Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Прозрачно предпазно фолио за 159

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default Прозрачно предпазно фолио за 159

    Интересно ми е дали някой е поставял тази доста добра екстра на своя автомобил.

    Подобно фолио спасява любимите автомобили от камъчета и драскотини по автомобила.

    Но имам в предвид готов кит направен за 159 а не слагано и рязано отгоре.

    Какво мислите за подобна идея дали би била добра.
    EX 156 1.6 TS

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    Интересно ми е дали някой е поставял тази доста добра екстра на своя автомобил.

    Подобно фолио спасява любимите автомобили от камъчета и драскотини по автомобила.

    Но имам в предвид готов кит направен за 159 а не слагано и рязано отгоре.

    Какво мислите за подобна идея дали би била добра.
    Аз не се кефя на такива неща,отделно можеби едва ли е направено такова нещо за 159.Иначе за олющеното от камъчета си има застрахователи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Аз такова нещо съм виждал само на няколко Поршета ,Астъни и едно Мазерати ,и фолиото е само пред задните колела там където започват раздувките. Дори не съм сигурен дали това му е целта !?!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Така както е написано излиза, че цялата кола си облепяш с фолио. Иначе има такива дето се слагат пред задните гуми и зад предните, както е написал колегата над мен.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  5. #5

    Default

    Моята 159-ка базово си има такова фолио пред задните колела. Идеята е да се облепи предната броня и капака с проздачно защитно фолио, до колкото разбрах. Миналата година на Топ Гиър изложението от 3М облепиха показно две ферарита по същия начин. Не си личи грам след интервенцията и предния капак е защитен от камъни, надрасквания и щети по боята. Лошото е, че фолиото беше около 130 лв метъра без облепянето. Аз съм го мислил този варинат честно казано за ГТВ-то, защото ми писна всеки легнал полицай да ми коства ремонт на бронята.

  6. #6

    Default

    E то от задиране на асфалта никакво фолио нЕма да те спаси... Но иначе да, цената на качествено облепване с такова фолио (труд + мат'рял) е точно колкото на едно качествено боядисване, така, че е малко спорна файдата на "нормална" кола... Е, на ферарито дето боята му струва колкото една друга кола определено има файда

  7. #7

    Default

    При мен също го има това защитно фолио което обхваща част от задните врати и калника,но от единия край е започнало да се отлепя ,пък и имам доста следи от камъчета по предната броня ,също и праговете ми са за освежанаве и мисля сега след зимата всичките тези неща да ми се признаят от застрахователя и да се освежи боята също и да ми сменят лепенките....!дано ми призняат тези козметични забележки при 2000лв автокаско ..!?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #8
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Извън темата :Направи така, че да ти ги признаят, щото могат да се заяждат.Надери си стабилно елементите за боядисване.

    Иначе, няма смисъл ако е за цялата кола да се облепя.Като кола с презерватив
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Който се е интересувал знае, че подобен вид операция е много по-добра от всяко боядисване. Не става въпрос за предпазните две лентички преди задните гуми на 159 ките. Подобен кит изрязан и направен за определена кола покрива изцяло предна броня, капак до средата, калници и огледала. Има рзлични клипчета в интернет където може да се види как издържа и на ожувания.
    Мисля, че да се инвестират 300-400 лв.в подобно нещо е по-добре отколкото да се посещават сервизи. А като се има в предвид, че застраховките ще се увеличават и системата може би ще стане като в UK където водачи с много щети застраховките им излизат много солено.
    EX 156 1.6 TS

  10. #10
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    То по тази логика има фирми облепящи бусове, камиони и т.н. Така може да си сменяте цвета на колата всяка година.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    Който се е интересувал знае, че подобен вид операция е много по-добра от всяко боядисване. Не става въпрос за предпазните две лентички преди задните гуми на 159 ките. Подобен кит изрязан и направен за определена кола покрива изцяло предна броня, капак до средата, калници и огледала. Има рзлични клипчета в интернет където може да се види как издържа и на ожувания.
    Мисля, че да се инвестират 300-400 лв.в подобно нещо е по-добре отколкото да се посещават сервизи. А като се има в предвид, че застраховките ще се увеличават и системата може би ще стане като в UK където водачи с много щети застраховките им излизат много солено.
    Да бе бате,ма за 300-400 лв.няма как да стане,Боян ти каза е само 1 м.фолио струва 130 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Да ама аз днес цял ден се рових и се оказа, че има как даже има и готов кит за 159ки, и то на точно тези цени оригинално Stone Guard нa 3M, и за други модели алфи ако искате ще постна инфо ама да не кажат, че било реклама или по-добре на Л.С.
    EX 156 1.6 TS

  13. #13

    Default

    Направо поствай според мен, ако има недоволни ще го забършат... Или ми прати ЛС ако се притесняваш

  14. #14
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Това фолио върши работа,аз не мисля че е толкова скъпо.70 лв на квадратен метър е карбоновото,което е от най-скъпите на 3М.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Уважаеми колеги давам малко пояснение по темата.

    Както казах има направени вече китове които са изрязани предварително и пасват идеално на автомобила и не трябва да се реже и напасва по самата кола.

    Кита включва: преден капак, ляв и десен калник, предна броня и страничните огледала.

    Китове са направени от фолио Stone Shield на 3М за следните модели:

    Алфа 159/159SW - цената е 440 лв. без ДДС с включен монтаж и консумативи
    Алфа Giulietta - цената е 440 лв. без ДДС с включен монтаж и консумативи
    Алфа Mito
    имат и за моделите на Fiat.

    Гаранцията е 2 години.

    Ако искате мога да ви дам контакти на компанията те са на пазара от 1993 година и са изключително сериозни.
    Last edited by DJraceman; 12-02-2011 at 11:27.
    EX 156 1.6 TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •