Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: проблeм със 156 сеене

  1. #16
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    На мене ми излезе 200лв. без тампоните( те си бяха здрави)
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    (гюбри)
    Убиваш ме с термини.....да не говорим за заглавието на темата - ще рече човек че си зел редосеялка....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Wink

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Убиваш ме с термини.....да не говорим за заглавието на темата - ще рече човек че си зел редосеялка....
    В интерес на истината редосеялките не извършват такива движения по време на работа даже много право си вървят!
    Виж сеенето със сито е друго нещо! Точно като на колегата колата!
    А заглавието наистина е странно - ще си рече човек ,че не сее както трябва!
    Макар ,че време е вече от Алфа Ромео да започнат производство на трактори,комбайни и защо не редосеялки -защото от Ламборджини вече са напред с матеряла!
    Last edited by jzonkom; 15-02-2011 at 13:11.
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  4. #19

    Default

    Колеги, едно питане. Говорите за реглаж предница, задница на 156. Как става това, като само на предницата има за регулиране на сходимостта на късите накрайници и никъде другаде не съм видял подобно нещо нещо по колата си?
    Ако има и някоя снимчица ...


    ---------- Post added at 11:09 ---------- Previous post was at 11:07 ----------

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    В интерес на истината редосеялките не извършват такива движения по време на работа даже много право си вървят!
    Виж сеенето със сито е друго нещо! Точно като на колегата колата!
    А заглавието наистина е странно - ще си рече човек ,че не сее както трябва!
    Макар ,че време е вече от Алфа Ромео да започнат производство на трактори,комбайни и защо не редосеялки -защото от Ламборджини вече са напред с матеряла!
    Ми те минаха на JEEP само, че вече с емблемата на Аlfa Romeo

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    [QUOTE=Godfather;846153]Колеги, едно питане. Говорите за реглаж предница, задница на 156. Как става това, като само на предницата има за регулиране на сходимостта на късите накрайници и никъде другаде не съм видял подобно нещо нещо по колата си?
    Ако има и някоя снимчица ...



    Задницата също подлежи на реглаж чрез щангите,мортисьорите .....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #21

    Default

    Реглажа става чрез задните напречни щанги.Болта който ги стяга е на ексцентрик и по тозо начин се прави настройката.Ексцентричността се вижда,като погледнеш отвътрешнта(предната) страна на моста.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Реглажа става чрез задните напречни щанги.Болта който ги стяга е на ексцентрик и по тозо начин се прави настройката.Ексцентричността се вижда,като погледнеш отвътрешнта(предната) страна на моста.....
    Аха, двата вътрешни болта ги дават като ексцентрици (зъбец, палец) (EPER). Но не тези, дето държат вътрешните щанги, а тези за външните чиято глава е от вътрешната страна. Ще трябва да разгледам по-подробно.
    Мерси колега

  8. #23

    Default

    Извинявам се, че отново връщам темата на дневен ред, но вчера огледах задницата. И тези болтове с екцентрични глави са така, само да законтрят главите на болтовете, защото достъпът до главите им е труден. Те не местят нищо, защото отворът за тях в задния мост е кръгъл. И как може да се променя нещо чрез мека връзка(гумен тампон), а не както е на предницата като пример?

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Godfather View Post
    Извинявам се, че отново връщам темата на дневен ред, но вчера огледах задницата. И тези болтове с екцентрични глави са така, само да законтрят главите на болтовете, защото достъпът до главите им е труден. Те не местят нищо, защото отворът за тях в задния мост е кръгъл. И как може да се променя нещо чрез мека връзка(гумен тампон), а не както е на предницата като пример?
    Заблуждаваш се сериозно болтовете са точно за регулиране аз лично съм ги местил от там като сменях щангите, но после ходих не реглаж. И там видях с очите си како показват уредите когато отидох и как се завъртат болтовете да оправят сходимостта.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Godfather View Post
    Извинявам се, че отново връщам темата на дневен ред, но вчера огледах задницата. И тези болтове с екцентрични глави са така, само да законтрят главите на болтовете, защото достъпът до главите им е труден. Те не местят нищо, защото отворът за тях в задния мост е кръгъл. И как може да се променя нещо чрез мека връзка(гумен тампон), а не както е на предницата като пример?
    В грешка си колега,поразлгедай пак хубаво и помисли и ще разбереш,че точно те вършат регулирането......
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #26

    Default

    Ще я кача някой ден на канал и ще разгледам

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •