Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: На колко километра сменяте различните филтри

  1. #16
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    А забелязали ли сте, че периода за обслужване свършва на 180 000 км?!?

  2. #17

    Default

    От там на сетне кой както иска
    При немските беше май на 200 000

    ---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Не става дума за парите, а за това, че смисъл да ги смениш няма, те не са износени, все едно да сменяш маслото на 5к км.
    Маслен - 8 лв
    Горивен около 20лв и то за 1.9
    Въздушен - 20лв
    Това за що годе арни!

    И пак казвам не става дума за парите а за наблюденията ми над въздушният филтър и горивният. Ако живееш в Сф, е ок да го сменяш често, доста трафик и смок.
    А горивният животът му не е 10к км. Сега ако караш с нафта от кораби разбирам по-честа смяна.
    Маслото подкрепям ако се сменя след 8к км, защото просто никога не знаеш какво качество е!
    Всеки си решава приятелю
    Аз нали ти казвам 3-та филтъра са ми 30лв и директно в комплект
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Всеки си има мнение, а ето какво пише в книжката, която май никой не чете
    Attachment 65533

    Далеч съм от мислълта да казвам на някой кога какво се сменя. По-често по-добре Като смених спирачна течност, хидравликата и маслото в скоростната имаше хора, които си мислеха, че не съм много в час. Сигурно и във Форума има такива
    Шъ мъ извиня'ат рагаците от Алфа, ама въздушен филтър на 40 000 и филтър купе на всеки 20 000 км?
    Тия май не са били в София, не са се качвали горе на Витошата и не са поглеждали надолу...

    Масленият филтър на всеки 20 000 пък ме довърши. Кво, да карам две смени с един и същи филтър, дето струва 10 лв? Ай стига глупости...
    Това май са максимално, ама крайно последно възможни км, дето са посочили, на които да се направи смяна на даденото нещо.

    Единствено съм по-съгласен за горивния филтър, за спирачната и хидравличната течност, за свещите, трансмисионното масло, ангренажния ремък (и то оригиналния, на който наистина му дават 120К)...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  4. #19
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Имай впредвид, че тази таблица е предвидена ако се кара в Италия...Аз септ.месец си смених спирачна течност, на скоростна кутия, щото се видях с повечко парички.
    Лошо няма да се сменят филтрите често, просто моите наблюдения са такива. За мен е важна и марката, има някакви дето дори не искам да ги виждам, за мен не са филтри и приличат на такива.
    Горивен не бих сменил преди 20к км повече, правил съм го и няма смисъл. За въздушният е мн лесно да го проверите в какво състояние е, но моят при 10к км е доста запазен, едвам зацапан.
    За маслен задължително с маслото. На купето пролет и есец ги сменям аз!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #20
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Въпросната табличка, постната по-горе, важи за нови автомобили, т.е. до 200 000 км. Болшинството от бангиите, дето ги караме тука като за нови, отдавна за си навъртяли тоя километраж. Хеле пък, здравите жътъдъта, сигурно са на половин милион километра ...

    Дотук със спама - сменяйте си по-начестичко консумативите, да ви е мирна главата. Да няма после - твинспарка ми роди или пък турбото ми взе да духа!?!

  6. #21
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Макар и рядко, се попада и на екземпляри, дето показанията им на таблото не са измама. Аз до момента, в който не смених ангренажния комплект, въобще не ебавах кво пише на таблото като пробег. Гледах състоянието, вида и пр. Но като видях ремъка, с оригиналните маркери от завода и степента на износване, което е напълно в реда на изминатите 100 000 км при зададена смяна на 120 000, като видях водната помпа, със същите заводски маркери - направо онемях и с майстора няколко минути се гледахме умно, че колата явно е на реални 100 000 км.

    И въпреки това, както казват и колегите - честа и редовна смяна на филтри няма да развали колата, няма и да ви изстъни толкова джоба. Числата, дадени в книжката, са за места с безкрайно чист въздух и лек трафик, при това за нова кола. Специално в София, филтъра на купето на всяка кола, за 3-4 месеца, става от сив до черен. На поне една дузина модели коли съм се нагледал. Въздушният на мотора пък, тъй като е доста масивен и внушителен, изкарва повечко, общо взето до смяна на маслото. На Реното от подписа ми обаче, веднъж го оставих за 10 000 км и почерня, т.е. трябва да си се сменя на 5000, както правех до преди този експеримент. Филтрите не са скъпи, сменяйте ги, спестяват по-големи разходи в даден миг във времето после.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  7. #22
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    ......... Но като видях ремъка, с оригиналните маркери от завода и степента на износване, което е напълно в реда на изминатите 100 000 км при зададена смяна на 120 000, като видях водната помпа, със същите заводски маркери - направо онемях и с майстора няколко минути се гледахме умно, че колата явно е на реални 100 000 км..........
    еми колега, в италия си обслужват колите с италиянски части-естествено! (със същите заводски маркери )
    мислиш ли, че турски, китайски и т,н, ментета ще са им по-евтини?
    а и те, ментета, почват да се произвеждат 5-6 години след като излезе модаела.
    до 150 000км. са си гаранционни.
    156 SW 2001 бивша.

  8. #23
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Това е нормално колеги 20.000 за масло и филтри аз минавам по 1200 км на седмица а много често по 700 или 800 на ден ако сменям масло на 10.000 трябва да го сменявам на всеки 2 месеца или по малко и много често го оставям на алфата до 25.000
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •