Results 1 to 9 of 9

Thread: Помогнете за вземане на решение

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default Помогнете за вземане на решение

    Преди около месец си взех Алфа 145 1.6 боксер на бензин без газ.На бензин ми гори градско около 11 л. а изванградско ниакаде около 8 при нормално каране.Интересувам се ако сложа газ колко ли ще ми гори и има ли смисал изобщо от него при тези цени,подчертавам че няма да е газож инжекцион Разхода който прави на бензин мисля че може да се корегира понеже имам чувството че дюзите ми нещо са се позапушили и катализатора го няма,но като ги оправя тези неща мислиа че ще се смакне малко.Нека да ми каже всеки който има такав мотор какъв му е разхода и дали си заслужава да се монтирва газова уредба.

    Благодариа предварително на всички които ми помогнат

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Според мен разхода ти на бензин е нормален и няма да можеш да го занижиш повече от това. А за газовото нещата са доста относителни. Трябва да си дадеш сметка какъв пробег мислиш да направиш и колко време колата ще е твоя.Мисля че ако изминаваш по малко от 10 000 годишно - не си струват разправиите.
    Иначе за моя разход на газ мога да кажа само че средно варира около 13/100 в момента, но причината май е в задкормилното устройство. Чувал съм и колеги на които им горят по малко.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Това какав разход е градско или изванградско пак подчертавам че няма да е газовинжекцион.междо другото за един месец сам нправил около 3000 км.мисля чеси струва д си сагам газова уредбаами.По мои изчисление се исплаща за някаде около 6 до 7000км.Незнам направ се двоумя попнеже си намирам бензин на 1.5 тов асащо е влияещ фактор и направо незнам затова правиа запитване до всички

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by belov
    Това какав разход е градско или изванградско пак подчертавам че няма да е газовинжекцион.междо другото за един месец сам нправил около 3000 км.мисля чеси струва д си сагам газова уредбаами.По мои изчисление се исплаща за някаде около 6 до 7000км.Незнам направ се двоумя попнеже си намирам бензин на 1.5 тов асащо е влияещ фактор и направо незнам затова правиа запитване до всички
    Щом си намираш бензин на 1.50, то разликата ще е много малка
    Все пак ГАЗ-та е вече 1.10 и нея няма как да ти я "намерят" по-евтино
    Ако все пак караш х 3К км на месец, то ще се избие уредбата доста бързо

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    вече реших утре ще слагам газово пак ако ще да се набутам то и така не бива много .Благодариа на всички за помоща.

  6. #6
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    кажи от къде наливаж за 1.5 и аз да ходя хехехе
    баси бензина златен е станал
    и аз мисля да слагам газова
    друг изход няма баце
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Така е с тези цени на бензина и с лакомиата им не се издарйа аз сам иа дал жече мойта да и закачат газожо.И кокото и да гори няма да е като на бензин.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Последно след сманата на газовия филтър съм със смесен разход под 10 л. газ (155 1.

    Прави сметка


  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    89

    Default

    Aми няма какво да смятам вече сам го сложил но незнам какав разход ще ми даде.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •