Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Налягане на турбо, налягане на гориво 2.4 jtd 136кс

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    К'ви са тия чупки?
    Има кранчета за тая работа. Сега им викат бустконтролер...ама все върши работа и е много по-лесно.
    С тия готови файлове по-добре се откажи. Ако искаш да бърникаш турбината си трябва по-сериозен файл.
    само че с тях се появяват зверски пикове...
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #32
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Доообре...
    Ела да видиш на 146-та ми какви "зверски" пикове има на 1,45 холд.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Доообре...
    Ела да видиш на 146-та ми какви "зверски" пикове има на 1,45 холд.
    много зависи и от настойката на самия клапан на турбото, но все пак с тия кранчета от 30-40лв ... как да е не ми се спори...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #34
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Моето е от 25лв. Все пак е само едно кранче.
    Много зависи от горивото кога и как се подава...

    То и тия с вакумно у-ние си правят големи пикове когато софтуера не е добър.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Моето е от 25лв. Все пак е само едно кранче.
    Много зависи от горивото кога и как се подава...

    То и тия с вакумно у-ние си правят големи пикове когато софтуера не е добър.
    абсолютно вярно но с вакумното е друго вече там може и без пик да се направи ако искаш дори...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Недейте да спорите за неща които от един на друг нямат нищо общо, че няма да се разберете никога Един за друг не знаете за колите си... няма смисъл

    Турбо спайка при VNT турбините е много широкa тема, че да се спори без конкретизиране с данни. Сещайте се
    Last edited by oem; 21-08-2012 at 09:58.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    К'ви са тия чупки?
    Има кранчета за тая работа. Сега им викат бустконтролер...ама все върши работа и е много по-лесно.
    С тия готови файлове по-добре се откажи. Ако искаш да бърникаш турбината си трябва по-сериозен файл.
    Ами чупки,които скъсявали разстоянието и правели по-голям товар...С никакви файлове не мога да барникам турбината,защото се управлява механично чрез налягане.Снощи пак я пистих,налягането на рейла стига до 1355 максимум,а като мотам гуми на 2ра абсолютното налягане стига до 2,2 бара за момент,иначе като я настъпвам без да буксува 2-3-4-5та скорост пак до 2 бара максимум стига.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Той имаше предвид, че като пускаш повече турбо трябва някой да пусне и нафта.

    Това 1350 бара си е сток. Не трябва да е така. Налягането на горивото е важно
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Еми значи ще се ходи до мапера...най-странното е,че качи 1во 1 файл колата наистина почна да върви повече,започна и да пуши(преди въобще не пушеше).След това пробвахме 2ри файл не усетих разлика да върви повече от 1вия файл,но пак е повече от сток вървежа и някакси на 1800 оборота като,че ли по-бърз респонс има.Нз как налягането е сток,турбината сега чак се прави нещо по нея,а колата тръгна повече та даже от кеф и съдинителя е пътник
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колата ти може да върви много повече от това което е сега без да пуши. Сега си получил да речем 30-35 нм. въртящ момент повече. Това не може да скапе здрав съединител. Бил си е пътник.

    Представи си какво е да получиш 70+ Нм повече със сток турбо

    До колкото рабирам ти не ходиш при мапер, а ходиш при записвач на файлове. Моя съвет е да бягаш далеч от такива глупости. В София има наистина добри мапери които могат да ти свършат работа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    За съединителя се знаеше,че е пътник.Човека,който ми качва файла майстор по електрониката и ел. историите,не претендирам,че е мапер,но преди 1 год слага пак готов файл на Либра 1,9 110 к.с. и колата пощуря,но там действа и на турбината.За СФ ми е ясно,че има доста добри майстори,но 200 лв не ми мърдат най-малко...знам,че няма как за без пари да си направиш колата да лети.Ще ходя при него да видим някой друг файл за 2.4 какво налягане ще качим на горивото.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Качването на налягането в рейката не е много лесна задача по принцип. Файла трябва да е правен от някой профи, който знае къде да пипне. С буста е същото. Нищо, че не управляваш турбото. В софтуера имаш лимити които като ги стигнеш и ще влизаш в авариен режим.

    Просто се опитвам да ти спестя глупави занимавки.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    За съединителя се знаеше,че е пътник.Човека,който ми качва файла майстор по електрониката и ел. историите,не претендирам,че е мапер,но преди 1 год слага пак готов файл на Либра 1,9 110 к.с. и колата пощуря,но там действа и на турбината.За СФ ми е ясно,че има доста добри майстори,но 200 лв не ми мърдат най-малко...знам,че няма как за без пари да си направиш колата да лети.Ще ходя при него да видим някой друг файл за 2.4 какво налягане ще качим на горивото.
    ОЕМ ти каза, ама и аз да повторя - с готови файлове няма как да постигнеш това, което ти се иска...
    Дори и да намериш файл с по-високо налягане в рейла това не значи автоматично че ще може да си бърникаш налягането на турбото и всичко да е ОК. Мотора трудно ще го счупиш, ама турбо и съединител със сигурност ще успееш, ако си настоятелен. Щом не ти се дават пари ще трябва да се научиш сам да си променяш софтуера, което нииикак не е лесно.
    По принцип - "Мерак с пари се гаси" както и да го разбираш.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •