Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: По-голям воден радиатор за 155 - от каква кола ще стане?

  1. #16

    Default

    И според мен една "тунинг" перка е перфектния вариант след като радиатора е нов и вероятността да е задръстен е малка... Такива перки на много места се продават, по разните по-качествени тунинг магазини... И в комбинация с едно копченце да си я пускаш на макс когато решиш сам си просто в играта със сериозните бегачки... Даже фор дъ уйн аз бих направил копчето от тия с предпазен капак дет по филмите пускат NOS-a от тях за фул ефект
    Пък можеш да мислиш и за разни извращения от типа една отпред, една отзад (ама не съм сигурен дали ще има кой знае колко повече файда така)

  2. #17
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    От 16v моторите радиатора е по голям от на 8v, аз съм с такъв и нямам проблеми със загряване. Даже и без дифузьор
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  3. #18
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Аз също не съм имал проблем със загряването на водата на Калояново. Повече ми загряваше маслото.
    По-резонно в случая си мисля, че ще е да сложиш по-голяма перка (от тези които се продават по тунинг-магазините), защото на писта скоростта на движение е сравнително ниска и обдухването едва ли ще е много добро, та цялата работа мисля се върши от перките на радиатора.
    Друг вариант, но малко екзотичен, е да си сложиш разпръскващи водни дюзи пред радиатора и от време на време, чрез ръчно управление (или с реле за време), да пръскаш вода в/у радиатора. Така, водата която се изпарява от повърхността на радиатора ще отнема част от топлината му. При този вариант играчката обаче е по-гояма, а и иска доста хардуерно преправяне.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •