Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Защо загрява бавно 145 1.9JTD

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Колега не знам за лятото но сега колата хвърчи с 150 - 160 ( и то при условие че не сам с оригинален термостат а от рено 5 и стават два) и не мърда от 90....като дойде лятото ще ти пиша как стоят нещата но не вярвам да е нещо по различно от сега...

  2. #17
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    Колега, не знам за твоето ТД, но моята кола и зиме и лете, и при нормално и при ненормално каране тип 180 НЕ МЪРДА от 90градуса. За цялото лято 2 пъти ми се е пускала 1 степен на перката!
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

  3. #18
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Common Rail дизелите загряват бавно през зимата - факт.
    Но веднъж загрял стрелката трябва да закове на 90 и да не мърда.
    Aко постоиш повече в задръствания или имаш продължително спускане по надолнище без газ, пада температурата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #19
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Малко встрани от темата, но и аз имам една 1,9ТД (Ланча ДелтаII), та същата работа - при нормално каране си държи между 70 и 80, рядко 90 градуса, а при бързо (разбирай над 130-140-150...), или лятото в големи задръствания с климатик държи около и над 100'...
    При мен е от повече от 5 години - все си е така; радиаторите са прочиствани външно с водоструйка; парното винаги започва да духа топло още от около 50'; термостата е сменен с Behr (май беше 82 или 83', не съм съвсем сигурен, но не повече... а и стария си беше ок като го сварих после) - мислех, че ще се стабилизира температурата около 90, ама не...
    Не знам дали е нормално, но вече съм склонен да си мисля, че са си така...
    Ама върви много пущината, имам чувството, че на високи обороти дърпа по-яко от JTD-то... и си гори юнашката, де...
    Last edited by Shider; 24-01-2011 at 22:26.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  5. #20
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    При скорост до 90 км/ч температурата ми е 70 горе-долу. На 110 км/ч 90 градуса (айде 1 идея под 90 )

  6. #21
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    Малко встрани от темата, но и аз имам една 1,9ТД (Ланча ДелтаII), та същата работа - при нормално каране си държи между 70 и 80, рядко 90 градуса, а при бързо (разбирай над 130-140-150...), или лятото в големи задръствания с климатик държи около и над 100'...
    При мен е от повече от 5 години - все си е така; радиаторите са прочиствани външно с водоструйка; парното винаги започва да духа топло още от около 50'; термостата е сменен с Behr (май беше 82 или 83', не съм съвсем сигурен, но не повече... а и стария си беше ок като го сварих после) - мислех, че ще се стабилизира температурата около 90, ама не...
    Не знам дали е нормално, но вече съм склонен да си мисля, че са си така...
    Ама върви много пущината, имам чувството, че на високи обороти дърпа по-яко от JTD-то... и си гори юнашката, де...
    определено 100 градуса, че и нагоре не е нормално. Аз дълго време имах подобен проблем. Първо се оказа, че проблема е че датчика на радиатора на ми включва първата степен на перката ( а датчика даже го смених и с нов, който се оказа проблемен и дефектен). След повторната му смяна нещата се оправиха.....до другото лято тогава се оказа, че пак загрява, този път при висока скорост. Оказа се, че ми пропуска през гарнитурата на главата и надува в цилиндрите. Този проблем вече също е отстранен с кадърен майстор и хубава гарнитура

  7. #22
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Ами не знам какво да мисля... двете степени на вентилатора си тръгват нормално; и няма признаци за пробив (чукам на дърво...) - нито надува някъде, нито смесва течностите... и за това имах съмнения в началото - но все пак се кара доста дълго време и ако има подобен проблем - все щеше да се прояви през тези години...
    Иначе съм карал и други коли, които при определени условия (примерно на клима в задръстване, или изкачване на дълъг наклон с голяма скорост и сравнително немощен двигател...) държат около 100' и това не е било проблем.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  8. #23
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    Ами не знам какво да мисля... двете степени на вентилатора си тръгват нормално; и няма признаци за пробив (чукам на дърво...) - нито надува някъде, нито смесва течностите... и за това имах съмнения в началото - но все пак се кара доста дълго време и ако има подобен проблем - все щеше да се прояви през тези години...
    Иначе съм карал и други коли, които при определени условия (примерно на клима в задръстване, или изкачване на дълъг наклон с голяма скорост и сравнително немощен двигател...) държат около 100' и това не е било проблем.
    Ами ако се съди по това което пише в книжката към колата, изработена от производителя, втората скорост на перката се включва на 92 +/- 2 градуса...т.е. според мен не е нормално колата да си поддържа по-висока от тази температура
    но не казвам, че твоята кола им проблем, споделям моя опит...иначе може уреда на таблото да не ти показва коректно

    само да добавя за моята кола - зимата като стигне 80 градуса и не мърда нито нагоре нито надолу (при нормално каране), лятото е между 82/84 - 90
    Attached Files Attached Files
    Last edited by ogi100; 24-01-2011 at 23:32.

  9. #24
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Хммм... Значи или показанията на таблото да са ми некоректни (защото първата степен тръгва някъде около 92-3', а втората към 102-3 според таблото), или на Ланчата вентилатора да тръгва на по-висока температура (което не ми се вярва за идентичния двигател, но не съм теглил менюал за нея)...
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  10. #25

    Default

    мерси много за отговорите

  11. #26
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Ваще ли заряват бавно... няма да ви казвам мойта е с премахнат ЕГР с генерация на 63,без кора под мотора и направо е ужас,трябва да измисля нещо че ми харчи 10-11
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  12. #27
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Моята 146ца има същия проблем ..... но ми казаха в Сервиз че тези мотори по принцип през зимата работят така ...

  13. #28
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Колеги аз ходих вчера до Варна и обратно...умрях от студ...
    повече от 50гр. не вдигна. На градско каране същата история, но миналата зима не беше така. Според вас, щом е загрявала миналата зима добре, термостата ли да сменя,
    защото чета, че някой казват: сменяй, някой: то си е нормално за jtd, някой спомена за АГР-а нещо...не знам..дайте мнение. И ако може някой да ме насочи за цена...Благодаря!

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Alfaro76 View Post
    Колеги аз ходих вчера до Варна и обратно...умрях от студ...
    повече от 50гр. не вдигна. На градско каране същата история, но миналата зима не беше така. Според вас, щом е загрявала миналата зима добре, термостата ли да сменя,
    защото чета, че някой казват: сменяй, някой: то си е нормално за jtd, някой спомена за АГР-а нещо...не знам..дайте мнение. И ако може някой да ме насочи за цена...Благодаря!
    Термостат, цените са около 60 лева без датчика за температура.
    Arena Coast Customs

  15. #30
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Тази цена (60лв) идва добре, ама на мен све ми казват 120-140лв, защото термостата вървял с корпуса.

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •