Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 78

Thread: Термостат и температурен датчик на 156!!

  1. #31
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Нека по запознатите да кажат, но според мен няма да има ядове все пак я карах около половин година с блокирал термостат.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #32
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by wazmo View Post
    А какво е мнението ви за присаждане на термостат от Рено 5 , струва ли си?
    Струва си. Аз в момента съм така. 90 лв. за термостат си ги спестих. Единственото условие е, да си свалиш стария термостст и внимателно да премахнеш патрона. В youtube има клипове, как хората в Англия също си спестяват парите!

    п.с Сега, ако се намери някой да иска да се изкаже неподготвен, че съм сложил термостат от рено на 159-ка - моля да си задържи мнението за него
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #33
    започва да се пристрастява wazmo's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    39

    Default

    Днес извърших манипулацията по присаждане на термостат от Рено 5. Сега всичко е ОК , стрелката закова на 90 градуса и не мърда, парното на мах прави сауна.
    Alfa Romeo 147 JTDm

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Колеги, може би тук е правилното място да си задам питанката...
    Преди около година и половина във Венера ми сложиха термостат от Рено 5 - всичко е супер, парното си топли колата загрява бързо - за около 5 мин вече си духа порядъчно топло, нямам съменения в качеството на интервенцията и поставения термостат, НО стрелката на уреда на таблото стои малко след чертата преди 90 градуса. До 90 градуса стига само като карам в задръстване.
    Е ли възможно да се е прецакал датчика който дава информация на уреда на таблото? Има ли начин за неговото тестване? Върти ми се в главата идеята да топна в разширителното казанче температурната сонда на един мултицет и да сравнявам показанията с тези на уреда от таблото...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  5. #35

    Default

    Термостати, уреди, датчици не са свръх точни. Показанията са ориентировъчни, целта им е да не прегрееш двигателя. Някои коли дори имат само лампа, нямат уред за температура.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Колеги, може би тук е правилното място да си задам питанката...
    Преди около година и половина във Венера ми сложиха термостат от Рено 5 - всичко е супер, парното си топли колата загрява бързо - за около 5 мин вече си духа порядъчно топло, нямам съменения в качеството на интервенцията и поставения термостат, НО стрелката на уреда на таблото стои малко след чертата преди 90 градуса. До 90 градуса стига само като карам в задръстване.
    Е ли възможно да се е прецакал датчика който дава информация на уреда на таблото? Има ли начин за неговото тестване? Върти ми се в главата идеята да топна в разширителното казанче температурната сонда на един мултицет и да сравнявам показанията с тези на уреда от таблото...
    Споко,
    И моята стрелка там стои, по това време на годината. При нормално пролетно-есенно време залепва на 90 градуса, а лятото задминава 90 градуса, но не стига до следващата черта. И моя е сменян във Венера-та, ама не е от Ренде, ами си е Оргиналдъ-Behr.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Колеги, може би тук е правилното място да си задам питанката...
    Преди около година и половина във Венера ми сложиха термостат от Рено 5 - всичко е супер, парното си топли колата загрява бързо - за около 5 мин вече си духа порядъчно топло, нямам съменения в качеството на интервенцията и поставения термостат, НО стрелката на уреда на таблото стои малко след чертата преди 90 градуса. До 90 градуса стига само като карам в задръстване.
    Е ли възможно да се е прецакал датчика който дава информация на уреда на таблото? Има ли начин за неговото тестване? Върти ми се в главата идеята да топна в разширителното казанче температурната сонда на един мултицет и да сравнявам показанията с тези на уреда от таблото...
    На уреда на таблото няма, кой знае какво да му тестваш, но можеш да направиш една диагностика и така ще видиш, каква е температурата, която отчита ECU -то и да я съпоставиш с това, което ти показва стрелката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На уреда на таблото няма, кой знае какво да му тестваш, но можеш да направиш една диагностика и така ще видиш, каква е температурата, която отчита ECU -то и да я съпоставиш с това, което ти показва стрелката.
    Точно това направих днес. Оказа се, че уреда на таблото показва почти същото като това което показва ECU-то, разликата беше 3-4 градуса. На извънградско колата държеше температура отговаряща на чертата преди 90 градуса. Не знам до колко е нормално това имайки предвид пуснатото парно и хладното време.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  9. #39
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Точно това направих днес. Оказа се, че уреда на таблото показва почти същото като това което показва ECU-то, разликата беше 3-4 градуса. На извънградско колата държеше температура отговаряща на чертата преди 90 градуса. Не знам до колко е нормално това имайки предвид пуснатото парно и хладното време.
    Аз мисля, че нямаш никакви проблеми с термостат или индикация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #40
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Моята лъже с 15 гр минус на уреда от ECU-то!

    давай газ и това е!
    на компа показва 55 градуса а стрелката не се е отлепила от шипа и аз съм с РЕНО 5 в маркуча вече 3 та зима карам без ядове!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    А ако температурния датчик в колата показва 92 включва си перката охлажда, а на компа с програма за Алфа показва 100,2 на кое вярваме? Заминал ли си е термостата в частност датчика ?
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_m_k View Post
    А ако температурния датчик в колата показва 92 включва си перката охлажда, а на компа с програма за Алфа показва 100,2 на кое вярваме? Заминал ли си е термостата в частност датчика ?
    А сега де? Хайде Во и екото да отговорят, че ме нападнаха точно по тоя въпрос

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Под "температурния датчик в колата" предполагам, че се има впредвид индикацията на таблото.

    Аз бих вярвал на това, което мери ECU-то. Не е ненормално при определени условия реалната температура да е 102 гр. и това въобще не е показателно за неизправен термостат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Под "температурния датчик в колата" предполагам, че се има впредвид индикацията на таблото.

    Аз бих вярвал на това, което мери ECU-то. Не е ненормално при определени условия реалната температура да е 102 гр. и това въобще не е показателно за неизправен термостат.
    Това е реалността, но нито ти, нито Во обяснихте защо е така? Нали датчикът е един

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_m_k View Post
    А ако температурния датчик в колата показва 92 включва си перката охлажда, а на компа с програма за Алфа показва 100,2 на кое вярваме? Заминал ли си е термостата в частност датчика ?
    Нищо не ти е заминало.Важното е,че перката тръгва когато трябва.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •