Results 1 to 11 of 11

Thread: Кора на багажник при 146

  1. #1
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default Кора на багажник при 146

    Здравейте младежи

    Как се сваля кората на багажника при 146-ците? Освен 4-те болта в долната част на кората има ли и щифтове в страни и нагоре по рамката на вратата? Евентуално ако някъде се намират снимки?

    Благодаря предварително
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Има нещо като щипки. Излизат с дърпане. Снимки нямам, но по спомени са предимно в горната част, към стъклото.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Благодаря на Тонов за бързия отговор. Наистина щипките са точно от страната на стъклото Кората е свалена, сега трябва да открия защо не пръска течност върху стъклото ..... стича се някъде по багажника
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  4. #4
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Проблемът ти не е под кората. Отвори багажника и погледни в горния ляв ъгъл между вратата и купето. Има едина гумирана тръба, ако мога така да я нарека, под която се крие целия сноп кабели + маркучето на пръскалката. Тъй като там маркучето често бива подлагано на сгъване/разгъване лесно се пука или къса. Поне 90% съм сигурен, че от там ти идват ядовете. От там ти идва и тая вода която се стича като се опитваш да пръскаш.
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #5
    Младши алфист svilko's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Русе
    Age
    46
    Posts
    17

    Default

    При мен проблема беше запушен клапан който се намира от лявата страна близо до стопа/към калника/.Махни постелката и ще го видиш.Аз го замених с медна тръбичка и сега няма проблеми.

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by svilko View Post
    При мен проблема беше запушен клапан който се намира от лявата страна близо до стопа/към калника/.Махни постелката и ще го видиш.Аз го замених с медна тръбичка и сега няма проблеми.
    точно там е редовния дефект, може даже маркуча да се е извадил от клапана и да си пълниш багажника с вода. мисля даже че е достъпно и от джобчето на тапицерията за смяна на крушките на левия стоп.
    точка

  7. #7
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Във връзка с темата за кората на багажника искам да споделя един проблем. Независимо дали карам на павета или по хубав асфалт от багажника се чува ужасно скърцане. Преди няколко дни свалих кората, която е на самия багажник и под която се намира механизма на задната чистачка. Повечето щипки от пластмасовата страна са здрави, но в гнездата, където влизат в самата врата на багажника липсват едни метални щипки, които уплатняват при поставянето на кората. Предполагам, че заради това кората не застава където й е точното място, допира се до кората в багажника (тази хоризонталната, която е зад задните седалки) и се получава гадното скрибуцане. Някой оправял ли се е с подобен проблем? Питам, преди да съм надупчил с бормашината на още 2-4 места и да фиксирам кората с винт - хамалско ми се струва...
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  8. #8
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Някой беше споменал, че при него скрибуцането е било от механизма на ключалката. Може да пробваш с това. (Да дупчиш с рапидки ще е брутално)
    Бай дъ уей при мен също го има това скрибуцане на кофти настилка, но нервите ми засега държат Иначе мисля да почна да разглабям багажника детайл по детайл докато шума не изчезне
    146 1.6TS CF1 '98


  9. #9

    Default

    Шумът изчезва с музика и преди съм го казвал. Малко по-силна музика и няма проблеми
    П.П. доста труд е да спре по-другия начин шумът и то ще е временно. Пътищата не ни го позволяват.

  10. #10
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Не, сигурен съм, че не е от ключалката. Сега си карам без гореописаната кора и шумът го няма.
    Много ми е интересно едно - попринцип изработката на детайлите не е лоша, по тъблото няма скърцания, няма разминаване на детайли и грозотии. Само незнам кой е тоя дето се е изложил с поставянето на гадните пластмаси отзад, които въобще не се връзват с останалите елементи от интериора и създават впечатление за евтинящина! Една манерка като Голф 3 например има по-добра кора от нашите.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    аз колкото съм се заслушвал, скърцането идва от хоризонталната кора /тая с въженцата/ където и е оста и където опират тампончетата в пластмасата на багажника.
    иначе тия щипки с металната част след фейслифта са сменени с едни щипки с пера които хващат по-добре.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •