Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Вентилатор на парното 156 2.0ТС

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default Вентилатор на парното 156 2.0ТС

    Здравейте,вентолатора на парното не върти на никаква степен,има ли реле или бушон,или направо да разглабям за регулатора на степените,както е описал колега в друга тема?

  2. #2
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ако на двата дебели кабела има захранване ( + и - )
    разглабяш !
    Last edited by dobromirski; 06-02-2011 at 18:52.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Ако на двата дебели кабела дали има захранване ( + и - )
    разглабяш !
    Благодаря,Добри,както винаги отзивчив и точен!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Ако на двата дебели кабела дали има захранване ( + и - )
    разглабяш !
    След това виж релето в краката на пътника(ебано място с ебан камък 5.5),пробвай с на накой колега читаво дали ще заработи.Виж за нагорели букси на вантилатора.
    Едно време моята 156 даде този проблем и беше голям филм,че чак и таблото с врътките сменях.
    !И НЕ ХОДИ В ДИНЕКСПРЕС ВЗЕХА МИ 138 ЛЕВА ЗА ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ И НИЩО НЕ НАПРАВИХА,ДА ИМ ОПЛОДЯ МАЙКИТЕ НА ИЗПАДНАЛИТЕ ХОМОСЕКСУАЛИСТИ,ДА НЕ КАЖА И ПЕДЕРАСТИ!
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Колеги,при мен проблема се оказа от регулатора на степените,но още не е решен!Смених двата мосфет транзистора и тръгна,но остава да върти постоянно,дори и като не е на контакт!Единият транзистор пак беше заминал,купих нови два,от друг магазин,слагам ги и след 1-2 мин.същата работа,върти постоянно и без контакт!Някой знае ли каква е причината,тея транзистори да опукват за 2мин.,не вярвам два пъти да уцелвам ментета!Между другото струват по 90ст,но така или иначе няма други по-скъпи.

  6. #6
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Quote Originally Posted by ReDDevil View Post
    Колеги,при мен проблема се оказа от регулатора на степените,но още не е решен!Смених двата мосфет транзистора и тръгна,но остава да върти постоянно,дори и като не е на контакт!Единият транзистор пак беше заминал,купих нови два,от друг магазин,слагам ги и след 1-2 мин.същата работа,върти постоянно и без контакт!Някой знае ли каква е причината,тея транзистори да опукват за 2мин.,не вярвам два пъти да уцелвам ментета!Между другото струват по 90ст,но така или иначе няма други по-скъпи.
    Аз имах подобен проблем, като дам на контакт и включа габарити и вентилатора се пускаше на Макс.
    При мен се беше извадила една букса от управляващият блок с врътките, като я наместих хубаво не ми е правила проблем вече месец.
    Та, колега виж тези букси, извади радиото и шейната му, така мисля, че ще ти е най-лесно.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by vinilov View Post
    Аз имах подобен проблем, като дам на контакт и включа габарити и вентилатора се пускаше на Макс.
    При мен се беше извадила една букса от управляващият блок с врътките, като я наместих хубаво не ми е правила проблем вече месец.
    Та, колега виж тези букси, извади радиото и шейната му, така мисля, че ще ти е най-лесно.
    Да,но при мен без да е на контакт работи,трябва да откачам акумулатора като спра!

  8. #8
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Има ли достъп до другите елементи на регулатора освен до 2-та транзистора?
    Я турни една качествена снимка на електрониката , ако се вижда де

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Има ли достъп до другите елементи на регулатора освен до 2-та транзистора?
    Я турни една качествена снимка на електрониката , ако се вижда де
    То по тая платка,освен двата транзистора,има само една микро интегрална схема,ама точно тя е абсурд да се смени,ще кача по-късно една снимка.

  10. #10
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Колега занеси платката при някой телевизионен техник да провери дали ти изгарят новите транзисторите и ако пазиш оргиналните да провери и тях.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Колеги,проблема е решен!Третия опит със смяна на транзистори беше успешен,ебати и ментетата дето продават навсякъде!Ако на някой му се наложи да сменя транзисторите,оригиналните са-IRFZ44R,след два неуспешни опита с тях,взех малко по-мощни-IRFZ48R, и всичко заспа
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 17022011018.jpg  

  12. #12

    Default м

    Quote Originally Posted by ReDDevil View Post
    Колеги,проблема е решен!Третия опит със смяна на транзистори беше успешен,ебати и ментетата дето продават навсякъде!Ако на някой му се наложи да сменя транзисторите,оригиналните са-IRFZ44R,след два неуспешни опита с тях,взех малко по-мощни-IRFZ48R, и всичко заспа
    здравей колега,имам същия проблем и от два месеца само си сменям транзистори и все горят,ще пробвам и с тези по мощните

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Хммм, IRFZ 48 наистина с с малко по-голям дрейнов ток, но причините да изгорят оригиналните транзистори не е че им е дошло времето. Самите транзистори работят в ключов режим и по принцип не би трябвало да греят. За да ряботят в този режим, интегралната схема осигурява стръмни правоъгълни импулси осигуряващи отпушването и запушването на гейта. Когато окъсят транзисторите, окъсяват и дрейн гейт и обикновенно опукват запушващият транзистор в ИС. Хубаво е да провериш с осцилоскоп дали импулсите на гейта са с правоъгълна форма (или трапецовидни) !!!.
    Другото което си длъжен да направиш е да почистиш колектора на вентилатора. Натрупването на меднографитен прах от четките между пластините на колектора, не само , че окъсяват захранването на електромотора , което е малкият проблем, ами прави товара от индуктивен (реактивен) в активен, а за един импулсен регулатор , който няма дросел в товарната верига това е пагубно, тъй като по време на импулса вместо да се използва реактивна мощност за насищане на бубината в ротора (самият ротор играле ролята на дросел) , тече ГОЛЯМ дрейнов ток на късо съединение .
    Абеее, с 2 думи, почисти си мизериите между пластините на колектора с едно макетно ножче
    Moжеш да ползваш IRF3205 с 110А постоянен и 390А пулсов дрейнов ток , но не това е начина
    Last edited by dobromirski; 18-02-2011 at 11:04.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бате... гоуем си!

    Уникално обяснение!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Хммм, IRFZ 48 наистина с с малко по-голям дрейнов ток, но причините да изгорят оригиналните транзистори не е че им е дошло времето. Самите транзистори работят в ключов режим и по принцип не би трябвало да греят. За да ряботят в този режим, интегралната схема осигурява стръмни правоъгълни импулси осигуряващи отпушването и запушването на гейта. Когато окъсят транзисторите, окъсяват и дрейн гейт и обикновенно опукват запушващият транзистор в ИС. Хубаво е да провериш с осцилоскоп дали импулсите на гейта са с правоъгълна форма (или трапецовидни) !!!.
    Другото което си длъжен да направиш е да почистиш колектора на вентилатора. Натрупването на меднографитен прах от четките между пластините на колектора, не само , че окъсяват захранването на електромотора , което е малкият проблем, ами прави товара от индуктивен (реактивен) в активен, а за един импулсен регулатор , който няма дросел в товарната верига това е пагубно, тъй като по време на импулса вместо да се използва реактивна мощност за насищане на бубината в ротора (самият ротор играле ролята на дросел) , тече ГОЛЯМ дрейнов ток на късо съединение .
    Абеее, с 2 думи, почисти си мизериите между пластините на колектора с едно макетно ножче
    Moжеш да ползваш IRF3205 с 110А постоянен и 390А пулсов дрейнов ток , но не това е начина
    Добри,сигурно си прав че проблема е от мизериите,за сега работи още,ако пак ги опатка ще почистя колектора, а за греенето си греят доста тея транзистори,радиатора отдолу на платката се затопля,явно и за това са го сложили регулатора в тая дупка заради охлаждането.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •