Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 84

Thread: Oблог ne0 VS Pinko

  1. #61
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А нещо за промяната на центъра на тежеста ще кажете ли, щото турите ли ги тия чували на Нено, на пистата ще го побъркам и със стария Алфи.
    Колкото по-крива писта, толкова по- добре.
    Иначе, ако някой направи един математически модел, ще е интересно.
    Не забравяйте, че 50% е задкормилното устройство!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Еми отговора е прост, няма да се промени нищо, защото при положение, че и двата опита са с еднакви гуми, джанти и тегло, то гумите ще приплъзнат при едно и също натоварване, без значение от това какъв е размера на дисковете и с каква сила притискат, при положение, че и в двата случая педала е натиснат максимално. Само със смяна на апаратите, няма да има никакъв ефект, защото всички останали (главни фактори като гумите) си остават непроменени Надявам се да съм прав, но може и да се бъркам

    П.П А Ферарист, относно Ф1 си прав, и аз се замислих, малко след това, но вече бях пуснал мнението, така е
    Значи викаш прост отговор и няма да се промени нищо ? Малко ще разводним темата но виж двете снимки и ми кажи кой мотор спира по-добре? Единия е Suzuki 750cc, тежи 144кг и е с два предни спирачни диска с двубутални спирачни апарати, другия е BUELL с един по-голям сп. диск с три-бутален апарат на предно колело, 1000cc и тежи 175кг. И двата мотора са с еднакви предни гуми.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Suzuki.jpg   Buell.jpg  
    Last edited by Доко; 10-03-2011 at 21:28.

  3. #63

    Default

    Ако добавим различни коли или превозни средства, няма как да се получи сравнение.....затва дадох примера с една и съща кола, само дискове спирачки и накладки различни......теоретично разлика не би трябвало да има, защото като се спре зверски, абсолютно винаги абцто ще се задейства, и ще намаля усилието върху спирачките, за да се избегне приплъзването......тогава е без значение мисля дали 156цата е с стокови спирачки, или с 330 брембо......единствения фактор ще са колко сцепление понасят гумите и колко те приплъзват по асфалта, и абесето коригира......спирачките са фактор не повече от 2-3-4-5% в случая.......
    Но пък логиката на производителя да слага големи спирачки на едни коли, а по малко на други е свързана точно с тая дума от примера в началото - примера е за кола "по инерция"......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #64
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Значи викаш прост отговор и няма да се промени нищо ? Малко ще разводним темата но виж двете снимки и ми кажи кой мотор спира по-добре? Единия е Suzuki 750cc, тежи 144кг и е с два предни спирачни диска с двубутални спирачни апарати, другия е BUELL с един по-голям сп. диск с три-бутален апарат на предно колело, 1000cc и тежи 175кг. И двата мотора са с еднакви предни гуми.
    Говорим за коли и НАКОВАВАНЕ на спирачките, а не просто натискане на спирачките. А и двата мотора са тотално различни един от друг. Демек условието на задачата е спазено само това, че гумите са еднакви, това е тотално различно от това което Ферарист запита

    П.П Виждам, че и вече е даден отговора на задачата Поздрави!!!
    Last edited by D-I-V-A-K-A; 11-03-2011 at 02:30.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Говорим за коли и НАКОВАВАНЕ на спирачките, а не просто натискане на спирачките. А и двата мотора са тотално различни един от друг. Демек условието на задачата е спазено само това, че гумите са еднакви, това е тотално различно от това което Ферарист запита

    П.П Виждам, че и вече е даден отговора на задачата Поздрави!!!
    Мдаа при така поставената задача, такъв ще е резултата, но математиката е едно, а практиката е съвсем друго, и според мен за да се тестват реално качествата на спирачките с по голям размер се изискват други условия при задачата. В случая при еднократно спиране от 100км/ч на студени спирачки дори и да сложиш дискове от Трабант, резултата ще е същия
    Last edited by Доко; 11-03-2011 at 10:00.

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако добавим различни коли или превозни средства, няма как да се получи сравнение.....затва дадох примера с една и съща кола, само дискове спирачки и накладки различни......теоретично разлика не би трябвало да има, защото като се спре зверски, абсолютно винаги абцто ще се задейства, и ще намаля усилието върху спирачките, за да се избегне приплъзването......тогава е без значение мисля дали 156цата е с стокови спирачки, или с 330 брембо......единствения фактор ще са колко сцепление понасят гумите и колко те приплъзват по асфалта, и абесето коригира......спирачките са фактор не повече от 2-3-4-5% в случая.......
    Но пък логиката на производителя да слага големи спирачки на едни коли, а по малко на други е свързана точно с тая дума от примера в началото - примера е за кола "по инерция"......
    разглеждаш прекалено опростено спирачната система

    а ако наклона е безкраен и сцеплението клони към 0-та

  7. #67

    Default

    Не случайно дадох за пример 2 различни мотора. По-тежкия е с един голям спирачен диск, по-лекия е с два по-малки и от 200км/ч спират еднакво екстремно. Това което говоря не е математика, и двата мотора са мои, практиката показва, че един голям диск върши работа колкото два малки, извода всеки сам да си го прави

    п.с. В случая Ферариста тества качествата на гумите, но не и на спирачките.
    Last edited by Доко; 11-03-2011 at 12:44.

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    разглеждаш прекалено опростено спирачната система
    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    а ако наклона е безкраен и сцеплението клони към 0-та
    Дебата ми с колегата беше за друго но от него тръгна тоя за причината да слагат по големи спирачки на мо мощни коли........иначе на въпроса ти мисля че при наличие на АБС и еднакви гуми какъв е наклона и сцеплението за спирачките е без значение......
    Умисъла на производителя да слага по големи спирачки на коли близки по тегло, но различни по мощност е че спирането им не е винаги с условието "по инерция".....ако всички спираха по инерция, спирачките щяха да са съобразени с теглото на колата, но в случая са съобразени с инерционния момент който прави двигателя на по мощната кола, щото ако например си се юрнал по надолнище с 200 и спреш пак юнашки но не изключваш от скорост, тогава на колата освен собственото и тегло, действа и инерцията на двигателя.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #69
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    [INDENT]
    Дебата ми с колегата беше за друго но от него тръгна тоя за причината да слагат по големи спирачки на мо мощни коли........иначе на въпроса ти мисля че при наличие на АБС и еднакви гуми какъв е наклона и сцеплението за спирачките е без значение......
    Умисъла на производителя да слага по големи спирачки на коли близки по тегло, но различни по мощност е че спирането им не е винаги с условието "по инерция".....ако всички спираха по инерция, спирачките щяха да са съобразени с теглото на колата, но в случая са съобразени с инерционния момент който прави двигателя на по мощната кола, щото ако например си се юрнал по надолнище с 200 и спреш пак юнашки но не изключваш от скорост, тогава на колата освен собственото и тегло, действа и инерцията на двигателя.......
    Здравейте колеги искам и аз да оспамя малко темата по въпроса за спирачките .Значи причината за разлика в спирачките на две горе долу равни като тегло коли ,но с различни по мощност мотори не е само една ,а са няколко а именно ,че по големия мотор има право по закон на по големи гуми и така стигаме до казаното от ферарист за спирачния ефект и сцеплението ,другото колата с по голям мотор има право пак по закон ,а не това което искаме ние ,да тегли по тежко ремарке или каравана от тази с по малкия ,и после идва момента за работния диапазон ,като се предполага че при по големия мотор той е при по голяма работна скорост и по малките дискове ще работят много по натоварени и ще поддържат по висока температура което води до много по къс живот
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #70
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    [INDENT]
    щото ако например си се юрнал по надолнище с 200 и спреш пак юнашки но не изключваш от скорост, тогава на колата освен собственото и тегло, действа и инерцията на двигателя.......
    За моторна спирачка ли говорим? Защото в този момент горивоподаване няма и двигателя действа като спирачка - освен ако не даваш газ и натискаш спирачката едновременно.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  11. #71
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Talking

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    щото ако например си се юрнал по надолнище с 200 и спреш пак юнашки но не изключваш от скорост, тогава на колата освен собственото и тегло, действа и инерцията на двигателя.......
    Ники, дойде ти реда и на тебе да напишеш нещо идиотско С най-добри чувства, знаеш

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ники, дойде ти реда и на тебе да напишеш нещо идиотско С най-добри чувства, знаеш
    Ся разбирам че понякога старите шофьорски митове предавани от уста на уста насаждат с годините убеждението че някой неща са си така, и човек им вярва без понякога да се замисли дали е така......като например слизането по мокър или заледен наклон на скорост.......
    Точно така си е това, но не включвате в уравнението както казах ключовата дума.....ИНЕРЦИЯ.....
    Ако я включите както трябва, ще видите че моторната спирачка при екстремно спиране не е това което човек си мисли.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ся разбирам че понякога старите шофьорски митове предавани от уста на уста насаждат с годините убеждението че някой неща са си така, и човек им вярва без понякога да се замисли дали е така......като например слизането по мокър или заледен наклон на скорост.......
    Точно така си е това, но не включвате в уравнението както казах ключовата дума.....ИНЕРЦИЯ.....
    Ако я включите както трябва, ще видите че моторната спирачка при екстремно спиране не е това което човек си мисли.......
    Мдаа, оборотите падат по бавно и увличат...едва ли някой ще съумее да превключи толкова бързо от 4-3-2-1 скорост, за да използва ефективно моторна спирачка, еле пък на пистата
    Last edited by Доко; 11-03-2011 at 23:08.

  14. #74
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Не ми стана ясно защо оборотите падат бавно и увличат? Какво увличат точно оборотите? При скорост 200 км/ч имаме около 5600-5700 об/мин. Докато достигнат до около 1500 об/мин, ако приемем, че до там имаме моторна спирачка, ще изминат около 3-5 сек. - говоря примерно. През това време няма нужда от смяна на предавки за да действа моторната спирачка. При моторната спирачка се използва работата, която вършат буталата да състяват въздуха в цилиндрите, т.е. двигателя се превръща в компресор. Аз не съм виждал компресор да работи от инерция, ако това искате да кажете.
    Last edited by rossenvn; 11-03-2011 at 23:38.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Не ми стана ясно защо оборотите падат бавно и увличат? Какво увличат точно оборотите? При скорост 200 км/ч имаме около 5600-5700 об/мин. Докато достигнат до около 1500 об/мин, ако приемем, че до там имаме моторна спирачка, ще изминат около 3-5 сек. - говоря примерно. През това време няма нужда от смяна на предавки за да действа моторната спирачка. При моторната спирачка се използва работата, която вършат буталата да състяват въздуха в цилиндрите, т.е. двигателя се превръща в компресор. Аз не съм виждал компресор да работи от инерция, ако това искате да кажете.
    Скочи на спирачката от 200 и ще ти стани ясно

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •