Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Алфа РОМЕО СПРИНТ 1.5 БОКСЕР 4 карба

  1. #16
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Сега и аз ще намеся и ще кажа някой мой наблюдения относно боксерите и техните мотори.

    Та по същество.....най дебелата риза на боксер е 1,3/1,4 и е 7мм в най тънкото место на ризата,а в най дебелата е 10мм.
    Най тънката риза е на 1,7 и е 5-6мм в най тънкото на ризата ,а в най дебелият е 9мм.

    Моя боксер е разстърган от 84 на 86 ,тоест по 1мм от стената на ризата или по точно оставаща дебелина на ризата е 5мм в най тънкия си край ,а в най дебелият е 9мм..
    В момента колата е на 1,2бара холд буст и 1,4 пик и очаквана мошност около 260-270 коня,но това ще стане ясно след предвиденото дино.

    За да бъда по точен ,ще ви кажа ,че на хондите ризите са мокри,тоест като на 155 8в и са с дебелина 2,5мм.,като се има изпредвид ,че ги турбинират и до към 300 коня нямат проблеми,може и сами да си направите сметка.

    А относно шлайфа,ризите са ситнозърнест чугун,с много еднородна структура,така ,че няма значение дали мотора е шлайфан или не за неговият пробег.

    Разликата е в качеството на частите и изработката,шлайфистите и прочие.

    А оносно разхода,единственният боксер който се доближава до този разход беше на един приятел и се оказа ,че е имала газ и майсторите като са разпробивали карбураторите са изкривили дроселите,и другото което му беше,че бензиновата му помпа беше хвърлила платното и наливаше в картера и извън помпата.

    Така ,че такъв разход ,не съществува реално!!!!!
    Last edited by drigata; 06-02-2011 at 15:01.

  2. #17

    Default

    и аз се съгласявам изцяло с колегата Дрига,малкото километри след ремонт ако има такива се дължат на некачествен ремонт със сигурност или лоша подръжка..
    Alfa 145 1.4 t.s

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Аз обичам точните неща, а уговорката ни беше да се чуем в неделя и да ми каже цена
    Аз му се обадих днес преди час и ми отговори че още не е премислил. Или прилага евтини търговески трикове и ще види че наистина имам голям мерак да я взема респективно ще и иска добра цифра..

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Имаше колеги които искаха снимки, днес минах да я снимам: Надявам се да дадете вече по-конкретни съвети.


    Съжелявам, но не знам как се качват снимки във вашия форум за това си позволявам да прибавя темата ми от тунинг бг.
    http://tuning.bg/forum/viewtopic.php...31317#p2031317

    Поздрави! Ники!

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    аууууу то купето е много зле...
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    зарязвай. това ако го изместиш от мястото му, сигурно ще се сгромоляса. то няма нито един панел да не е гнил. като гледам и тая влага вътре, интериора е капут заедно с ел. инсталацията, а не се знае и какво става в коша и отдолу.
    точка

  7. #22
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Колега знам, че мерак цена няма ама за това начинание ще трябват доста пари и нерви не, че искам да те откажа но ще бъде голям филм и то на ужасите
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  8. #23
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Колата изглежда направо плачевно в сравнение с това, което я помня преди години. Ако имаш условия за работа по нея и пари, а и свободно време и не бързаш да я подкараш се хвърляй във музиката. Няма нищо непоправимо на тоя свят освен изгубен човек, но тая кола иска много работа. Ако пък Роби и иска повече от 400-500 лв. му кажи да си я кара в Надин, защото реално толкова струва.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Той не звъни и си трае. Явно прилага тъпи търговски трикове, ама и аз няма да го потърся. Все пак затова пуснах темата тук защото има повече "експертни" мнения Мерси за мненията и все пак ще отбележа Роби какви пари й иска и какво ще стане на края ако изобщо се свържем
    Да не забравяме че тези коли имат сантиментална стойност за собствениците и не е задължен да ми я продава.Но не виждам смисъл след 2-3 години ще става само за надин и не вярвам да се намери мераклия да я поправи
    Поздрави!
    Last edited by Niki2105; 09-02-2011 at 00:24.

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Тая обява гледал ли си:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EF%F0%E8%ED%F2
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Не, не съм. Днес след училище ще се чуя веднага с колегата, за това си заслужава да се извадят пари, като гледам колите са в прилично за годините си състояние (говоря за сивата- старата) А черната ....
    Мерси мерси мерси

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    Колега тия спринтове са перфектни,гледал съм ги лично и ако имах парите бих ги взел щото са уникални и нямат гнило и моторите са им са перфектни + това са Юбилейни .
    А 4ерния спринт е уникално як отвсякъде
    Last edited by staiger; 09-02-2011 at 10:32.
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  13. #28
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by staiger View Post
    Колега тия спринтове са перфектни,гледал съм ги лично и ако имах парите бих ги взел щото са уникални и нямат гнило и моторите са им са перфектни + това са Юбилейни .
    А 4ерния спринт е уникално як отвсякъде
    До колкото удряна кола може да е перфектна .....
    За гнило, докато не свалиш калниците и мокета само можеш да се надяваш( заблуждаваш), че няма гнило. Тия коли от завода излизат гнили и гният по-бързо от колкото можеш да кърпиш. Няма прекалено изгнил Спринт, стига да може човек да си позволи оригиналните ремонтни панели, но там говорим за едни други пари $$$$. Също няма Спринт качваш се и караш освен ако не си дал за него едни 5-6000 в европейски пари. Да ме извинява колегата от обявата, ама какво означава "юбилейни", за кой "юбилей" са правени и колко бройки са.
    Пък този червеният, "разпиленият" самолет, няма човек който да ме убеди, че без вложени много средства и знания в 8 клапанов боксер, лети или лети повече от няколко теста. Една птичка пролет не прави, както и едни бутала страшилище също.

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Прав си колега,но ако си фен на модела и може да си го позволиш е по добре някоя от тия 3-те отколкото предната която не става за нищо освен за скраб,по евтино ще ти излезе.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Default

    има удар и удар,
    колите съм ги виждал ,черната ми хареса най-много и ражди не видях има нови коли които само могат да си мечтаят за такова състояние за тия години,и ако ги бях видял преди да взема сегашната ми 33-ка ,сас сигурност бих се метнал на 4ерната .
    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •