Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: лампа и стрелка на горивото

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Тая лампа е супер неточна, а 8 литра гориво са нищо. При малки пробези няма как да разчиташ на нея. На мен ми се е случвало да я оставя светеща, на другия ден да карам малко и на третия ден да не свети! Сложи си поне 20 литра и ще светне след повече време
    +1
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  2. #17
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Колеги преди малко свалих седалките стигнах до нивомера но немога да го искарам.След няколко часа човека който се грижи за подръжката на колата ми ще дойде да погледне и да го искара надявам се та да го почистим най-после.Ще пиша по късно за резултати.Ако мога ще направя и снимков материал.
    Last edited by Nikolov; 10-02-2011 at 13:48.

  3. #18
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Няма смисъл да разпарчосвате колата - вземи сложи за 30-40лв гориво и всичко ще си дойде на мястото.
    За 2 пъти по 10лв си сложил 8литра, в това време си карал, едва ли си имал много гориво в резервоара. Недей прави цигански номера и си отваряй работа само.
    Ниовмера каквоти и да го направите - никога няма да стане точен.
    Имал съм случаи - святак ми лампата, минавам 20-30км градско, изгасва - минавам още 20-30км - пак святак чак тогава... а това са си 4-5 литра разлика.
    Освен това в малки градове като нашите - уж нямаме километри а колите горят много - все са студени. Маята - 10/100...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #19
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Преди малко извадихме миновера но определено не е като на ГТВ-то а доста по голяма играчка и ни отказа от почистване.На ГТВ-то както е показал колегата в онази тема е отделна трабичка само която се вади и се почиства а при 156-ците е цялата Сонда заедно с помпата и всичките глупости като една голяма кошница.Та се отказахме от почистване и разглобяване.Ще опитам както казаха повечето колеги да заредя повече гориво и дано се оправи.Благодаря на всички за отговорите и помоща добри хора.

  5. #20
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Така и така си стигнал дотам, вземи си изчисти мизерийте от помпата, както знаем дизела има свойството да прави медузи в резервоара. Не виждам какво можеш да изчистиш от нивомерчето, то си е едно поплавъче с реостат който е закрепен на корпуса на помпата, то или показва или не, а това какво показва вече е друг въпрос при 156.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •