Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Термостат от рено 5

  1. #1

    Default Термостат от рено 5

    Трябва да сложам нов термостат но искам евтината вариянта от рено 5,Вече прочетох много теми и некой нешта ми са ясни.Въпроса ми е дали знаете какъв точно трябва да е...От кой двигател точно.Търсех низ форума но не намерих кои е точния вариянт.Ако знаете тема в форума тук,или пак в forum.fiat по този въпрос моля да ме посочете....Автомобила е Alfa Romeo 156-1.9 jtd 115 кс...Мерси предварително
    Last edited by konzul11; 08-02-2011 at 19:35.
    Алфа Ромео SW-1.9 jtd 115ks

  2. #2
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
    Колега, под този номер във всеки магазин ще си вземеш термостат. Аз си взех Behr за 20 и нещо лева.
    Ако има нещо неясно питай
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by konzul11 View Post
    Трябва да сложам нов термостат но искам евтината вариянта от рено 5,Вече прочетох много теми и некой нешта ми са ясни.Въпроса ми е дали знаете какъв точно трябва да е...От кой двигател точно.Търсех низ форума но не намерих кои е точния вариянт.Ако знаете тема в форума тук,или пак в forum.fiat по този въпрос моля да ме посочете....Автомобила е Alfa Romeo 156-1.9 jtd 115 кс...Мерси предварително
    Питай Ферарист,той беше правил нещо такова.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  4. #4

    Default

    И внимавай с посоката на набиване, леко разпъни предварително маркуча, ако го свалиш ще е още по лесно.....
    ПП - да не завравиш да си изтърбушиш стария термостат...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ..и имай едно на ум с тия "преправянки", да не стане като при мен :

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56156
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Мерси ви на всички за совета.Незнам само дали има тема отпреди за некой който е работил на "операцията" с некоя картинка в форума по този въпрос,или пак в форума на фиат.Преди време намерих една,но сега немога да я намеря....И още нещо,дали знаете на коя температура трябва да отвара рено термостата,и некой да знае колку струва оригинален термостат за алфа на Бер но от официялен сервиз.
    Last edited by konzul11; 08-02-2011 at 22:21.
    Алфа Ромео SW-1.9 jtd 115ks

  7. #7
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by konzul11 View Post
    Мерси ви на всички за совета.Незнам само дали има тема отпреди за некой който е работил на "операцията" с некоя картинка в форума по този въпрос,или пак в форума на фиат.Преди време намерих една,но сега немога да я намеря....И още нещо,дали знаете на коя температура трябва да отвара рено термостата,и некой да знае колку струва оригинален термостат за алфа на Бер но от официялен сервиз.
    По спомени на 86-7 градуса мисля че беше на Реното. За оригинален термостат е около 80-100 лв.

    Колкото до набутването - това сме го правили вече на 2 JTD-та (105 коня) и термостата влиза зор (меко казано). За да не псуваш цял ден свали маркуча, загрей го (в топла вода е най-добре) и намажи стената на термостата с грес да влиза по-лесно.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    По спомени на 86-7 градуса мисля че беше на Реното. За оригинален термостат е около 80-100 лв.
    Има на 83 градуса, имат и на 86.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    И аз имам такъв на жтд-то . За вкарването се вкарва, интересното става като стане време да се вади.
    Май ще се сменя целия маркуч.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #10
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...054#post816054
    ето как се сменя термостата
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Има на 83 градуса, имат и на 86.......
    Кой да взема сега се мисля,дали е подобре 83 градуса.
    Алфа Ромео SW-1.9 jtd 115ks

  12. #12
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    83 е добре за лятото, при 35+ темапратури навън. Ама зимата мотора ще умре от студ с такъв термостат, въобще няма да ти качва до работна температура, оттам разхода ще ти е по-висок.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  13. #13
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Колега, защо не си смениш колата със стар "бийтъл" или москвич. Там можеш да си правиш колкото искаш експерименти.
    Термостат от Рено е несериозно.
    Това което го говориш не евтин вариант. Лично аз бих го ползвал само за аварийни случаи колкото да прибера колата в по нормален температурен режим до там където мога да си сложа оригинална част.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  14. #14
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Колега, защо не си смениш колата със стар "бийтъл" или москвич. Там можеш да си правиш колкото искаш експерименти.
    Термостат от Рено е несериозно.
    Това което го говориш не евтин вариант. Лично аз бих го ползвал само за аварийни случаи колкото да прибера колата в по нормален температурен режим до там където мога да си сложа оригинална част.
    Кои ти каза че e не сереиозно?Аз вече карам така от година,имам колега със Стило ЖТД кара вече година и половина така,Интегралето на Либрата и тои вече кара така със такъв термостат.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Аз го казвам. Ако е било добре, щяха да го направят с такъв термостат.
    Всеки сам избира какво да си сложи в колата. Само че, ако си купиш коа и установиш че е стакъв термостат- веднага ще ти мине през главата че предишния собственик я е поддържал с евтини консумативи и ще се запиташ какво ли още можеш да очакваш да е пригодено. Когато си от другата страна обаче мисълта е друга- "Че то и така става".
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •