не се усещаше никакви вибрации или потропване или звук....Потегляне...1500-2000-3000об..аххх какъв звук...с какъв финес се ускорява тази кола до 3К...Прескачане на 3000об. ииии злобно изреваване на шестака...6К и втора предавка...ооооо дааа знаех че тази вечер ще правя секс и го правех вече...точно с нея и точно в този момент... Леко отпускане на педала и отново...3000об. злобно изреваване страхотно разгръщане на целия въртящ момент и всичките 165коня....всичко остава на заден план...картината толкова бързо се променя...И кой постави тези ограничения на скоростта?....Човек усеща че държи в ръцете си нещо! Нещо повече от кола... Машина която като че ли прилича на човек...Стъпила здраво на земята...с уникално пътно поведение и с невероятен звук съпровождащ мига на върховен екстаз...30км. по-късно и всичко свършва...Знам че е време да я прибера...паркирам я и я оставям да си полежи кротко, знаейки че ще ме чака...и скоро ооо скорооо пак ще го правим....

    http://www.youtube.com/watch?v=-YuEXIZJX9o

    http://www.youtube.com/watch?v=euDLm1AZrc8

    П.П Изневярата е лошо нещо...но тооолкова приятно...особенно когато си самотен...(пак говоря за коли )

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...560#post565560
    -----------------------------------------------
    -----------------------------------------------
    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Днес..25.12.10г 14.00часа..необичайно топло...излизам навън и виждам една леко мокра тъмносиня 155ца...мммм снегът се топи и слънцето леко се отразява в нея...Джанти суперки надпис 2.0 и звука на тракащи 8клапана...8км.+8км. ляв завой 2ра, 70км. спирачки, пак 2ра газззз 3та...отпускам...бавно десен завой, газ-спирачка... звук на 15" джанти суперки търкащи се в асвалта...аларма, усмивка, поглед...запътване към у нас и включване на комптъра...


    Тааа така пичове...Днес нещо ми щракна из главата и ми дойдоха разни мисли...Тааа реших да пусна тази темичка, за да се порадваме, посмеем и позабавляваме, като едновременно с това всеки един от нас да отдаде почит на любимата марка и модел...Смахнат съм..знам..и вие го знаете...окей... да не продължавам...

    Та така направих едно кратко забавно дневниче КАК аз ВИ ВИЖДАМ всички ВАС след 10години и всеки един от НАС с нашите 155ци! Сигурен съм, че пропускам и много хора, пък и няма как да свързвам всички ви Та ако съм пропуснал някой може и вие да го добавите и вие да драснете как биха изглежали нещата след 10години...
    Както казах, нещата са изцяло през моя поглед и с най-добри чувства Мисля, че ще е забавно ако има още хора с такива идеи и решат да ги драснат и споделят.

    Тааа това е...

    П.П Днес наистина ми издадоха удостоверение за извършен психически преглед и ми казаха, че съм ФРЕД!(хихихи...трябваше ми за работа)...та така де не съм луд, фред съм!

    За този коментар има отделна тема в раздел общи приказки-"Семейството на 155-забавната страна"
    -------------------------
    --------------------------
    Иначе и аз трудно се "придвижвам" с моята алфа....Нали така каза "плевенчанина"...и ако плевенчанина не може да чете става въпрос за 170клипа с "придвижване"....
    http://www.youtube.com/user/VFTIBG?feature=mhum#g/u
    http://www.youtube.com/user/VFTIBG?feature=mhum

    П.П И в подписа някак си трудно се придвижвах....едвам изминах 200км. покарах едвам 80км състезателно на пистата и после пак едвам минах още 200км. да се прибера....и това на 2-3 пъти...ама изобщо не разчитам на нея...никога...Защо просто ЗНАМ....


    П.П 2 И от балкона и от терасата, и срещу нея, и в нея винаги изглежда добре...
    ------
    ----
    ---
    --
    -
    Last edited by VFTI; 22-01-2011 at 23:34.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  14. #29
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Хубава количка е,но за съжаление повечето части не ги произвеждат вече .Да е жив и здрав Dani_kucheto (Венци),че ако не беше той нз. Ако ще я взимаш от София мини през Бобо примерно да ти направи една диагностика да ти каже дали си струва. Като разход с който и да е бензинов мотор в София със сигурност под 10~11 няма да паднеш. Инак 1.7 читав не харчи повече от другите.

  15. #30
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здравейте колеги нека и аз да напиша нещо, просто и ясно и ако греша ме поправете. Момчето иска 155 значи като на нас му харесва ,но каква да си купи бензин или дизел и кой бензин и кой дизел .Моето мнение е колата трябва да е възможно по малко години значи новото купе добър мотор които няма скъпо обслужване значи 8 клапана ,но не 2,0 защото 2,0 е стара много кое остава 1,7 и1,8 а 1,8 е като 1,7 само че има вариатор и гори повече за бързина дума не става и двете не са бързи тогава кое е наи рентабилно . Дизел 1,9 тд много по добра от 2,4 не се чупи има един ремък който не струва нищо души нафтата и доста добре върви . Значи според мен колега колата която ти трябва е 155 96 година 1.7 тс или 155 96 година 1,9 тд всичко друго е загуба на време и пари
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •