Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: Звукоизолация на вратите - по-добра музика

  1. #46

    Default

    Моя е този

  2. #47

    Default

    Малко свършена работа днес!Леко икономично ,но това е положението.В касичката толкова имаше
    http://nightwatch.snimka.bg/tuning/a...dio.714175.all

  3. #48
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Колеги,понеже и аз съм решил да правя същата интервенция на моята кола,имам само един въпрос.Какво се случва с тази изолация ако се наложи да се извършват някакви ремонти вътре във вратата.Имам чувството че това няма отлепване след като се залепи.Вярно че може и никога да не се наложи отваряне на вратата,но аз мисля с преспектива и за мен е важно да направя изолация на вратите без да се налага някога във времето да я надърпам заради някой скъсан кабел във вратата примерно.Ако я залепя по ламарината вътре във вратата ще има ли ефект или не.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  4. #49
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by toshko69 View Post
    Колеги,понеже и аз съм решил да правя същата интервенция на моята кола,имам само един въпрос.Какво се случва с тази изолация ако се наложи да се извършват някакви ремонти вътре във вратата.Имам чувството че това няма отлепване след като се залепи.Вярно че може и никога да не се наложи отваряне на вратата,но аз мисля с преспектива и за мен е важно да направя изолация на вратите без да се налага някога във времето да я надърпам заради някой скъсан кабел във вратата примерно.Ако я залепя по ламарината вътре във вратата ще има ли ефект или не.
    Отлепва се, да не ти се налага, но се отлепва лесно, просто остава от смолата и трудно се чисти - на мен ми бяха счупили стъкло и се наложи. Правилото в изолацията е, че се слага докато провисне вратата . Шегувам се, но наистина колкото повече, толкова по-добре. Ще има ефект.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  5. #50

    Default

    Това с количеството е така, но и за по-нататъшни интервенции е доста трудно. Аз подобрих доста стабилно звука в купето на моята предишна кола и резултата беше 250лв и доста добър звук на аудиосистемата.
    Ето и снимки
    Материалите, които използвах са:
    1. Основа - Битумна лента с оловно покритие - така се отнема "трептенето" на ламарините и изчезва т.нар. постоянно кънтене в купето.
    2. Звукоизолиращ слой - Шумоизолация ОДЕ К-флекс, но без алуминиево покритие. Така премахнах, т.нар. бучене на говорителите около 100хц, а колата утихна понеже изчезна честотата от вихрите и кънтенето, останаха само гумите в купето.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  6. #51

    Default

    Аз такъв филм си вкарах че....Без да искам отвътре бях лепнал битумна лента върху релсата.Не знам как е станало след като много внимателно всичко слагах.И в резултат на това прозореца не слизаше надолу.И това го разбрах след като бях започнал да слагам кората вече.4 часа съм бъркал през дъпката на говорителя и чоплих с пръсти.Е**а ми се майката.Няма махане това нещо.По изчистих го но не идеално,нямаше как просто.В крайна сметка прозореца се движи но се надявам да не залепне водача някой ден по остатъците на релсата.
    П.П. В крайна сметка аудиото се подобри.

  7. #52
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Аз за това ще разглобя всичко от вратите,което ми пречи и ще я лепна за ламарината отвътре,за да не изпадам в приключения.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •