Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: проблем с 159

  1. #1

    Default проблем с 159

    здр на всички двигателят ми е 1.9-150к.c. ,проблемът ми е че в маслото навлезе нафта изведнъж след около 500км пробег започна очеизвадно да намалява горивото без никъкви симтоми на прекъсване запъване загряване течове и т.н. колата си работише както и друг път перфектно и след 2-3км на кръстовище спирам и гледам отзад мъгла от бял пушек смърдящ на нафта покарах още 1-2км и спрях изгасих гледах няколко пъти щеката и все ми се вижда мн маслото след известно време запалих отново работата на мотора все същата нормална вече не пушеше,но маслото си е все така повече.някой ако сее зблъсквал с такъв проблем моля да помогне

  2. #2
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Не се притеснявай колега, колата просто е влезнала в режим на самоочистване. Когато нафтата не е качественна-пуши бял пушек и мирише на сяра и изгоряло.
    Ако караш с качественна нафта-няма никакво пушене когато се самопочиства.
    На форума много е писано по този въпрос-погледни в темите.
    Не се притеснявай. По принцип колата автоматично влиза в този режим на всеки 500 км. Можеш даже да го следиш, ако ти е интересно. Забелязвасе вдигане на оборотите и се изменя шумът надвигателя - процеса е около 2-5 мин.
    Следващият път когато колата се самоочиства- недей да гасиш двигателя, а си карай нормално докато процеса свърши.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    Не се притеснявай колега, колата просто е влезнала в режим на самоочистване. Когато нафтата не е качественна-пуши бял пушек и мирише на сяра и изгоряло.
    Ако караш с качественна нафта-няма никакво пушене когато се самопочиства.
    На форума много е писано по този въпрос-погледни в темите.
    Не се притеснявай. По принцип колата автоматично влиза в този режим на всеки 500 км. Можеш даже да го следиш, ако ти е интересно. Забелязвасе вдигане на оборотите и се изменя шумът надвигателя - процеса е около 2-5 мин.
    Следващият път когато колата се самоочиства- недей да гасиш двигателя, а си карай нормално докато процеса свърши.
    Всичко е така,само дето като започне процедурата по самопчоистване,трябва да се кара 15-20 мин. с над 2500 об.,инче процедурата се прекратява.

    ---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

    Quote Originally Posted by pesho34 View Post
    здр на всички двигателят ми е 1.9-150к.c. ,проблемът ми е че в маслото навлезе нафта изведнъж след около 500км пробег започна очеизвадно да намалява горивото без никъкви симтоми на прекъсване запъване загряване течове и т.н. колата си работише както и друг път перфектно и след 2-3км на кръстовище спирам и гледам отзад мъгла от бял пушек смърдящ на нафта покарах още 1-2км и спрях изгасих гледах няколко пъти щеката и все ми се вижда мн маслото след известно време запалих отново работата на мотора все същата нормална вече не пушеше,но маслото си е все така повече.някой ако сее зблъсквал с такъв проблем моля да помогне
    Колегата ти е отговорил,иначе това с маслото всички 159-ки са така,не е повече маслото,просто след като е работила и извадиш щеката,винаги е така,и мойта е така,бях се притеснил но няма нищо страшно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    Благодаря за отговора но неме задоволява.Изчел съм това за регенерирането ,до сега вече 15000км него е правила а маслото със сигурност е повече ,източих го и налях друго.Интересно е че нафтата свърши набързо както имаше за около 150км. и за около 5км светна лампата и започна да скимти че няма гориво и колата при всичката мъгла която пусна несе промениха нито обороти нито нещо друго единственото нещо поразлично от обикновенно бе пушека и изчезването на горивото.Не споменах че преди около 800-900км.махнах ДПФ и катализатора

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by pesho34 View Post
    Благодаря за отговора но неме задоволява.Изчел съм това за регенерирането ,до сега вече 15000км него е правила а маслото със сигурност е повече ,източих го и налях друго.Интересно е че нафтата свърши набързо както имаше за около 150км. и за около 5км светна лампата и започна да скимти че няма гориво и колата при всичката мъгла която пусна несе промениха нито обороти нито нещо друго единственото нещо поразлично от обикновенно бе пушека и изчезването на горивото.Не споменах че преди около 800-900км.махнах ДПФ и катализатора
    Ми това последното колега трябвало да го споменеш още в началото Следователно проблема трябва да се търси другаде и като за начало една качествена диагностика
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pesho34 View Post
    Благодаря за отговора но неме задоволява.Изчел съм това за регенерирането ,до сега вече 15000км него е правила а маслото със сигурност е повече ,източих го и налях друго.Интересно е че нафтата свърши набързо както имаше за около 150км. и за около 5км светна лампата и започна да скимти че няма гориво и колата при всичката мъгла която пусна несе промениха нито обороти нито нещо друго единственото нещо поразлично от обикновенно бе пушека и изчезването на горивото.Не споменах че преди около 800-900км.махнах ДПФ и катализатора
    При премахване на ДПФ-а и катализатора е нужна и промяна във софтуера - ако нещо не е направено както трябва колата ще се държи точно по описания начин
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    При премахване на ДПФ-а и катализатора е нужна и промяна във софтуера - ако нещо не е направено както трябва колата ще се държи точно по описания начин
    Според мен не е правено нищо даже,имаше една Вектра,даже ти я пращах на теб/незнам дали е идвала/тя беше така,махнат физически ФАП,но без промяна в софтуера,и правеше същите фокуси,изродски разход и нафта в маслото.

    П.С.Колега трябва да отидеш да ти променят софтуера,иначе няма да се оправи.Мойта е правена от Бобо,и вече 12 000 км.никви проблеми
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    за момента е добре разхода нее много дори си е доста приличен. колко струва тая промяна на софтуера
    Last edited by pesho34; 15-02-2011 at 22:34.

  9. #9
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Това да не е сливенска сива алфа? Не е по темата но прилича на случай дето коментирахме тея дни
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pesho34 View Post
    за момента е добре разхода нее много дори си е доста приличен. колко струва тая промяна на софтуера
    Да сега е ОК,но това ще се случва всеки път,когато колата си пусне саморегенрация
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11

    Default

    колега,

    тази промяна на софтуера Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА след премахване на ДПФ-а. Не е евтина, но трябва да се направи, защото в противен случай ще си прецакаш колата рано или късно.

  12. #12

    Default

    ще се помъча да реша проблема по друг начин,смятам че ще я излъжа някакси

  13. #13
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Не по темата-но колега решението ти е малко странно - как ще го решиш по друг начин?
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  14. #14

    Default

    Какво странно да има да нее умрял човек.като имам резултата ще споделя,нали за това са проблемите зада ги решаваме.

  15. #15

    Default

    С мойта друг проблем който мога да нарека "бял кахър" ,но неприятно:-слизам преди малко в гаража и изненада колата не пари акумолатора едвам върти ,не даваше никакви признаци че си отива ,но явно е свършил колата няма 3г. още и съм с оригиналния но явно толкова му е живота.

    п.п добре че си имам и ГТВ-то,че подкарах него.
    По темата към колегата задължително закарай колата да ти пипнат софтуера защото ще преее........еш колата.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •