Results 1 to 9 of 9

Thread: "Баш майсторите"

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Posts
    96

    Default "Баш майсторите"

    Карам си алфата вече три поредни седмици на комп. диагностика щото усещах че нещо се замисля преди да поеме.Първиа път ми викат че съм имал скъсан маркуч(карам я на сервиз нема нищо такова)Втория път ми викат бедна смес или обърнат бенз. филтър(карам я на сервиз нема нищо такова)Третия път(днес)ми викат че ламбда сондата е издала напълно(като предишните 2 пъти пък си работеше перфектно).Та се чуда вече какво да правя, до 3 хиляди се замисля докато поеме а даже и после но на горе от 3 вече не се усеща много ама го има тва замисляне
    Alfa 146 1.6TS 16v '98
    Fiat Punto 55 1.1 `97 - градската

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: "Баш майсторите"

    Quote Originally Posted by SNAIPERIST
    Карам си алфата вече три поредни седмици на комп. диагностика щото усещах че нещо се замисля преди да поеме.Първиа път ми викат че съм имал скъсан маркуч(карам я на сервиз нема нищо такова)Втория път ми викат бедна смес или обърнат бенз. филтър(карам я на сервиз нема нищо такова)Третия път(днес)ми викат че ламбда сондата е издала напълно(като предишните 2 пъти пък си работеше перфектно).Та се чуда вече какво да правя, до 3 хиляди се замисля докато поеме а даже и после но на горе от 3 вече не се усеща много ама го има тва замисляне
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=6249

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Posts
    96

    Default

    Alfa 146 1.6TS 16v '98
    Fiat Punto 55 1.1 `97 - градската

  4. #4
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by SNAIPERIST
    и мойта горе долу е в същото положение и незнам какво и е....... къде беше на диагностика?
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=7186

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Съболезнования на колегата с многото диагностики дано уцелиш някой да ти каже кво и е

    А за другия спамер смятам че достатъчно ти се каза за твоята кола от месеци насам и не виждам ти да си направил нещо или да си отишъл на диагностика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Спамера ходи ама "майсторите" се чешат по главата.Аз се надявам някой с подобен проблем да даде съвет.Много ми било маслото в двигателя(източиха го на ниво),термостата не работел(смениха го),некви там датчици за температура и тях смениха,въздушен филтър и него ( а беше на 3000 км),Иначе сичко друго и е наред- според "майсторите".Важното е че ми зеха парите а ефекта е 180км/ч-таван и набира половин час,и антифриза ми смениха -ама аз не съм милионер.Като имам пак "излишни" пари ще ходя да им давам да лапат та нали и те са хора току виж земе да вдига 185

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    може да е от три неща:

    свещи купуваш нови, при ТС моторите имат огромно значение

    второ от дебитометъра, вътре има датчик за температурата на въздуха и за неговия входящ обем, при неработене на едно от двете прави лошо смятане с лабда сондата, резулатат е невървене, а след 3000 тръгва, защото тогава клапата е отворена вътре в дебитометъра изцяло и не пречи на въздуха по никакъв начин

    трето , има една клапа на маркуча за връщане на излишното гориво в резервоара. малка метална кръгла кутийка, вътре клапата представлява една капса която се отваря и затваря при определено налягане на горивото с пружинка, като се износи и прави мизерии, при немските коли работи след 2500 , при алфите май след 3000 оборота, след 3000 оборота вече си на педала и нейната работа няма голямо значение, вътре е с пружинка и топче, лесно се износва.

    може някой да каже повече по темата....

  8. #8
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by dim
    може да е от три неща:

    свещи купуваш нови, при ТС моторите имат огромно значение

    второ от дебитометъра, вътре има датчик за температурата на въздуха и за неговия входящ обем, при неработене на едно от двете прави лошо смятане с лабда сондата, резулатат е невървене, а след 3000 тръгва, защото тогава клапата е отворена вътре в дебитометъра изцяло и не пречи на въздуха по никакъв начин

    трето , има една клапа на маркуча за връщане на излишното гориво в резервоара. малка метална кръгла кутийка, вътре клапата представлява една капса която се отваря и затваря при определено налягане на горивото с пружинка, като се износи и прави мизерии, при немските коли работи след 2500 , при алфите май след 3000 оборота, след 3000 оборота вече си на педала и нейната работа няма голямо значение, вътре е с пружинка и топче, лесно се износва.

    може някой да каже повече по темата....
    Еми уж ламбда сондата и дебитомера си били ок.Само пипаха дебитомера ,почистваха го с чистител и разлика не намерих никаква.Ще ходя да ми прочистят дюзите някъде ,но незнам къде и после ще мислим за свещи.....

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    на булвард европа, в люлин,където се пресича с околовръстното, като идваш от сливница, в ляво има един голям сервиз. Точно преди Ms Bricolage, там го правят това нещо с дюзите.аз мойте ги смених с по - запазени от форд, старите бяха натрошени отпред и пръскаха накъдето си искат , но разлика не усетих освен в разхода с около литър в града.. за дебитометъра или сондата никой не може да даде гаранция дали работи датчика вътре или не, простосе слага от кола без проблеми или нов за проба...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •