Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Блокирал маслен клапан или нещо друго?

  1. #16
    Запален алфист mont78's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Да се набъркам и аз тука ... Със същото масло (Yacco 15W50 за мотори над 300 000км) колата ми държеше също добро налягане :
    - студена - около 5-5.5
    - при загрял мотор на празен ход - около и малко под 3.8
    - при загрял мотор в движение - малко над 4.2
    Обаче като паднаха по-големите студове ми се стори, че мотора започна да се тормози, и при палене първоначалното причукване на повдигачи не изчезваше както е нормално за минута-две, а се чуваше доста по-дълго. И затуй, като съвестен собственик на колата си, сложих масло 10W40, което да ползвам само през зимата. Какъв е резултата :
    - студена - около 1.5
    - при загрял мотор на празен ход - 0
    - при загрял мотор в движение - 0
    Лампата на маслото започна да свети и да ме притеснява сериозно. В началото (при прясно сипано масло) светна няколко пъти за малко. След около 500км започна да свети когато налягането падне на 0, но като загася мотора и запаля след 10 секунди - не свети повече. А сега вече свети постоянно щом налягането падне до 0 - а това става сравнително бързо ...
    1. Може ли това да е проблем на датчика за налягане на маслото, и ако да - как и какво да замеря за проверка ?
    2. Маслото по щеката си стои около горната пъпка за ниво, и е бистро - остава да е ултра калпаво ?
    Откакто се появи тоя проблем, не смея да си отпусна крака на газта ... Замислям се дори да си върна онова 15W50 - то поне ми е с гарантирани произход и характеристики ...
    Съвети ?
    Чети тук:http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ght=16V&page=4 мнението на Zm
    ЕХ-alfa romeo 155 1.7t.s 8v с АГУ

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Тоя проблем ми се е явявал при сбъркан филтър - смених го и всичко си стана ОК.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #18
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Датчиците са ми оригиналните, но и аз някак се съмнявам малко във филтъра - преди ползвах маслени филтри Clean (с клапан за задръжка на маслото) и бях много доволен - сега сложих Champion, но нещо ме жегна още като го огледах преди да го сложим ...
    @mont78 - за датчика от Лада - съгласен съм да пробваме, че вече съм на тръни ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #19
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Доколкото знам налягането на маслото и лампата за маслото са от два различни датчика.Така че ако лампата свети и манометъра показва 0 започни с масло и филтър(едва ли и двата датчика са бастос).Ако и с масло с по-висок визкозитет(през горещи дни)ти дава ниско налягане или ти присетва лампата се почеши зад врата и започни да се ослушваш за тропане в лагерите.Дай боже да е от калпаво масло!

    ---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    Също може да е пружината на рагулиращия клапан на помпата.Преди на ладите ги лекувахме с шайба под пружината , на алфата нямам идея дали може да стане!

  5. #20
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    [QUOTE=Alfa User;839356]Да се набъркам и аз тука ... Със същото масло (Yacco 15W50 за мотори над 300 000км) колата ми държеше също добро налягане :
    - студена - около 5-5.5
    - при загрял мотор на празен ход - около и малко под 3.8
    - при загрял мотор в движение - малко над 4.2
    Обаче като паднаха по-големите студове ми се стори, че мотора започна да се тормози, и при палене първоначалното причукване на повдигачи не изчезваше както е нормално за минута-две, а се чуваше доста по-дълго. И затуй, като съвестен собственик на колата си, сложих масло 10W40, което да ползвам само през зимата. Какъв е резултата :
    - студена - около 1.5
    - при загрял мотор на празен ход - 0
    - при загрял мотор в движение - 0
    Лампата на маслото започна да свети и да ме притеснява сериозно. В началото (при прясно сипано масло) светна няколко пъти за малко. След около 500км започна да свети когато налягането падне на 0, но като загася мотора и запаля след 10 секунди - не свети повече. А сега вече свети постоянно щом налягането падне до 0 - а това става сравнително бързо ...
    1. Може ли това да е проблем на датчика за налягане на маслото, и ако да - как и какво да замеря за проверка ?
    2. Маслото по щеката си стои около горната пъпка за ниво, и е бистро - остава да е ултра калпаво ?
    Откакто се появи тоя проблем, не смея да си отпусна крака на газта ... Замислям се дори да си върна онова 15W50 - то поне ми е с гарантирани произход и характеристики ...
    Съвети ?


    Има само два варианта или маслото е супер калпаво или мотора вече го няма не е от датчика защото ти свети и лампата а тя има собствен датчик
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #21
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Абе чак да е заминал мотора не ми се вярва ... Ще го мислим като се видим.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #22
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    [QUOTE=Alfa User;839537]Абе чак да е заминал мотора не ми се вярва ... Ще го мислим като се видим.

    Не искам да си говоря през главата ,че за последно съм правил верижен мотор преди 5 години ,но ако не ме лъже манерката ,за да провериш клапана за маслото на 155 верига не се сваля картера той се намира в стоиката на филтъра тази алуминиевата която се държи на няколко болта единственото неудобство е че трябва да подпреш с крик мотора защото за тази стоика е хванат и един от тампоните на мотора аз на моита 155 я смених за 1 час сам на двора не е много зор
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #23
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Излезе малкия дявол от торбата - заминали са датчиците за налягане и минимално ниво на маслото ... Странното е, че са заминали по едно и също време ?!?
    С помощта на колегата mont78 установихме проблема, като сменихме моя датчик за налягане с неговия (нов, за Лада). Малко снимки :
    1 - двата датчика един до друг - ладовия е по-новия, вдясно;
    2 - налягане на маслото на загрял мотор на празен ход с ладовия датчик;
    3 - налягане на маслото на загрял мотор на 5 000 об/мин с ладовия датчик.
    Цялата работа по трансформирането на датчика от Лада за нашите нужди излиза около 25лв - да се надяваме, че скоро ще си имам нов датчик и аз
    (имам и клипче с новия датчик, но няма къде да го закача в момента)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo-0001 (2).jpg   Photo-0002.jpg   Photo-0003 (2).jpg  
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #24
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    За такова развитие на нещата се черпи
    А аз защо нямам лампа за колана и лампа с бензинова колонка ,а е една мижава крушка на самия уред??...Твойто табло е по-тарикатско)))

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

    Сори за спама

  10. #25
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Оспамихме темата ще ни накажат .Колата ти е старото купе там няма колонка .но за колана трябва да има
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #26
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    И за да е пълен спама - имах 155 стария вариант - нямаше лампа за колан, но пък тази за бенза си беше същата.

    П.П. За спама не се притеснявайте - ще разчистя по-нататък.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    И за да е пълен спама - имах 155 стария вариант - нямаше лампа за колан, но пък тази за бенза си беше същата.

    П.П. За спама не се притеснявайте - ще разчистя по-нататък.
    Радвам се, че уцелих за двата датчика, рядко съвпадение да са накуп, но естествено белия кахър И мен преди ме стресира този с налягането, като беше дефектирал, ходих на тръни 1 седмица, докато го сменя с ладов
    Arena Coast Customs

  13. #28
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Вече съм с новия датчик - някак по-лесно се живее като виждаш, че налягане има
    Благодарности на mont78 за помощта !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •