Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51

Thread: Не ще да запали 147 1.9 jtd

  1. #46
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Благодаря на всички за мненията, също на Радо за съвета днес. Изяснихме проблема, но ще изчакам понеделник да купя частичката преди да ви кажа категорично дали наистина е това

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  2. #47
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Колеги отново мерси за съдействието, колата вече си пали нормално и върви нормално. Проблема със запалването се оказа много дребен, но вероятно италианският собственик е преминал през известно изменение в ел инсталацията и това първоначално ме заблуди. Помпата в резервоара не подкачваше гориво изобщо. На буксата и обаче излизаха 12 волта и това първоначално ме спря да търся проблема другаде. При захранване обаче от външен източник видях, че си работи нормално и се върнах отново на окабеляването. Оказа се (незнам при другите такива алфи дали е така или при мен е променяно), че релето на климатика (според схемата на капачето) подава плюс на тази помпа (при мен климатика е преместен на друго реле). Така гледайки уж релето на помпата което работи, разглобих половината кола за да търся дребен проблем. Добре че всеки кабел е с различен цвят Оказа се, че това пусто реле изключва след броени секунди и се губи плюса до помпата и то всеки път в различен период от време... И така срещу 5лв. и едно ново реле си реших проблема със запалването!

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  3. #48
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Явно е сваляна стойката на акумулаторът и после релетата са кичнати по "Трънската схема".
    Много безаварийни от тук нататък
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #49

    Default

    Моля колегите да предложат компетентно мнение,за това кой вид датчик да закупя за моята Марея ЖТД 105.Благодаря предварително,за това че давам линк към Фиат форума,където съм описал вариантите съответно с цени и за времето изгубено в четене на иначе мисля на полезния ми пост особенно за пластмасата на динамото http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=73243

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Панагюрище
    Posts
    68

    Default

    Датчика на коляновия вал ти заминава,аз имах същия проблем,датчика прекъсваше и само върти напразно,все едно няма гориво,същата лапа светеше.Смени го и проблема го забравяш.

  6. #51

    Default

    Колеги да помогнете малко,ако знаете нещо защото и аз вече се обърках с този датчик Evil or Very Mad .Отивам днес сутринта на магазина,който се намира на крачка от нас за китайкия ЕРА,но продавача вика няма такъв датчик за 34.15лв.Как викам да няма оня ден момчето от отсрещния магазин го взе от вас,аз отворих кутията и го видях.Гледа пак 1 час в компа и вика имам го,но на 37.70лв,но е в магазина във Велико Търново и ще дойде може би най-рано вторник.Накрая вече и аз вбесен какво погледна на рафта и го видя въпросния датчик.Отворихме го сравнихме с моя,който си носех с мен-същия на пръв поглед-обаче магазинера вика този е на 900 ОМА,а за Мареа ЖТД 105к.с излиза,че трябва да е на 970 ОМА Shocked и той струва 37.70лв и ще дойде както ти казах най-рано вторник.Естествено,не ми дава да пробвам този датчик от 34.15лв на 900ОМА и като покарам малко,ако изгасна да му го върна.Интересно обаче като ходих до ЕВРО 07 там го продават същия датчик както бях писал на 51лв.Сложих засега стария Бошов датчик,защото колата стои от два дена на трупчета.Отварям сега форума и гледам датчиците,които ни продава Христо ЕПС и Хофер са на 900 ОМА Shocked ... Въпрос към електричарите:Какво би станало,ако купя този датчик на 900 ОМА,а за колата трябва да е на 970 ОМА? И обратното какво ще стане,ако датчика е за 970 ОМА, а на колата е 900? Моля за вашето съдействие.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •