Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51

Thread: Не ще да запали 147 1.9 jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява Slavi TD-to's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    гр.СОФИЯ
    Posts
    50

    Default Не ще да запали 147 1.9 jtd

    На колата нищо и нямаше,качвам се да тръгвам въртя и неще да запали ток има,сеедно не и достига горивото оп да запали и не.Интереснотое ,че изчках малко пробвах и запали ,ама светна жълтата лампа на таблото.След като се прибрах я оставих след десетина минути викам чакаи да пробвам и хоп запали без проблем и чека не светеше,някои ако е имал подобен проблем моля да помогне.

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    коя ше е тая жълта ламба?Да не една, като навита жичка?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3
    започва да се пристрастява Slavi TD-to's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    гр.СОФИЯ
    Posts
    50

    Default

    Тая ,която е като кранче и светка като има проблем с мотора поне така знам може и да сам в грешка .

  4. #4
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Колега, тая лампичка вероятно е на компютъра, който е отчел грешка. Ще ти трябва диагностика. Иначе възможни причини за проблема ти много, диагностиката би трябвало да ориентира един свестен майстор.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  5. #5

    Default

    На това студено време какви са възможностите да ти е замръзнал дизела, ако си заредил некачествен?

  6. #6
    започва да се пристрастява Slavi TD-to's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    гр.СОФИЯ
    Posts
    50

    Default

    Неми се вярва да е замръзнала нафтата,вчера времето беше меко ,а и колата беше работила 4 часа преди да ми направи този номер.

  7. #7
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Може да е датчик колянов/разпределителен вал. Симптомите са 1 към 1. Върти си нормално ток има, но не пали и след известно време се оправя само и това докато не спре съвсем. Диагностика в някой сервиз задължително.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Може да е датчик колянов/разпределителен вал. Симптомите са 1 към 1. Върти си нормално ток има, но не пали и след известно време се оправя само и това докато не спре съвсем. Диагностика в някой сервиз задължително.
    Аз пък все си мислех, че системата е да не пали на топло....и като поизчакаш да пали
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9

    Default

    Satanism е прав! Когато изстине мотора, пак пали!
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе не е баш така,датчика на Хол,може да се прецака така че колата хич да не пали,студена,топла няма значениеНа мен ми намирисва по скоро на проблем с нафтата и налягането и
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by Slavi TD-to View Post
    На колата нищо и нямаше,качвам се да тръгвам въртя и неще да запали ток има,сеедно не и достига горивото оп да запали и не.Интереснотое ,че изчках малко пробвах и запали ,ама светна жълтата лампа на таблото.След като се прибрах я оставих след десетина минути викам чакаи да пробвам и хоп запали без проблем и чека не светеше,някои ако е имал подобен проблем моля да помогне.
    Имах го тоя яд м*мка му


    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе не е баш така,датчика на Хол,може да се прецака така че колата хич да не пали,студена,топла няма значениеНа мен ми намирисва по скоро на проблем с нафтата и налягането и
    Не мисля!


    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Satanism е прав! Когато изстине мотора, пак пали!
    така е - ПРОБВАНО 1000 пъти поне...

    Slavi TD-to, отивай на диагностика - най-вероятно си за датчик на разпределителя или на коляновия вал, почти 99% съм сигурен, но трябва да изчетат колата и да кажат със сигурност от кой е.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе не е баш така,датчика на Хол,може да се прецака така че колата хич да не пали,студена,топла няма значениеНа мен ми намирисва по скоро на проблем с нафтата и налягането и
    Мм не съм много съгласен колега. Това на практика зависи от топлинното състояние на датчика - от съпротивлението му. А и мисля , че датчика на коляновия вал не е датчик на Хол а е магнитоелектрически
    Last edited by viktorivanov; 24-01-2011 at 13:26.
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  13. #13
    започва да се пристрастява Slavi TD-to's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    гр.СОФИЯ
    Posts
    50

    Default

    Значи само на студен мотор мигое правила.Закарах я да я лекуват надявам се утре да имам резултат.

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by viktorivanov View Post
    Еми аз уча електрообзавеждане на автомобила и мисля , че имам все пак някаква бегла представа от това.
    Ами тогава си напиши домашното http://xn--e1akm.com/eko-tehnologii-...%B8%D1%8F.html
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15

    Default

    Има разлика между индукционен датчик и датчик на Хол. Просто казах , че мисля че въпросният датчик е индукционен , а не датчик на Хол! Има огромна разлика между двата датчика!
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •