Results 1 to 13 of 13

Thread: Прокапа някаде отдоло 147 jtd 115 к.с.

  1. #1
    Младши алфист mariqn.rusev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    9

    Default Прокапа някаде отдоло 147 jtd 115 к.с.

    Здравейте.Имам следния проблем.Прокапа някаде отдоло и немога да разбера от каде.И това което капе наи вероятно е вода.Мислех си да не е антифриз,но не е сладко,а по принцип антифриза е сладък.Някои ако може да помогне.Колата е Alfa Romeo 147 jtd 115 к.с.Благодаря.

  2. #2
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Най-добре да я качиш на канал и да огледаш по-обстойно.Няма начин да не видиш откъде е теча.
    Така от дистанция трудно може накой да помогне

  3. #3
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Рано или късно ще ти светне някоя "лампа" и ще разбереш какво е точно. Разбира се най-добрият вариант е да отидеш в някой сервиз да я погледнат.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  4. #4

    Default

    Колега, ти си до колата и не можеш да видиш от къде капе, как някой от форума може да го направи? Отвори си капака и огледай внимателно всички маркучи и съединения. Ако не се вижда отгоре, лягай отдолу. И не разбрах как така капе вода, щото антифриза бил сладък?! С какво ти е пълна охладителната система, с вода или с антифриз? Виж и нивото в казанчето как е.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  5. #5

    Default

    Добре де, мислил си че може да е антифриз, щото вероятно мислиш че си с антифриз, а казваш че най вероятно е вода......вода няма откъде да дойде, освен от одушника на климатика.......или имаш замръз под корите на чистачките, или някъде там, тя се стопява от време на време(гледам че си от СТЗГ, а тук денем си е над нулата) и почва да тече.....при всички случай трябва сам да разбереш, или да идеш някъде да погледнат, щото всички форумни светила да се съберат, освен да ти изредят 2342 места от който може да капе, нищо друго не може да направят.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Може да е при водната помпа.На едно маркуче скобата се беше прецакала и се отпускаше сама.Сложих нова и всичко се оправи.
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Провери си датчика за вода отдолу на нафтовия филтър, с времето се прецаква уплътнението и капе по малко нафта. При мен даже се просмукваше по кабеляка и ми капеше в краката, излекувах проблема като смених датчика
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    Младши алфист mariqn.rusev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    9

    Default

    Благодаря на всички за мненията.Качвах я на канал но пак и не разбрах.Когато не е запалена не капе,кагато я запала минават около 5 мин и тогава започва и виждам че само се отича по картера,но немога да разбера точно от каде е проблема.Ще видим ще я закарам на някои да я погледне.

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by mariqn.rusev View Post
    Благодаря на всички за мненията.Качвах я на канал но пак и не разбрах.Когато не е запалена не капе,кагато я запала минават около 5 мин и тогава започва и виждам че само се отича по картера,но немога да разбера точно от каде е проблема.Ще видим ще я закарам на някои да я погледне.
    Баш нафтица капе, провери си датчика за вода в нафтата отдолу на горивният филтър (намира се зад мотора, централно горе под чистачките).
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Младши алфист mariqn.rusev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    9

    Default

    Събота и Неделя ще проверя и като остановя какъв е проблема ще пиша.Благодаря на всички за мненията.

  11. #11
    Младши алфист mariqn.rusev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    9

    Default

    Здравеите колеги.Разбрах какво е капало,не е била никаква вода а нафта и то от помпата.Разглобихме с баща ми колата...то голям ташак,за да свалим помпата трябваше да свалим ремака и някои ролки,както и да е.Свалихме помпата,развихме болчетата на едното капаче,и видяхме че гумичката(опръстен) не става.Сменихме я,сложихме помпата,ценровахме ремака и ролките,сглобихме всичко.Запалихме колата и всичко си беше наред,е поне за сега.

  12. #12
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Колеги, използвам темата на колегата, щото става въпрос за теч на нафта от гумените горивопроводи към нафтовия филтър - Алфата от подписа.

    Та днес се наложи да го разхлабя и попреместя, за да извадя вакуумното резервоарче, което е под него, за преглед (изчезна ми вакуума за турбо-геометрията, но това е друга тема). След сглобяването и даване на контакт плисна нафта от две места, и двете - нафтови маркучи към филтъра, но само втъкнати без скоби. Олях с нафта целия кош, синът бе изкъпан в нафта, добре, че не се запалихме! Явно с разместването на филтъра и огъването на маркучите съм ги отлепил от тръбите и нафтата ливна яко. Стегнах ги със скобички и сега е наред.

    Та въпросът ми е - при вас стегнати ли са всички тези маркучи със скоби, или са лепени с нещо? Тва второто е глупаво предположение, ама при мен така е изкарала цяла година без проблеми, налягането там е много високо, а и при огледа не открих следи от скоби върху тях.
    Last edited by Zarini; 15-02-2011 at 23:39.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  13. #13
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Дааа, снощи имах пак проблем с теч на нафта от маркучите на нафтовия филтър.

    Оказа се, че маркучите са пластмасови, термосвиваеми, и поразместят ли се, никакви скоби не помагат. Сменихме ги с гумени, стегнахме ги със скоби и сега май всичко е на Шест
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •