Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: автоматик или ръчни скорости

  1. #1
    започва да се пристрастява alex09's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    46

    Default автоматик или ръчни скорости

    Колеги даите малко съвет и кураж.По принцип сам за ръчнни скорости но даите малко съвет за автоматиците спрял съм се на ето този автомобил http://www.cars.bg/u183358.Ако някои знае нещо да сподели.Благодаря предварително.Иначе имам вече една тоталка.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    тази кола се продава от 2 години или поне от толкова се появява в карс-а. Не съм я гледал и не знам никво инфо за състояние. Верно, че не се търсят коли сега но 2 години?
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  3. #3

    Default

    а и нищо не се вижда...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4

    Default

    http://www.cars.bg/u183358

    Така е видно
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Харно изглежда. С колата и при някой от утвърдените майстори за обстоен преглед. Иначе си е тото
    166, 2.4 JTD'00

  6. #6

    Default

    Еми фен си на ръчните скорости, но да кажем мнение за автоматиците като тая, ама така като гледам тя е ръчка
    Ето една автоматик - http://www.cars.bg/u247143
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Еми фен си на ръчните скорости, но да кажем мнение за автоматиците като тая, ама така като гледам тя е ръчка
    Ето една автоматик - http://www.cars.bg/u247143
    Като гледам кожата..тая баба дето я е карала 70 000км от бастуна не си е намерила място
    ходила е до Лидъл събота и неделя
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #8
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Интерсни предложения. Дали автомат или ръчни...хмм 50:50 по мое мнение относно избора, а с кое е по-малко вероятно да си навлечеш неприятности е друга тема...

    Вярно е, че има коли дето висят от доста време. Човек може да загуби много време и пари докато разбере ставали или не дадена кола. Преди като търсих в Mobile.de, че бях решил оттам да вкарвам ми направи впечатление как си казват хората, ако има проблем. Имаше 166 фейс за малко пари ама примерно пише "проблем с автомата, проблем с двигателя...", а тука всичките са перфекти, светят, карали са ги баби и роднини абе ужас. За това колата-> и в сервиза да ти е поне малко от малко мирна главата. Все си мисля, че с автомата е по-вероятно да имаш проблеми нз..., а и 166 ФЛ с ръчни май се срещат по-рядко.

    Успех в избора.
    Last edited by borvass; 25-01-2011 at 19:31.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  9. #9
    започва да се пристрастява alex09's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    46

    Default

    Маи ще взимам колицата

  10. #10

    Default

    Коя от всички ще взимаш ?
    Не се плаши толкова от Автомата ! По 166-ците има толкова много неща за плашене и правене (неизбежно) че след първата година ще ти е все едно дали ще дадеш 1500-2000 лв. за ремонт на скорости. (ЛИЧЕН ОПИТ )
    А и ако случайно има проблем с автомата пиши на лични едно съобщение ще те пратя при човек, който няма да държи да ти свали 17 000 000 кожи от гърба. (Личен опит автомата на сестра ми - Мареа) На 7-8 сервиза ми искаха суми от 1600 - 2700 лв. за ремонт а накрая излезна 550 лв. !!!!

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    Коя от всички ще взимаш ?
    Не се плаши толкова от Автомата ! По 166-ците има толкова много неща за плашене и правене (неизбежно) че след първата година ще ти е все едно дали ще дадеш 1500-2000 лв. за ремонт на скорости. (ЛИЧЕН ОПИТ )
    А и ако случайно има проблем с автомата пиши на лични едно съобщение ще те пратя при човек, който няма да държи да ти свали 17 000 000 кожи от гърба. (Личен опит автомата на сестра ми - Мареа) На 7-8 сервиза ми искаха суми от 1600 - 2700 лв. за ремонт а накрая излезна 550 лв. !!!!
    Ще ме извиниш ама за 550лв автоматик да направиш като хората друг път.. Това общо взето прилича да направиш основен ремонт на двигател за 300лв.
    Само маслото и филтъра струват 150-200лв да не говорим за сваляне и качване на кутия труд за ремонт и т.н А и най важното частите които никак не са евтини.
    Значи общо взето ако трябва да смебниш всички дискове (фрикционни и метални) опръстени маншети сегменти и т.н. в кутията комплекта струва 300-600лв от там ако трявбва да се рециклира ХДП-то (което е препоръчително заради локъп съединителя вътре) там още 300-600лв другото няма да го смятам.
    И на края по темата като се замислиш ако смениш маховик и съединител на тази кола ремонта на автоматика може да излезе даже по евтино.
    Срещал съм мнение че автоматика на 166 сдава багажа след 250к км и се нуждае от ремонт, беше го споменал Бобо каза че го пишело в някакъв менюал.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12

    Default

    Добре колега, без да се заяждам и без ме разбираш погрешно но аз имах точно това предвид което си написал ти, относно кожите. Във форума има тамън още двама човека които ще потвърдят това което съм написал но да не изместваме темите.

  13. #13
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Аз съм с 5 ръце за адаша ти! Ако си взема автоматик, което си и мисля да направя - той е човека! Никъде другаде
    А иначе... който, където иска да ходи... "майстори" много.

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Това което ще напиша е офтопик .
    Но все пак значи работил съм в сервиз в който се ремонтираха само автоматични скоростни кутии нищо друго. Много добре знам какво се износва какво се сменя и как работят повечето 'Майстори". Отиваш в сервиза с проблем сваля кутията разглобява и хоп един от 10-те (примерно) многодискови съеднител е свършил и а тук е проблема сменяме.
    От тук нататък обикновено не се подменя о пръстена или маншета който трябва да "набере" съединителя
    (обикновено за да се включи една предавка на автоматика се използват 2-3 съединителя в комбинация с разни еднопосочни съединители) Майстора не стига до другите съединители ако е намерил един изгорял не разглобява кутията до край. След това ХДП-то или това което играе ролята на съединител сщо трябва да се провери най малкото са луфтове. Всеки един от многодисковите съединители трябва да е с определена хлабина (ако е повече е въпрос на време да изгори).
    След като се прегледа всичко и се сменят износените пластини уплътнения и се ревизират слабите места на една кутия (всяка скоростна кутия има слаби места и то по няколко няма значение кой е производителя дали е американска белгийска или японска, европейска).
    След като всичко се сглоби се пробват съединителите с въздух всеки един по отделно ако някой не сработи с възду му се сипва и малко масло в каналчето но ако при подаване на въздух сработва но се чува че има загуба на налягане пак се ревизира.
    От тук нататък следва най тънката работа по автоматиците почистване на управлението (логика мозък и т,н има много имена) и тестване на соленоидите (бубинките) на топло или замерванто на съпротивленяи и тест с ток за да се чуе дали сработват. След тов следва монтиране на кутията и всичко е готово за монтаж. и Ако ми кажте че това може да се направи за 550лв не вярвам.
    Това го казвам защото за една година в сервиза бяха дошли поне 15 кутии които бяха "правени" в други сервизи като в тях не включвам консултациите на място при които някой от сервизите след неуспешен ремонт свалят кутията и искат помощ на място за да се установи проблема за да могат да го отстранят и да издадат колата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15

    Default

    Добре колеги, приключихме с тези спорове. Съжалявам че ви подведох и ви излъгах за 550-те лв. Исках да се направя на интересен. Точка.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •