Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: В рейката ли е проблема?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Мале колега, ако те видят "колегите" със 145/6 к'во си написал -ще те изядат с парцалите, и ще те нарочат за сектант и отцепник като нас !
    Евала за арната приказка обаче !!!
    Видяхме го!
    Само за едно не съм съгласен, 155 не е просто последната истинска Алфа, тя е уникална!
    Нека сега ме нарочат и мен за сектант, нищо че не карам 155!

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Мале колега, ако те видят "колегите" със 145/6 к'во си написал -ще те изядат с парцалите, и ще те нарочат за сектант и отцепник като нас !
    Евала за арната приказка обаче !!!
    To, че съм сектант е ясно
    Няма да ме ядат, защото има доста от секцията им, които съжаляват за 33-ките си.
    Какво да им харесаш.
    Тъп Фиат.
    На пътя седи като превтасал козунак и се клатушкат като такива.
    Ако не са с голям мотор, не могат да помръднат.
    Дори и това, което са наследили от 33 1.7 16 В боксера и в него са се
    Ама оставете това!
    Рейката не може да завива в едната страна повече от другата, Това говори за неправилно регулиране на щангите.
    Болта на буталото се вижда, като се свали капачката на цилиндъра. Там има загерка и три части полупръстени в канала на цилиндъра. Махат се и капачката излиза. С дълго рамо се бърка вътре и се затяга, ако се е охлабил болта. На моята има отвор в коша, зад дясното колело и става лесно. При вас си говоря наизуст, което значи, че може да дрънкам чисти простотии!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #18
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Да ти кажа честно, и аз съжалявам за моята 33 1.7 ... вместо да я продавам на малоумник, трябваше да си я запазя...
    Иначе за рейката - и аз мисля на 100%, че не може и не трябва да има разлика в завиването. Единствената машина, за която знам, че не завива на дясно както завива на ляво, е японския изтребител "Zero" от Втората световна ... ама 155 е малко по-друг тип изтребител
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #19

    Default

    Моля разяснете малко, че не разбрах... 145 или 155 не завива наляво както надясно.

  5. #20
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Моля разяснете малко, че не разбрах... 145 или 155 не завива наляво както надясно.
    Не четеш внимателно, колега ... Отсей майтапите от същността на темата, и ще ти се изясни, че инак става много спама
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Не четеш внимателно, колега ... Отсей майтапите от същността на темата, и ще ти се изясни, че инак става много спама
    Майтап, майтап, но има автомобили, при които има, макар и малка разлика в радиуса на ляв и десен завой.

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Разликата идва от кадърни майстори.
    Рейката има Н на брой зъби и точно в 1/2Не средното положение. Там и волана стои в нормално положение.
    В това положение трябва да става и реглажа на предницата след ремонта и.
    Представи си, че единия накрайник е навит повече, а другия по-малко , отколкото трябва.
    В средно положение на волана и двете колела ще сочат или на ляво или на дясно.
    Мързеливеца изправя с волана едното колело и оправя само единия шарнир.
    При това положение, колата ще върви направо, но с изкривен волан и явно не в центъра на рейката.
    Теглиме една майна и отиваме при следващия майстор, който вместо да оправи накрайниците, вади волана и го зацепва така, че вече да не ни дразни, ама рейката пак не е в средно положени, а някъде наляво или дясно.
    Ето за това е нужно да видиме, къде точно е средното положение на рейката и ако има разлика да си презацепиме волана правилно, а след това да я караме на реглаж на предница и там да държиме волана да ни е прав!
    Тогава няма да имаме разлика в завиването наляво-дясно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами ко да кажа .. Такива "майстори" да ги е..м и бием трябва и пак им е малко.
    А иначе някой има ли идея за моят проблем по-горе

    ---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:58 ----------

    .....
    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    странно, при моята пък запъва волана когато е в изправено положение и искам да завъртя на дясно. Понякога запъва много леко ( като че прескача нещо), а понякога трябва да напъна повечко. Предницата е прегледана и регулирана преди седмица и сега и ОК, а проблема си го имам от преди. П.С. колата губи по малко хидравлична течност.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #24

    Default

    От описаното от колегата си ми мирише определено на накрайници...тропане от рейката се разсейва,а тропането на накрайник се чува ясно от ляво(дясно) или и от двете страни(зависи коя гума влиза в дупка)...
    И залагам 50 стинки,че "странните" шумове от хидравликата изчезват като загрее колата...
    Всеки нормален майстор(без жълта книжка) би трябвало да види разбити накрайници...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  10. #25
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Не, точно като загрее почват шумовете. Иначе туко що запалена всичко е тихичко. Колеги прецака се работата, нещо друго се разтропа идиотски и сега колата е в сервиз но още не знам какво е. Като давам газ равномерно чукане чук-чук-чук-чук и се усилва с оборотите. Примерно като карам на втора бавно и рязко дам газ направо се блъска нещо отпред Да видим от какво е, и дали като го оправя ще изчезне и другото тропане. Ще ви дръжа в течение, днес предполагам ще знам което тропка. Тъпото е че не го прави винаги. В някакъв момент решава и почва чукането.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  11. #26
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Такааааа.
    Полуоска, лагер и вътрешно каре на крем карамел. Утре монтираме новите-стари и ще докладвам дали изчезва цялото тропане или изчезва само новото тропане
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Не ща много да се изказвам тука, че 155 само един път съм карал, ама като гледам сте същите откачалки!
    С това тропане съм се сблъсквал и то точно от вътрешно каре. Беше се оакала зегерката, по-точно канала, ама преди да предприема радикални мерки, едно помаче от Аламовци взе, че ми излезе на пътя внезапно и го заковах.
    Алфи умра, да живее Алфи!
    Тоест, Катъра!
    Това, обаче прещракване при завиване съм го получавал от шарнир.
    Мръсника не играеше нагоре-надолу. За това и късно го хванах. Имаше странен луфт не по оста, а по плоскостта.
    Съвсем сериознои те съветвам да си провериш обстойно шарнирите. За накрайниците е ясно и лесно си признават!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Колеги дне си взех колата. Никакво тропане до този момент, нямах много време да я тествам, обрах всички неравности по пътя, влезнах нарочно в една две дупки, тропането го няма - всичкото тропане. Сменени са "двата пръта" (съжалявам но не разбирам грам от тия работи) на полуоската и вътршното каре. Дано съм ви бил полезен.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  14. #29

    Default

    Браво! Да дадеш едно кръгче

  15. #30
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    А дали полуоските и каретата са еднакви на 155-ците,че ако ми се налоожи да сменям - втора ръка няма за 2.5 в6
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •