Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: лампичка на Airbag 156

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами аз миналата седмица сменях табло и централа.Имаше само един еърбег.Та значи за достъп до централата трябва да свалиш мокетената кора на централната конзола откъм пасажера.Там са буксите които отиват към коланите.Има още една букса за която ми казаха че имало някакъв датчик дали има пасажер или не/ма понеже аз нямам такъв датчик на седалкатасложиха някакво съпротивление да имитира че има човек/,също и главната букса на централата, както и една маса.Има една букса която е вляво от кормилната колона за еърбега на кормилото,в ляво от жабката има букса за втория еърбег и за ключа за изключване на втория еърбег в дясно на таблото като отвориш предната дясна врата.Само че достъп до тях има като извадиш жабката.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Грешката не я помня... мина месец и половина откакто ходих на диагностика.

    А относно коментара на Митко - освен да му благодаря за изчерпателния отговор, но явно няма да аз да се занимавам с тия работи като гледам що занимавка е...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Грешката е важно да се знае, каква е, защото тя насочва към кое точно е проблема. Иначе трябва да се кара наред а това отнема време и нерви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми общо взето подмяната си я извърших аз,един ден с достатъчно много псуване, обаче оживяването го предоставих на специалистите тъй като нямам нужните познания.Общо взето трябва си диагностика и човек който знае кое къде е и как функционира.

    ---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

    Само да допълня, след присаждането на втория еърбег, на километража светна още една лампичка символично изобразяваща пасажерската седалка със втория еърбег.При запалване основната лампа за еърбеците изгасва което предполагам значи че централата е наред, втората лампичка обаче не изгасваше което значеше че има проблем във втория еърбег.След което се наведе под пасажерската седалка да търси нещо и ме нахока дето не съм му казал че нямам такъв датчик и тогава намести нещата с едно съпротивление.Та, твоята кола с колко еърбега е и коя лампичка свети.Ако свети основната значи имаш проблем с централата, ако свети допълнителната значи проблема е д втория еърбег или ти е изключен втория еърбег от ключа на страничния панел на таблото.Той се изключва с ключа на колата когато някой е сложил детска седалка с дете на предното пасажерско място, то и такъв е символа на втората лампа.Идеята е при удар еър бега да не нарани детето щото по правилник тосе вози с гръб към таблото и сещай се кво става ако гръмне балона.Ся не знам при ръчно изключване на еърбега дали свети въпроснаталампа, макар че логично трябва да свети да те подсеща че е изключен.Да не би това да ти е"проблема".Ака е така просто включи еърбега.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #35
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    2 лампи за еърбега ми светят. Жълтата - тази за втория еърбег предполагам, дето изобразява седалката - и червената лампа. Ако не е станало съвсем ясно, в поста си на предната страница съм качил снимка, можеш и от там да видиш.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    2 лампи за еърбега ми светят. Жълтата - тази за втория еърбег предполагам, дето изобразява седалката - и червената лампа. Ако не е станало съвсем ясно, в поста си на предната страница съм качил снимка, можеш и от там да видиш.
    преден десен еърбег имаш проблем и ти свети жълто все едно, че си изключил предния десен еърбег от ключа

  7. #37
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    За жълтия чек ясно, червеният повече ме притеснява и заради него се чудя в момента дали имам еърбези или не, че доста противоречиви мнения изчетох във форума.
    Last edited by sollider; 26-05-2016 at 09:33.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #38
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Зависи каква ти е записаната грешка,но щом е активна постоянно по-вероятно е да не се отворят. Макар,че има колеги,които казват,че и при наличие на грешка пак са се отворили. Ако можеш закачи я пак на диагностика и кажи какви са ти грешките.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  9. #39

    Default

    Това ти подсказва само, че някой еърбег може да не се отвори. Да не ти се налага де, но те спасиха баща ми

  10. #40
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ясно... ще му обърна внимание след някоя друга седмица.

    Благодаря на колегите, които се отзоваха.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #41

    Default

    Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук, може и да е полезно на някой в последствие.
    Колата е 147 1.9 16v и претърпя удар в стълб без да съм в колата тъй-като ми изпусна ръчната. Нямаше отворени еърбеци, но се оказа, че коланите са гръмнали. Взех нови колани и датчици, но имаше разминаване в буксата на датчиците и съответно си закачих мойте. След като я закачих с еку скана всички греки се изчистиха освен една: "1А контролна лампа за еърбег" и не иска да се изчисти. Някои има ли идея? По време на ремонта ми падна акомулатора, може ли това да е причината?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20160808_13_22_57_Raw.jpg  
    Last edited by degweed2; 11-08-2016 at 18:25.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by degweed2 View Post
    Здравейте, за да не отварям нова тема пиша тук, може и да е полезно на някой в последствие.
    Колата е 147 1.9 16v и претърпя удар в стълб без да съм в колата тъй-като ми изпусна ръчната. Нямаше отворени еърбеци, но се оказа, че коланите са гръмнали. Взех нови колани и датчици, но имаше разминаване в буксата на датчиците и съответно си закачих мойте. След като я закачих с еку скана всички греки се изчистиха освен една: "1А контролна лампа за еърбег" и не иска да се изчисти. Някои има ли идея? По време на ремонта ми падна акомулатора, може ли това да е причината?
    МЕС -> възглавници -> тестове
    Last edited by Alex_26; 11-08-2016 at 22:03.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    МЕС -> възглавници -> тестове
    Ще пробвам, но в тестове какво да гледам?
    Има контролна лампа повреда, еърбег на пътника, колани, задни странични възглавници. Нещото, което не е в ред как да го хвана като индикатора все е червената лампа за еърбег?

  14. #44

    Default

    Каква е тая готина диагностика?
    ПЦ ли е това или таблет?

    Иначе аз моите лампи... си ги разпоих

  15. #45
    започва да се пристрастява DEGWEED's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    60

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Каква е тая готина диагностика?
    ПЦ ли е това или таблет?

    Иначе аз моите лампи... си ги разпоих
    Таблет с windows 10!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
    164, 156, GTV V6 turbo 🏎, 147 - ex 🚘

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •