Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: лампичка на Airbag 156

  1. #16
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Щом свети ламичката, еърбега НЕ работи.

    Вероятността това да е вярно е почти толкова, колкото двигателят да не запали , ако му свети чека.

  2. #17
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Последно колеги има ли вероятност да имам аербег или не ?

  3. #18
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Като закачиш диагностиката и ще разбереш. Тук можем само да си ланкаме.

  4. #19
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    В повечето случай диагностиката показва, че има проблем в централата. С проблемна централа - едва ли ще отвори възглавницата?!?

  5. #20
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    Колеги темата е стара,но за да не отварям нова,искам да попитам каква е тая грешка на аирбега.Светна ми след като ми беше паднал акумулатора,вече ходя на две диагностики и не може да се изтрие и това е.Да кажа че преди пак ми беше така,смених старата централа и нямах проблеми до сега,почиствах и букси ,размърдвах не гасне.Ето каква е грешката,ако някой знае нека сподели,какво е решението

    P010F MAF sensor or VAF sensor A/B-correlation / wiring MAF sensor,VAF sensor,ECM
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  6. #21
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Прочети пост #9 и се свържи с колегата oem.
    Успех

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако не бъркаш лампата на ербега с някоя друга, то вероятно грешката P010F и светенето на тази аларма нямат нищо общо.
    Ако пък сте опитвали да чистите грешки по ербег централата чрез комуникация с ECU - то на мотора, то това няма как да стане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    това излезна и това записах,не съм много по преводите
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    66

    Default

    Не е вярно че като свети лампата ербега не работи,личен опит при челен удар с Фиат Мареа и светеща лампа гръмнаха и двата и то без да съм поставил колан.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    това излезна и това записах,не съм много по преводите
    Въпросната грешка (P010F) е записана от ECU-то на мотора и е свързана с проблем по количеството входящ въздух.
    Ербег централата е отделен модул. Трябва на него да му се направи диагностика за да се разбере и отстрани причината за индикацията на аларма.
    Ако причината съществува - примерно прекъсната ел. връзка към някой елемент на системата, грешката няма да може да се изчисти докато не се нормализира всичко.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Здравейте, колеги, за да не отварям нова тема, пиша тук. Колата е Алфа 156 2.0 ТС преди фейс. Днес след минаване през дупка ми светна лампата за еърбега (червената, не жълтата, която мига) и не ще да гасне. Въртях ключа за пасажерската на Off и после пак Оn, но резултат няма. Колата не е оставала без акумулатор, така че най-вероятната причина е някоя букса, нали така? Като я кача на диагностика ще покаже кой от двата е и почвам да търся буксите явно. Други идеи?

    Благодаря ви предварително

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Други идеи - няма. Това, което е писано по-горе:

    Диагностика > отстраняване на проблема > чистене на грешката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by maf107ezk0 View Post
    Здравейте, колеги, за да не отварям нова тема, пиша тук. Колата е Алфа 156 2.0 ТС преди фейс. Днес след минаване през дупка ми светна лампата за еърбега (червената, не жълтата, която мига) и не ще да гасне. Въртях ключа за пасажерската на Off и после пак Оn, но резултат няма. Колата не е оставала без акумулатор, така че най-вероятната причина е някоя букса, нали така? Като я кача на диагностика ще покаже кой от двата е и почвам да търся буксите явно. Други идеи?

    Благодаря ви предварително

    Щом е червената значи е тази на шофьора, жълтата е пасажерската. Буксата ти е под седалката.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  14. #29
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Колеги, тъкмо мислех тия дни да пускам подобна тема, но така и така някой вече е изровил тази от архива, та да се възползвам и аз.

    Откакто съм взел колата постоянно ѝ светят чековете за еърбега:

    http://i.imgur.com/JNJmpnt.jpg

    1.9 JTD, 115, 2001 г. Закачих я към компютър, там грешката излезе, но не можа да се изчисти и така си остана. Въпросът ми е, означава ли това, че колата в момента няма функциониращ еърбег и къде точно се намират буксите? Знам за една под шофьорската седалка. Трябва ли да се сваля седалката, за да е достъпна буксата? Не съм се занимавал досега с нищо подобно, затова искам да съм сигурен преди да се захващам с каквото и да е.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Колеги, тъкмо мислех тия дни да пускам подобна тема, но така и така някой вече е изровил тази от архива, та да се възползвам и аз.

    Откакто съм взел колата постоянно ѝ светят чековете за еърбега:

    http://i.imgur.com/JNJmpnt.jpg

    1.9 JTD, 115, 2001 г. Закачих я към компютър, там грешката излезе, но не можа да се изчисти и така си остана. Въпросът ми е, означава ли това, че колата в момента няма функциониращ еърбег и къде точно се намират буксите? Знам за една под шофьорската седалка. Трябва ли да се сваля седалката, за да е достъпна буксата? Не съм се занимавал досега с нищо подобно, затова искам да съм сигурен преди да се захващам с каквото и да е.
    Каква грешка излиза на диагностиката?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •