Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Звукоизолация на вратите - по-добра музика

  1. #31
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Подробна статия за тези, които се интересуват:

    http://www.parts.bg/?module=content&...B8%D1%82%D0%B5
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  2. #32
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Доста качествено е направено,но откъде може да се сдобием с такова метално фолио и шумоизолационна пяна,и горе долу ориентировъчни цени...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  3. #33
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by savo86 View Post
    Горе към 75 и долу още толкове, значи горе-долу 150 Материалите в повечето случаи ще трябва по интернет да ги поръчате, освен ако не живеете в София или Пазарджик. Първоначално купих от Варна комплект за врата, който включваше всички необходимо на цена 35 лв. Впоследствие се оказа, че съм купил последния и никъде не разполагат с такива комплекти. Затова си поръчах от интернет, но доставката излезна 10-15 лв. понеже тези неща тежат.
    Здравей,
    взех си два комплекта от 35лв. Като гледам материалите ще стигнат за облепването на вътрешната стена на вратата / тази към купето/. Вътре във вратата ще остане само дунапрененото парче. То достатъчно ли е или да поръчвам още листове от тези с фолиото и да облепя и вътрешната част на вратата с него.

    ---------- Post added at 11:15 ---------- Previous post was at 11:12 ----------

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Доста качествено е направено,но откъде може да се сдобием с такова метално фолио и шумоизолационна пяна,и горе долу ориентировъчни цени...
    Aval, Avitel, rnb-audio, Ключовата дума "изолация STP"
    Last edited by svetlastf; 09-05-2011 at 11:17.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #34
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Нагоре...
    Айде де, няма ли кой да ми отговори на въпроса?

    savo86, bufer82
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  5. #35
    започва да се пристрастява georgievd's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Миналата година като си слагах усилвателя в един от гореизброените сервизи разпитах колко ще ми струва изолацията - за определена сума ти отговарят и решават всички въпроси и проблеми.
    С някои интервенции по колата предпочитам да не рискувам.
    I came, I saw, I ran away screaming

  6. #36
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Вратата ми е със свалена кора. Сменях стъкло и машинка понеже ми разбиха колата и взеха касеткофона.... Никаква философия не е демонтажа. Не мисля да наливам пари във цитираните фирми. Просто ще използвам момента до пооправя малко звука . Интересува ме само материала в едната опаковка достатъчен ли е за осезаемо подобрение или да купя още .
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  7. #37

    Default

    Само да кажа, че и аз свалях кората на една от вратите защото беше некадърно сложена и се наложи да си купя 5 нови щипки. За които ме одраха по 1лв на щипка в един магазин в Горубляне. Имат всякакви щипки ама май под 1лв на парче няма.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  8. #38
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Вратата ми е със свалена кора. Сменях стъкло и машинка понеже ми разбиха колата и взеха касеткофона.... Никаква философия не е демонтажа. Не мисля да наливам пари във цитираните фирми. Просто ще използвам момента до пооправя малко звука . Интересува ме само материала в едната опаковка достатъчен ли е за осезаемо подобрение или да купя още .
    Kупи си битомна лента от бриколаж и облепи външните ламарини! Имаше такава 10 см широка за 12 лв май беше .. по 1 на врата ще ти стигне даже и ще остане ...
    И тоя дунапрен си няма място там във вратата .....

  9. #39
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Вратата ми е със свалена кора. Сменях стъкло и машинка понеже ми разбиха колата и взеха касеткофона.... Никаква философия не е демонтажа. Не мисля да наливам пари във цитираните фирми. Просто ще използвам момента до пооправя малко звука . Интересува ме само материала в едната опаковка достатъчен ли е за осезаемо подобрение или да купя още .
    Колега, ДА достатъчно е. Шофьорската врата е направих с комплекта и от там се зарибих. Другата предна врата я направих по същия начин, но добавих и малко парче изолация вътре във вратата. Струва ми се. че разлика няма. По принцип вътре във вратите има по едно парче подобен материал, който е монтиран в завода. На задните врати не съм слагал от тази релефната подложка, която е за зад колоната, понеже беше свършила в магазина. Въпреки това и задните станаха много добре, но за преповъчване е да я сложите.
    За последната стъпка, която съм описал (запълване на дупката между кората и металния ръб на вратата) не мога да ви кажа какъв е ефекта, понеже не съм сравнявал със и без, но според мен е много важно. Всички врати ги направих така, това предотвратява звуковите вълни да навлизат зад кората и да създават вибрации.
    Извинявайте, че не пиша редовно, но имам доста работа напоследък.

    Поздрави
    Last edited by savo86; 19-05-2011 at 01:05.
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  10. #40
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    а ако можеше цялата тая процедура и да намали скърцането от вратите ,цена нямаше да има,щях и аз да се възползвам
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  11. #41
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Какво скърцане имаш предвид? Ако са счушени/увредени щипките и не е закачена плътно кората може от това да се получава...
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  12. #42
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    ми ужкем са здрави колега,но по неравности има някакво скърцане,за някой пенсионер не го дразни но мене определено ме дразни,пръсках със спрейове разни глупости без резултат
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  13. #43
    Младши алфист кюмюрджия Arti156SW's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    5

    Default Изолацищя на вратите.

    Колеги след неклкократна смяна на говорители в мойта красавица и определеното ми недоволството от получения резултат , въодушевен от колегата саво86 реших и аз да направия нещо с проблемните кори.Закупих от авал четварт квадрат порест -подобен на гъба за баня материал, от бриколаж набарх едни пло4ки смес между пвц битум и самозелпващи .Разкатанчих всички кори, с голяма мъка запълних жсички големи отвори с шпертплат, а останалите малки със стериопор, запълних абсолютно всичко включително и отвора който е между кората и колоната там набутах големи парчета стериопор, а плочите от бриколаж намазани с силикон залепих под оригиналните изолации на вратата, целия бюджет е кам 40 лв със силикони 3 дена работа и страхотен ефект.Сега до макс да слушам няма кривене, басът падна доста ниско и получих доста саунд, един познат който се занимава с музика след като чу крайния резултат доста се очарова ,вибрациите в корите останаха, но да отбележа вече няма дранкане скарцане или каквото и да било, корите вибрират от самите говорители а няма струящ въздух никаде, на мен ми харесва доста ,пък и за тия пари ,наиситна важното е да се постигне абсолютно затворен обем и разликата е огормна Дано съм полезен на някои колеги, аз нямам против стом докосна кората да жибрира само да не скарца или да треперият копчетата.Сега всичко е в миналото, да отбележа с pionner 6000ub ,http://www.aval-bg.com/car-audio/pio...neer-ts-e1702i предна линия и задна http://www.aval-bg.com/car-audio/ken...wood-kfc-s1782, успех на всички, с мерак и желание всичко став.а
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC01551.jpg   DSC01594.jpg   DSC01837.jpg  
    2001 Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTD 10V 136hp



  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by slav40 View Post
    Kупи си битомна лента от бриколаж и облепи външните ламарини! Имаше такава 10 см широка за 12 лв май беше .. по 1 на врата ще ти стигне даже и ще остане ...
    И тоя дунапрен си няма място там във вратата .....
    Преди да си купа Алфата(147) карах Пежо 306(все още го имам и карам) му облепих вратите с тази битумна лента,само че аз я купих от Практикер.Доста си поиграх и доста лента налепих,място не остана -вътре по стените,външните стени,навсякъде(понеже саунда на 306 ците е ужасен).Та крайния резултат беше Уау в сравнение с преди. Аз не виждам смисъл да се дават толкова пари за това STP като за половината сумя ще се направи цялата кола.Сега В Алфата звука също много ме изнервя.СД- то ми е Алпин среден клас ,доста добре свиреше в пежака сега обаче работата куца ,предните говорители също са Алпин...ми файда никва.Мисля пак да си взимам от тая битумна лента от Практикер или ако има нещо друго подобно от този материал и с него да пробвам.Но това STP и толкова излишни пари за него не виждам смисъл да се дават.

  15. #45

    Wink

    Материала се казва K-Flex и можеш да го купиш от тук.
    Не е много скъп, а е лек и резултата е повече от перфектен.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •