Results 1 to 13 of 13

Thread: И пак за оборотите на 156 2.0

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default И пак за оборотите на 156 2.0

    Приятели,
    проблемът с мененето на оборотите вече стана сериозен, защото днес, в движение, като я изключих от скорост, загасна. Тук в Пловдив нещо не могат да ми помогнат, но и не съм запознат много със сервизите в града, които са наясно с Алфа. Кажете за някой сервиз или човек, от който сте доволни и по възможност ако имате опит с проблема. В Динекспрес и правиха диагностика - казаха, че всичко е "перфектно" и че "на тая кола й трябвало повече каране" - каквото и да означава това. Много професионално, а?! Смениха ми свещите, почистиха дроселовата клапа и в общи линии ме хвърлиха в храстите. Изрично ги накарах да обърнат внимание на ламбда сондата, но и тя била перфектна... казаха? Както и да е... не е перфектно нещо, така че... ПОМОЩ!
    Wherever You Go, Leave Behind Your Mark!

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: И пак за оборотите на 156 2.0

    Quote Originally Posted by modena360
    Приятели,
    проблемът с мененето на оборотите вече стана сериозен, защото днес, в движение, като я изключих от скорост, загасна. Тук в Пловдив нещо не могат да ми помогнат, но и не съм запознат много със сервизите в града, които са наясно с Алфа. Кажете за някой сервиз или човек, от който сте доволни и по възможност ако имате опит с проблема. В Динекспрес и правиха диагностика - казаха, че всичко е "перфектно" и че "на тая кола й трябвало повече каране" - каквото и да означава това. Много професионално, а?! Смениха ми свещите, почистиха дроселовата клапа и в общи линии ме хвърлиха в храстите. Изрично ги накарах да обърнат внимание на ламбда сондата, но и тя била перфектна... казаха? Както и да е... не е перфектно нещо, така че... ПОМОЩ!
    На мойта и смениха МПХ(моторче за празен ход).На диагностиката не показва никъкви проблеми.Майстора без да иска пипна нещо около него и колата си промени оборотите та така съвсем случайно откриха виновника.Иначе цената му е около 200лв.Разбрах,че се почиства по някакъв начин ,но как точно незнам!?Незнам защо диагностиката не го отчете ,че е дефектно!?

  3. #3
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Мойта гаснеше студена постоянно. Със всяко пускане от скорост и бам изгасне, ама Бобо изчисти дросела и сега спи. Обороти почти не мърдат, а съм без ламбда сонда в момента. Пробвай и ти да го изчистиш.
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  4. #4
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default Re: И пак за оборотите на 156 2.0

    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by modena360
    Приятели,
    проблемът с мененето на оборотите вече стана сериозен, защото днес, в движение, като я изключих от скорост, загасна. Тук в Пловдив нещо не могат да ми помогнат, но и не съм запознат много със сервизите в града, които са наясно с Алфа. Кажете за някой сервиз или човек, от който сте доволни и по възможност ако имате опит с проблема. В Динекспрес и правиха диагностика - казаха, че всичко е "перфектно" и че "на тая кола й трябвало повече каране" - каквото и да означава това. Много професионално, а?! Смениха ми свещите, почистиха дроселовата клапа и в общи линии ме хвърлиха в храстите. Изрично ги накарах да обърнат внимание на ламбда сондата, но и тя била перфектна... казаха? Както и да е... не е перфектно нещо, така че... ПОМОЩ!
    На мойта и смениха МПХ(моторче за празен ход).На диагностиката не показва никъкви проблеми.Майстора без да иска пипна нещо около него и колата си промени оборотите та така съвсем случайно откриха виновника.Иначе цената му е около 200лв.Разбрах,че се почиства по някакъв начин ,но как точно незнам!?Незнам защо диагностиката не го отчете ,че е дефектно!?
    И кой е виновникът в крайна сметка, нали след смяната му пак ти правеше проблеми ?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Avstria
    Posts
    165

    Default

    А колега даи идея как да по4иста дросла
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD juni 00

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Виж датчик за позиция на коляновия вал дали дава грешки

  7. #7
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: И пак за оборотите на 156 2.0

    [

    И кой е виновникът в крайна сметка, нали след смяната му пак ти правеше проблеми ?[/quote]
    Е да поскачат малко оборотите ,но иначе пък ги държеше на минимум 2000 постоянно , имаше моменти когато ги държеше по 4500 Мисля ,че е от бензина щот на различните бензиностанции са различни амплитудите на оборотите и съответно на някои заковава на 900 и не мърдат

  8. #8

    Default

    За първи път мойта 2.0 156 загасна на празен ход. Така известно време. Обадих се в Динекспрес и тя се оправи После ми го направи само веднъж.
    Много странно загряла кола всичко ок пали от раз и гасне. Палнеш гаснеш............... Майтап

  9. #9
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    А скоро да си махал акумулатора ? При мен така прави първите 1-2 дена след като е махнат акумулатора, докато се "обучи" ECU -то
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Бахххх тва обучение , аз се чудех на мойта кво и е , а тя повтаряла втори клас

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    Да, да...
    Ами общо взето не се знае кой е причинителят. По тази тема доста е писано. Някой твърдят, че проблемът им изцяло се решавал със смяна на моторчето - вярвам им. Други твърдят, че проблемът изчезвал с качествено почистване на дросела - и на тях вярвам. Още повече, че миналата година, когато за първи път видях тук този съвет, си почистих дросела и настъпи подобрение... но много слабо и определено временно. Други пък твърдят, че след смяна на ламбда всичко се оправяло. Но напълно повредената ламбда излиза на диагностиката. И дросела съм чистил редовно и неколкократно съм проверявал ламбдата. Обаче... имам следното наблюдение - ако, преди да стартираш мотора, припомпиш десетина пъти газта с цел да раздвижиш дросела, после палиш, работи перфектно... известно време Много е странно, но не е никакво решение, защото по принцип това не е хубаво и впоследствие може да доведе до други проблеми. Но тази зависимост е много подозрителна. Какъвто и да е проблемът, никакъв майстор не може да го хване... поне на мойта кола. Вчера цял ден си загубих да обикалям по майстори-"електроникаджии", така наречени, но напълно безрезултатно. Има един семпъл авто-електросервиз, който се намира на кръстовището точно преди стадион "Академик". Вчера много ми го прехвалиха и накрая я закарах там. Човекът чу колата, и после с вид на невероятен експерт каза: "Остави ключовете, ще я оправим". Питах го хиляда пъти какво мисли че е, но само ми се хилеше и нищо не ми каза. Все едно от утре ставам монтьор. Оставих я. Час по-късно ми се обади и хък-мък, ми обясни, че ще му трябвал цял ден, за да я оправи, понеже било много работа. Това беше в 14.00 часа. Бил я пооправил, но не бил още доволен. Ако съм искал, да му я оставя и следващия ден щял да я работи. Пак го питах какво мисли, че е. Пак не ми каза, но тоя път не ми изглеждаше толкова надъхан. Прибрах си колата и пак го питах какво е правил. Не ми каза. Но като отворих мотора, веднага видях, че е бърникал дросела - явно го е чистил и първоначално беше решил че това е проблемът. Не ми каза, за да не му направя проблем за парите, понеже чистенето на дросел е елементарна работа и в никой случай не заслужава повече от пет лева. Както и да е - взе ми десет - явно е разбрал, че проблемът не е само в дросела и тъй като знаеше, че проблемът все още е висящ, го досрамя да ме обрули яко, както първоначално беше планирал.
    Та така... малко се позабравих... извинявайте. Това ми е опита с оборотите. Имам го откакто я купих преди година и половина. Очевидно става по-драстичен обаче през лятото и то главно в най-горещите дни.
    Wherever You Go, Leave Behind Your Mark!

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    колега що не земеш един мултицет и да замериш датчиците за
    температура на въздуха и водата дали са в нормите?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    Съвета е много добър. Мерси. Определено забелязвам влияние на проблема от температурата на въздуха и влажността. През зимата например почти беше перфектна. Какво през зимата, при захлаждането преди няколко дни само, имаше влияние към по-добре. Ще те послушам, но как да ти кажа, приятелю, вече ме е страх да я карам по майстори. Направо ме боли главата от тях. Притеснявам се от тях повече отколкото от зъболекарите.
    Wherever You Go, Leave Behind Your Mark!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •