Results 1 to 9 of 9

Thread: Много въпроси свързани с:кутия въздушен филтър,съединение към турбото и кутия за...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Банско
    Posts
    49

    Default Много въпроси свързани с:кутия въздушен филтър,съединение към турбото и кутия за...

    Привет имам няколко въпроса може би на някой ще се видят неуместни но съм заинтересован.Колата е 156 1.9 JTD 98.Първо днеска установих, че кутията където е въздушния филтър и капака отгоре кудето се затваря не са прилепнали плътно, поради причината, че са скъсани гнездата за болтовете и ги бях хванал с винтове, но на едно място има даже лек отвор,което мисля, че е недопустимо.Какви последствия може да има от това.Нещо може ли да въздейства на дебитомера? Колата си вирви добре и нямам оплаквания. Мисля, че единственото решение е подмяната на цялата кутия и някой знаели дали са еднакви с 2,4.прикачам снимки 1и6.Друг въпрос: съединението ("маркуча"), който отива към турбината е омаслил(бях мил целия двигател преди около 10 000км.снимки 3,4) на какво се дълви това и как се лекува. И другия въпрос има една "кутия" в която влиза едно съединение и излиза друго и по двете има следи от омасляване(леко) каква е тази кутия, почиства ли се и как?(снимка 2,5). Дано да не съм станал досаден с многото въпроси.Благодаря на всички.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails kutiq filtar 1.jpg   kutiq 2.jpg   saedinenie 1.jpg   saedinenie2.jpg   kutiq 1.jpg  

    kutiq filtar 2.jpg  
    Last edited by petar_taskov; 09-02-2011 at 23:27.

  2. #2
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    И по моя маркуч от турбото до Интеркулера е омаслен... забърсвам го от време на време... Преди ми беше омаслен заради течаща дола помпа на съединитела.. и тя сълзеше върху него.. за исвестно време нямаше сега гледам пак се Омазнил некак ма нз от каде е тъи като Нивото на Спирачната течност е там... Аз също Призовавъм некои запознат с Случая по добре.. да Сподели лекарството за Болеста...
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  3. #3
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    кутията от "снимка 2,5" е за маслени пари, нормално е някоя скоба да се е разхлабила и да ти омазнява маркучите, но това не е проблем.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Първо си оправи кутията на въздушния филтър. Защото ако караш така и смуче прах оттам, дебитомера е последна грижа.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Първо си оправи кутията на въздушния филтър. Защото ако караш така и смуче прах оттам, дебитомера е последна грижа.
    Ако счупеното по кутията на филтъра се пада извън обсега на самия филтър, тоест даже и да засмуква въздух отстрани, този въздух пак минава през филтъра за да стигне до дебитомера. В такъв случай пак ли е толкова фатално?
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Ако счупеното по кутията на филтъра се пада извън обсега на самия филтър, тоест даже и да засмуква въздух отстрани, този въздух пак минава през филтъра за да стигне до дебитомера. В такъв случай пак ли е толкова фатално?

    Колега, като караш с полуотворена кутия на въздушния филтър, през турбото и след това в двигателяя влиза прах ( много ситни песачиники ), който износва много сериозно лопатките на турбокомпресора и буталата и цилиндрите на двигателв - демек проблема си е доста сериозен - не е никак за подценяване - дебитомера наистина е последната ти грижа в момента - помисли как да уплътниш капака на кутията на въздушния филтър

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Колега, като караш с полуотворена кутия на въздушния филтър, през турбото и след това в двигателяя влиза прах ( много ситни песачиники ), който износва много сериозно лопатките на турбокомпресора и буталата и цилиндрите на двигателв - демек проблема си е доста сериозен - не е никак за подценяване - дебитомера наистина е последната ти грижа в момента - помисли как да уплътниш капака на кутията на въздушния филтър
    Попитах, защото и при мен единия болт е счупен и много леко зяпа, но все пак е достатъчно натегнат капака за да уплътни гуменото уплътнение на филтъра към капака.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  8. #8
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Попитах, защото и при мен единия болт е счупен и много леко зяпа, но все пак е достатъчно натегнат капака за да уплътни гуменото уплътнение на филтъра към капака.

    Виждал съм неколкократно турбокомпресори в отчаяно техническо състояние точно поради такава причнина - дори и имам снимки някъде - лопатките се изяждат от микропесачинките и турбината намаля ефективността си многократно.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Виждал съм неколкократно турбокомпресори в отчаяно техническо състояние точно поради такава причнина - дори и имам снимки някъде - лопатките се изяждат от микропесачинките и турбината намаля ефективността си многократно.
    Е да но така или иначе кутията не се затваря херметически колкото и да натегнеш болтовете, пак си взима малко или много въздух. Затяга се за да може гумените уплътнения от двете страни на филтъра да се притиснат възможно най силно към дъното и капака на кутията, нали така?
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •