Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 220

Thread: Летни гуми сезон 2011

  1. #1
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default Летни гуми сезон 2011

    Наближава летният сезон, доста колеги ще сменяме гуми... Нека тази тема ни е в помощ.
    Кой с какво ще кара това лято?
    Кой от коя марка и модел е доволен?
    Кой какво смята да купува?
    Изобщо давайте всякакви мнения и съвети ...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това лято се оборудвах с Hankook V12 EVO 205/55/16 DOT0210

    На сухо държат много добре както и в големите дъждове с много вода по асфалта, но на лигаво много пързалят. Меки, и безшумни иначе.

    Хубава гума с красива шарка. Имам предвид като стойка на колата с тази гума изглежда добре. Визуалното усещане е за спортна гума с много приятна цена. Не съм имал честа да карам с друга марка чисто нови гуми на тази кола и не мога да дам много вярно мнение.

    На ауди имам добри впечатления от Uniroyal Rainsport 2 същия размер. Тази гума на дъжд е уникална.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Аз съм се насочил към Vrederstein Ultrac или Ultrac Sessanta. Разбера ще е 225/40/18 за сега. Доста добри отзиви чух за тази гума, а и е уникално красива.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз пък ще пробвам това http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...153&sowigan=So .Отзиви наесен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз пък ще пробвам това http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...153&sowigan=So .Отзиви наесен
    Наблюдавам ти темата Почти ме зариби.
    Last edited by svetlastf; 24-01-2011 at 20:51. Reason: ...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Континентал Спорт Контакт 2 - 17ки.... Много добра гума!

    Предишните ми бяха Пирели П Зеро Росо и не бях хич очарован....

    Та континенталките са пробвани и на много топло и на Калояново на трак дея, и на зверски дъжд на магистралата...Аквапланинг се появи само при неразумно висока скорост с оглед на това, което се изливаше...

    Следващата ми гума най-вероятно пак ще е Континентал спорт, но по-новата шарка
    Last edited by digitalundgrd; 24-01-2011 at 15:19.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Така и така правим тема за гуми всяка есен/пролет, не може ли да се събират в една тема + и - за различните марки гуми, разбира се с уточнение за размера?

    Иначе мисля тази година да си взема Kleber Hydraxer 195/50/15, много съм доволен от тях както на сухо, така и на дъжд. Взех две миналата пролет като заместител на две пострадали от дупка Michelin Pilot Exalto и тази пролет трябва да си завърша комплекта

  8. #8

    Default

    Мен пък много ме кефят бриджстоунките въпреки, че ги плюят някои колеги, защото топмодела им при малко по-небразовано прочитане може да се разбере като "пУтенЦа"

    Иначе по темата аз си мисля, че тези "Федерал" които е пуснал колегата са worth a try - за малко пари са а пък ги хвалят навсякъде и то потребителите, не измислените платени тестове...

  9. #9
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Я да ви питам - по какво разбирате, че лятната гума е за смяна. За зиманта лесно - като немога да потегля на снега - ясна работата. 'Ма лятната как да я позная? Каране докато няма грайфер не ми се струва добра идея?
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Я да ви питам - по какво разбирате, че лятната гума е за смяна. За зиманта лесно - като немога да потегля на снега - ясна работата. 'Ма лятната как да я позная? Каране докато няма грайфер не ми се струва добра идея?
    Примерно ако е напукана, твърда и лесно губи сцепление, износен грайфер, липсващи парчета от нея, много стар ДОТ.
    Има си гуми, които изначално отговарят на поне едно от горните условия...

    Да подчертая че напукването не е непременно свързано с това кога е произведена гумата.

  11. #11
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Я да ви питам - по какво разбирате, че лятната гума е за смяна...
    Когато АБС-а сработва по-често на сходни места и (сухи) условия, където със зимните гуми не се включва (примерно из кварталните улички, където нощува колата - всеки си я познава достатъчно, както и малките коварни местенца наоколо...), тогава е сигурно, че са станали "пластмасови" и са за смяна...
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз си купих Ноември 215/45/17 Firenza ST-08. Платих ги на доста добра цена. Мн съм доволен от държанието им при висока скорост, както и мокра настилка. Направиха ми и мн добра отстъпка от 20% на цялата стойност, преди да ги сложа вс джанти минаха изправяне.
    За мен това е една добра гума.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails firenza-ST08_22.jpg  

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ще ми е 3 и сезон с Гудиър Оптигрип 205/60/15, впечатления от първите 2 - отлични и на сухо и на мокро.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #14
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Континентал Спорт Контакт 2 - 17ки.... Много добра гума!

    Предишните ми бяха Пирели П Зеро Росо и не бях хич очарован....

    Та континенталките са пробвани и на много топло и на Калояново на трак дея, и на зверски дъжд на магистралата...Аквапланинг се появи само при неразумно висока скорост с оглед на това, което се изливаше...

    Следващата ми гума най-вероятно пак ще е Континентал спорт, но по-новата шарка
    И аз карам 2-ри сезон с такива и съм без забележки!Страхотна гума
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  15. #15
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    http://www.avtogumi.com/bg/tires/tir...hp?model_id=15

    е тва е гумата за мен
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •