Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем със скоростната кутия

  1. #1
    Младши алфист iv_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    8

    Default Проблем със скоростната кутия

    Здравейте, колеги,
    Карам 33-ойка, 1.4 инжекция, 93-та година имола. Днес както спирах на един светофар и изключих от скорост почна да се чува много силно тракане/дрънчене от скоростната кутия. Колата започна да заглъхва все едно е на скорост, а като пусна спирачката се мъчеше и да тръгне напред (като натисна съединителя всичко е ок което ме навежда на мисълта че той си е наред). Установих че трета изобщо не мога да вкарам на 4-та се чува само стържене и не може да влезе и имах само 1-ва 2-ра 5-та и задна (като не всеки път включваше втора).
    Мисълта ми е ако се окаже че нещо вътре е заминало заслужава ли си да се прави или по-добре да изровя някоя читава скоростна кутия от морга.
    Ако на някого му се е случвало нещо подобно моля да сподели и да каже кое е по добре.

    Поздрави

    Alfa Romeo 33 1.4 IMOLA 93г.

  2. #2
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    На мен същата кола същия проблем , е почти де само 3 та се събори и грам невлизаше , от къв зор и аз не знам вкючих от 2 на 1 ва и изстърга на умряло .А тя и по принцип си хъркаше яко при привкючвания на по долна предавка .Аз сащо като теб си казах по-добре една читава да сложя на онея времена дадох 200 кинта , но и тая яко стърже при смяна на предавки , което ме навежда на мисълта ,че и тя скоро ще падне :Д та мисълта ми е по-добре ако имаш възможност да идеш при боби 33 да ти я оправи и да нямаш и хъркания ! А конкретно към него ако прочете това би ли могъл да ми каже ако някой път имам път към сф да взема и другите скороти да направим от две едни читави за колко време ще стане ориентировачно ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #3
    Младши алфист iv_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    8

    Default

    Мерси за информацията човек.
    Значи по-добре да си ремонтира ... дано не е няква салата станала вътре и да ми кажат че е мъртвец иначе и на мен ми искат 200 кинта за скоростна кутия в една морга.

    Alfa Romeo 33 1.4 IMOLA 93г.

  4. #4
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Колега, виж в купува-продава моята тема за скоростите. И ще си решиш проблема.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •