Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: По-голям воден радиатор за 155 - от каква кола ще стане?

  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default По-голям воден радиатор за 155 - от каква кола ще стане?

    Искам да сложа малко по-голям воден радиатор на 155-цата.
    Познавате ли автомобил от който може да се намери съвместим радиатор, който да е малко по-голям?
    Примерно мисля че на 156 бензиновите модели са с по-големи радиатори и отвори за флуида от едната страна пак, но дали става да се монтира датчика за перката и да се монтира в мястото отпред на 155?
    Друг вариант е да се повиши ефективността на потока който минава през радиатора по време на движение...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    започва да се пристрастява racer666's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    46
    Posts
    52

    Default

    От 155 1.9 TD . По дълъг е с към 6 сантиметра. Щуцерите за тръбите са същите като твойте. Май е и по-дебел, но не съм сигурен.

  3. #3

    Default

    Един познат така искаше по голям рад, предложиха му опция за такъв дето сбира 400 грама вода повече, и е малко по голям, и с 80 кинта по скъп......накрая взе некви сметки прави, изчислява сечения и диаметри на маркучите от и до рада, сложи по дебели, и каза че сега системата сбирала 500 грама повече вода.....ся е отделен въпроса че охлаждащата площ е същата, но пък повече вода минава през нея, но си беше голямо упражнение......

    Защо ти е по голям радиатор?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    искам по време на движение, на цялата газ като се кара колата, да не вдига над 85-90 градуса!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    искам по време на движение, на цялата газ като се кара колата, да не вдига над 85-90 градуса!
    Като начало си изчисти много добре стария радиатор (особено ако е оргиналния). Разстоянието м/у ламелите се задръстват с боклуци и спират топлообмена. Същото важи и за радиатора на климатика (ако имаш такъв).
    Виж дали ще има промяна и чак тогава мисли за по-голям радиатор (а може би и водна помпа?)...
    Иначе до колкото знам размерите за 1.9 ТД и 2.0 ТС са еднакви, разликата е в в отвора на датчика за температурата на самия радиатор - на някои го има, на други е запушен.
    Тук на първата снимка може да видиш как изглежда нов радиатор за 2.0 ТС с клима в сравнение с оргиналния

    AR 145 QV '97

  6. #6

    Default

    По принцип тия дето са за същата кола без климатик имат мааалко по-голяма охлаждаща площ в сравнение с този за кола с климатик (заради захващането на радиатора за климатика) ама чак толкова ефект колкото искаш едва ли ще постигнеш с такъв...

  7. #7
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Къде ти загрява на калояново ли? Аз бях с нов радиатор Валео и никога не е загрявала над 95 градуса. Стрелката утива малко над 90 ако е много голям зора и там остава.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Колата на цялата газ си загрява до 100 градуса, като се има предвид че термостата е напълно отворен на 102 градуса, според мануала на колата. Идеята е да не минава 90 градуса на цялата газ, защото след 90 градуса лекинко спада вървежа на мотора. Има и климатичен радиатор пред водния. Водния е на има няма 2-3 години. Винаги го мия нарполет. Климатичният радиатор не е обаче в много добро здраве на ламелите и е възможно леко да играе роля за загряването. Иначе лятото на магистрала с климатик си карам и температурата все е след 90 градуса, миналата година. Като върна газта на принудителен празен ход спада, но едно време с оригиналния радиатор повече от 95 градуса и то намясто в града не бях виждал. Мисля си даже че стария радиатор беше меден, а този е алуминиев...
    Last edited by Furious 155; 16-02-2011 at 16:48.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    що не сложиш термостат който да отваря на по-ниски градуси и евентуално друг датчик за перките.
    точка

  10. #10

    Default .

    Иване смени си радиатора с нов!
    А стария пробвай да го надуеш с уста..и ще останеш изненадан.
    По тоя пъТ някои вече са се върнали.
    А като си решил да правиш излишни интервенции,що не си направиш една рамчица и не си боднеш един алуминиев "рацинг" с алуминиеви пити за стотинки повече от една Авия примерно.
    Та симптомите са ти типични за 15-20 годишна 155-ца,затапила ти се е и твойта.
    Quote Originally Posted by kolev View Post
    що не сложиш термостат който да отваря на по-ниски градуси и евентуално друг датчик за перките.
    Би ли препоръчал такъв термостат,щото май няма например.Това не е Фау Ве Гоуф.
    За датчика съм съгласен.Сложи на НОВИЯ радиатор датчик от бензиниво Ритмо,Регата и тн. с една скорост и изолирай реостата на бавната скорост.
    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Искам да сложа малко по-голям воден радиатор на 155-цата.
    Познавате ли автомобил от който може да се намери съвместим радиатор, който да е малко по-голям?
    Примерно мисля че на 156 бензиновите модели са с по-големи радиатори и отвори за флуида от едната страна пак, но дали става да се монтира датчика за перката и да се монтира в мястото отпред на 155?
    Друг вариант е да се повиши ефективността на потока който минава през радиатора по време на движение...
    156 нямат дачик на радиатора.Перката се контролира от еку-то,което взима информация от сендера на термостата
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 16-02-2011 at 21:50.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ама той радиатора си е нов, от магазина... колко по-нов да си взема?
    Антифриза е и той на има няма година и си е бистър. Единствено е възможно да има още нещо останало от предишно наличие на масло в охладителната система, но то ще е залепнало ако го има, отпреди 2 години като правих гартнитура на главата.
    Last edited by Furious 155; 16-02-2011 at 17:55.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12

    Default

    Аз ако съм на тебе просто ще си държа системата изправна, или както колегата каза алуминиев......ся не знам точно какво влияние ще има повечето вода в системата, щото все пак една водна помпа си има някакъв лимит, макар че логично погледнато литър вповече може и да не е фатален, но може и да греша.....ако го правиш само заради писта, то ще ти е някак си по лесно в такива дни да осигуриш повече въздук към рада, да си дадеш перката с прекъсвач или нещо от сорта на късо, и да си я пускаш сам, макар че ако имаш добро обдухване при висока скорост това е излишно......друг вариант е да надуеш парното на макс като си на писта и наближиш стотака.......на феста по едно време аха-аха да кипна, 33 градуса на въздуха, цялата писта на втора, и ниска скорост......пуснах го веднъж, малко над 105 градуса стигна.....но на калояново независимо от месеца не стигах повече от 95......маслото се стопляше повече......
    Оня ден дойдоха две по тънки и могъщи перки, като за 55 лв двете от някакъв аукцион, реших че все ще им намеря някакво приложение......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 101030.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ......
    то и аз го имам за идея да си сложа копче на 2-рата степен, че релето ми е вътре в купето до мен и мисля че лесно ще направя да го пускам аз!
    Я кажи какви са тия перки - 12 волта ли са и колко са големи . Може да те оттърва от едната!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Я кажи какви са тия перки - 12 волта ли са и колко са големи . Може да те оттърва от едната!
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...fvi%3D1&_rdc=1
    Тука един друг продава такива, ама са по скъпи......взех ги от частно лице, взел ги нови, пък си халосал колата и така.....но и двете ще ми свършат работа, че да не река че може и още една да ми трябва......и на купето, и на 2.5 пасват и двете наведнъж, така че има доста варианти.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    най-елементарния и евтин вариант , но не и елегантен , е да се вземе скапан термостат, да се изкорми и в маркуча да се натика такъв от рено. с по-голям радиатор , сегашния термостат ще притваря повече и ще държи приблизително същата температура.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •