Results 1 to 9 of 9

Thread: Палене на JTD

  1. #1
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default Палене на JTD

    Колеги я споделете как палят вашите дизелови мотори Моят от две години си пали едно и също и зиме и лете та дори и миналата зима с изгорели подгревни свещи а именно - при даване на ключа на стартер върти около две секунди и пали Отначало бях тръгнал да търся причини но ми казаха че тези мотори така палели защото се развъртали и неможели да запалят от раз Но вчера видях как една капа с предполагам такъв мотор запали от раз Дали съм сгрешил с мотора на капата или колата може да пали от раз
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by schoko View Post
    Колеги я споделете как палят вашите дизелови мотори Моят от две години си пали едно и също и зиме и лете та дори и миналата зима с изгорели подгревни свещи а именно - при даване на ключа на стартер върти около две секунди и пали Отначало бях тръгнал да търся причини но ми казаха че тези мотори така палели защото се развъртали и неможели да запалят от раз Но вчера видях как една капа с предполагам такъв мотор запали от раз Дали съм сгрешил с мотора на капата или колата може да пали от раз
    Явно си сбъркал мотора,ако Капата е с 2.4 ТДС и е читав те палят като часовник-от разНе се притесявай,и мойта пали така а на 75 000 км.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    и моят мотор пали така, 1 сек поварти и тогава усещаш моща на алфа ромео

  4. #4
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Преди да купя Алфата - имах Берлинго 1,9 Д (чист дизел) което зимата след подгряване палеше от 1/2 оборот.
    Mury е прав - старото поколение дизели палят като барут.
    Алфата ми пали както ти си го описъл. Явно тази двигатели са си такива. Аз също в началото се бях попритеснил, както и от това че при палене/изгасване доста вибрира(тресе) двг-то. Помислих си че може тампон да е заминал, но се оказа че са такива.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  5. #5
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by schoko View Post
    Колеги я споделете как палят вашите дизелови мотори Моят от две години си пали едно и също и зиме и лете та дори и миналата зима с изгорели подгревни свещи а именно - при даване на ключа на стартер върти около две секунди и пали Отначало бях тръгнал да търся причини но ми казаха че тези мотори така палели защото се развъртали и неможели да запалят от раз Но вчера видях как една капа с предполагам такъв мотор запали от раз Дали съм сгрешил с мотора на капата или колата може да пали от раз
    Така е и при мен,студена пали 1-2сек,малко тромаво пали студена.

  6. #6
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    От обяснение на майсторчета знам че по точно стартера бил развъртащ се Отначало умишлено тръгва от малко обороти и кат се завихри пали двигателя Това пазело стартера от първоначалните максимални натоварвания
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  7. #7
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    И мойта пали така, зиме лете все след 1-2 секунди.
    Аз съм чувал, че палят така защото събира информация от датчика на коляновия и разпределителния вал, и като се види, че всичко е наред - колата пали.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  8. #8
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Обикновенно при мен пали по същия начин както са описали коегите т.е.на 2-та секунда, има обаче една малка разлика когато горивото е от определана бениностанция, просто на втория оборт се получава нещо като експлозия или както едно време му викахме, двиателя "възпламенява".Иначе и аз така знам че common rail не пали така бързо като обикновенния дизел, или какъвто и да е там дизел старо поколение.Всъщност начина на палене на колата ми не ме дразни или безпокои по никакъв начин,просто вече втора година знам, че като седна в колата,завъртам, паля и заминавам независимо дали е -20 или +40.

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    И мойта пали така, зиме лете все след 1-2 секунди.
    Аз съм чувал, че палят така защото събира информация от датчика на коляновия и разпределителния вал, и като се види, че всичко е наред - колата пали.

    Най - общо казано си прав колега.
    На еку-то му трябват приблизително 2 оборота на коляновият вал за да вземе данни от датчиците и да се "информира за положението на буталата"
    А и помпата за високо налягане не може да вдигне налягането от 1/4 оборот примерно.
    Така че няма нищо странно в цялата работа
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •